Кейс "Промприлад": потенціал ревіталізації промзони Івано-Франківська

 

/data/blog/113671/bf9981dc94070806a030005a775a23f1.jpg

 

Враховуючи радянський промисловий та ментальний спадок, українське суспільство все гостріше постає перед потребою інновативного та раціонального використання (пост-)промислових територій, які втратили свою економічну роль.
 

Івано-Франківськ не є винятком з цієї тенденції. За даними чинних генпланів під промислові зони у місті виділено близько 15% відсотків територій, більшість з яких не використовує свій потенціал.

 


 

 

Івано-Франківськ, як і багато інших українських міст, постає перед актуальним викликом недостатньо якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад. Великий потенціал самозайнятості та розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні також використовується лише обмежено: маючи на старті відносно високу готовність до підприємництва, локальні мешканці часто не можуть перевести її в реальні та ефективні дії через брак базових знань та компетенцій.
Усвідомлюючи цей потенціал та проблематику, знаючи приклади світових та українських практик, які демонструють значний економічний та соціальний ефект від ревіталізації промислових об'єктів у платформи креативних економік, "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang" та "CANactions" об’єдналися заради створення нового формату освітньої та креативної платформи на базі заводу “Промприлад”. 
Перевтілення "Проприладу" розглядається на частині території заводу - це 4 корпуси на розі вулиць Мельника і Сахарова. На даний момент ведуться дослідження території та потенціалу створення креативного кластеру. Тому також можливо, що ідея буде втілена на іншій постпромисловій локації.

 

 

“Промприлад” може стати новим форматом освітньої платформи, який об’єднуватиме культурні, освітні та практичні бізнес елементи. Він покликаний стати каталізатором швидкого прориву в усіх охоплених сферах для виводу регіону з несприятливими передумовами у динамічний розвиток у світовому контексті. Така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід у різних сферах, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність.  
“Промприлад” - це цілісна та стала екосистема, яка органічно вписується у район / місто / регіон / країну, сприяє глибоким трансформаціям у суспільстві та має великий потенціал стати упішним прототипом для інших територій зі схожими передумовами. 

 

 

Проект “Промприладу” не є відірваним від контексту. Своєрідним трампліном для цього проекту став успішний досвід Urban Space 100, який показав, що ефективна консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний синергетичний результат зі сталою економічною моделлю та значним соціальним ефектом для громади.
Ключовою частиною підготовчої роботи до проекту ревіталізації став хакатон щодо загальної концепції об’єкту. Протягом двох днів група з 25 різнофахових професіоналів опрацювала можливі варіанти сценаріїв програмного наповнення для “Промприладу”. Вся робота була викладена у буклеті, згідно з яким сформувалася попередня візія проекту.
Важливою передумовою для успішності проекту є партнерство чотирьох сильних інституцій: БО “Тепле Місто”, ГО “Інша Освіта”, "Garage Gang", "CANactions". Сумарні історії успіху цих партнерів та синергія їх компетенцій, переконаність партнерів у цьому амбітному проекті та відданність його візії, готовність інвестувати в нього власні ресурси є ознакою потенціалу та сили притяжіння проекту.

 

 

На сьогодні зроблено попередній аналіз. Він полягав у формулювання візії, цілей та загальної концепції проекту та виокремлення перших сенсовних партнерів, якими є платформа "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang", "CANactions".

Надалі будуть проведені ґрунтовні дослідження об'єкту в контекті міста та архітектурний план території.

Щодо масштаного економічного та соціального дослідження регіону, то ведуться переговори з американцієї агенцією SRI International, які є спеціалістами у такого роду аналізі. Архітектурне бюро "Zotov&Co" готове розробити архітектурний робочий проект заводу.

Тепле місто


15.08.2016 1777 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2050

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

458
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

568
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2