Сьогодні рятувальники — Герої без зброї в руках — борються з жахливими наслідками війни.
Щодня гасять сотні пожеж, розміновують українську землю, знищують російські боєприпаси, доправляють гуманітарну допомогу на деокуповані території, відновлюють критичну інфраструктуру та надають психологічну допомогу, рятуючи людей з постійним ризиком для власного життя.
Чи змінилася статистика надзвичайних подій в області з початком повномасштабної війни, журналістка Фіртки розпитала у речниці Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христини Перцович.
"Кількість виїздів збільшилася, втім не так суттєво.
Звичайно, окрім обстрілів, додалися пожежі електрощитових якраз через відключення світла — ті ж перепади напруги електроенергії, почастішали також отруєння чадним газом через неправильне використання генераторів.
У зв’язку з вимкненням світла почастішали виїзди на відкривання дверей ліфтів, у яких застрягають люди", — розповіла речниця ДСНС Івано-Франківщини.
Водночас, додає Христина Перцович, підрозділи прибувають на місце інциденту у проміжку до десяти хвилин.
Разом з тим, рятувальників ДСНС з Івано-Франківської області залучають в інші частини України.
"Станом на зараз наші івано-франківські піротехнічні розрахунки працюють на території Донецької області. Також, з кожним піротехнічним є ще медичний розрахунок.
У разі необхідності, загони надалі відправлятимуть в ту чи іншу область. Наш зведений загін, для прикладу, раніше їхав на відновлювальні роботи в Харків", — каже речниця.
Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам