
Керівництво Івано-Франківської обласної державної адміністрації вкотре нагадало своїм підлеглим про неприпустимість використання електронних скриньок та публічних сервісів на закордонних інформаційних ресурсах.
Про це йдеться у дорученні керівника апарату обласної державної адміністрації Руслана Панасюка керівникам структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, головам районних державних адміністрацій та міським головам міст обласного значення Івано-Франківської області від 10 березня 2015 року № 808/1/1-15/01-010, пише Фіртка з посиланням на Бріз.
Як зазначається, всупереч постанові Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року № 522 «Про порядок підключення до глобальних мереж передачі даних» низка державних установ зареєстрували свої офіційні електронні скриньки не на державних доменах “gov.ua” або “.ua”, а на іноземних Інтернет-порталах, що створює умови для несанкціонованого доступу з боку сторонніх осіб. Крім того, відзначаються численні факти використання держустановами програмних засобів, в тому числі і антивірусних програм, які не мають експертного висновку Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації.
Відтак, автори документу вимагають від керівників усіх структурних підрозділів облдержадміністрації, голів РДА та міських голів міст обласного значення привести власні інформаційні ресурси у відповідність до вимог чинного законодавства, виключити можливість доступу до електронних систем органів місцевої виконавчої влади з підозрілих Інтернет-ресурсів, а також «виключити та припинити практику використання у службовій діяльності поштових скриньок та публічних сервісів, розміщених на закордонних інформаційних ресурсах, а особливо в доменній зоні .RU (mail.ru, yandex.ru, mail.ua, ramler.ru та ін.)
Ну якщо з російськими інформаційними ресурсами усе більш-менш зрозуміло: чимало держустанов дійсно досі користуються поштовими скриньками на Яндексі, Рамблері чи mail.ru. А в умовах російської агресії це щонайменш не патріотично, а щонайгірш – може призвести до витоку службової інформації супротивнику. Але ж як бути з «публічними сервісами, розміщеними на закордонних інформаційних ресурсах». На приклад, на сьогоднішній день стало правилом гарного тону відкривати офіційні сторінки державних установ у соціальній мережі Фейсбук, офіційні екаунти у Твітері тощо. Але ж ці публічні сервіси також розміщені на закордонних інформаційних ресурсах…