Кейс "Промприлад": потенціал ревіталізації промзони Івано-Франківська

 

/data/blog/113671/bf9981dc94070806a030005a775a23f1.jpg

 

Враховуючи радянський промисловий та ментальний спадок, українське суспільство все гостріше постає перед потребою інновативного та раціонального використання (пост-)промислових територій, які втратили свою економічну роль.
 

Івано-Франківськ не є винятком з цієї тенденції. За даними чинних генпланів під промислові зони у місті виділено близько 15% відсотків територій, більшість з яких не використовує свій потенціал.

 


 

 

Івано-Франківськ, як і багато інших українських міст, постає перед актуальним викликом недостатньо якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад. Великий потенціал самозайнятості та розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні також використовується лише обмежено: маючи на старті відносно високу готовність до підприємництва, локальні мешканці часто не можуть перевести її в реальні та ефективні дії через брак базових знань та компетенцій.
Усвідомлюючи цей потенціал та проблематику, знаючи приклади світових та українських практик, які демонструють значний економічний та соціальний ефект від ревіталізації промислових об'єктів у платформи креативних економік, "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang" та "CANactions" об’єдналися заради створення нового формату освітньої та креативної платформи на базі заводу “Промприлад”. 
Перевтілення "Проприладу" розглядається на частині території заводу - це 4 корпуси на розі вулиць Мельника і Сахарова. На даний момент ведуться дослідження території та потенціалу створення креативного кластеру. Тому також можливо, що ідея буде втілена на іншій постпромисловій локації.

 

 

“Промприлад” може стати новим форматом освітньої платформи, який об’єднуватиме культурні, освітні та практичні бізнес елементи. Він покликаний стати каталізатором швидкого прориву в усіх охоплених сферах для виводу регіону з несприятливими передумовами у динамічний розвиток у світовому контексті. Така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід у різних сферах, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність.  
“Промприлад” - це цілісна та стала екосистема, яка органічно вписується у район / місто / регіон / країну, сприяє глибоким трансформаціям у суспільстві та має великий потенціал стати упішним прототипом для інших територій зі схожими передумовами. 

 

 

Проект “Промприладу” не є відірваним від контексту. Своєрідним трампліном для цього проекту став успішний досвід Urban Space 100, який показав, що ефективна консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний синергетичний результат зі сталою економічною моделлю та значним соціальним ефектом для громади.
Ключовою частиною підготовчої роботи до проекту ревіталізації став хакатон щодо загальної концепції об’єкту. Протягом двох днів група з 25 різнофахових професіоналів опрацювала можливі варіанти сценаріїв програмного наповнення для “Промприладу”. Вся робота була викладена у буклеті, згідно з яким сформувалася попередня візія проекту.
Важливою передумовою для успішності проекту є партнерство чотирьох сильних інституцій: БО “Тепле Місто”, ГО “Інша Освіта”, "Garage Gang", "CANactions". Сумарні історії успіху цих партнерів та синергія їх компетенцій, переконаність партнерів у цьому амбітному проекті та відданність його візії, готовність інвестувати в нього власні ресурси є ознакою потенціалу та сили притяжіння проекту.

 

 

На сьогодні зроблено попередній аналіз. Він полягав у формулювання візії, цілей та загальної концепції проекту та виокремлення перших сенсовних партнерів, якими є платформа "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang", "CANactions".

Надалі будуть проведені ґрунтовні дослідження об'єкту в контекті міста та архітектурний план території.

Щодо масштаного економічного та соціального дослідження регіону, то ведуться переговори з американцієї агенцією SRI International, які є спеціалістами у такого роду аналізі. Архітектурне бюро "Zotov&Co" готове розробити архітектурний робочий проект заводу.

Тепле місто


15.08.2016 1696 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

209
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

661
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1184
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2515
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1366
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2016 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

294
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686