фото: ілюстративне
Війна несе небезпеку людям навіть там, де активні бойові дії не ведуться.
Про застереження для мешканців області під час війни журналістка Фіртки розпитала у речниці Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христини Перцович.
"Ми завжди просимо відповідно реагувати на сигнали про повітряну тривогу. Наразі люди сильно розслабилися та ігнорують їх, а саме цього хоче наш ворог. Він хоче, щоб люди не реагували, не дотримувались сигналів.
Нагадуємо також про вибухонебезпечні предмети: ми живемо в умовах війни й будь-який предмет, який залишили без нагляду, може бути небезпечним", — каже речниця ДСНС Івано-Франківщини.
Категорично не можна підходити та чіпати підозрілі предмети. Потрібно, перш за все, повідомляти про це рятувальників, наголошує Перцович.
При виявленні підозрілого предмета категорично заборонено:
- торкатися та пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, адже вони можуть спровокувати вибух;
- здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
"Ми стараємось вчити й діток правил безпеки, яких потрібно дотримуватись в тій чи іншій ситуації.
Був випадок, коли дитина, яка була на нашому занятті в Класі безпеки, показала батькам, як користуватись вогнегасником, коли машина могла загорітися. Таким чином, запобігли пожежі".
Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам