COVID-19 вніс свої корективи у життя іванофранківців. Вже тиждень місто на карантині. Працюють лише ті, від кого залежить життєзабезпечення міста — держслужбовці, комунальники, медики, поліцейські, продавці продуктових магазинів та провізори.
Щодня в цей нелегкий час вони працюють, наражаючи себе на небезпеку аби ми спокійно сиділи на карантині та почували себе захищеними.
Фіртка розпочинає серію матеріалів, в якій ми розповідатимемо про те, як в умовах карантину працює та чи інша сфера міста.
Перший матеріал про комунальні служби.
Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповідає, що наразі у його відомстві більш ніж половина працівників на час карантину відправлена у відпустки. Решта, а це понад 30 працівників, ходять на роботу щодня.
"Планові роботи не ведуться, але поточні виконуються. Мова про прибирання, вивіз сміття. Наради з керівниками комунальних підприємств стараємось проводити в режимі онлайн через Skype, - каже головний комунальник. - В принципі, у нас і раніше робота була налагоджена таким чином, що можна було керувати усіма завданнями, процесами та їх виконаннями зі смартфона. Тому тут проблем немає".
Як працівники дістаються на роботу?
Хто ближче живе то дістаються до роботи своїм ходом. Хтось їде велосипедом, у нас, до речі, є свої, хто має автомобілі, когось підвозить.
Щодо заходів безпеки
На вході у Департамент є кнопка виклику. Коли хтось приходить, дзвонить у домофон, і тоді черговий запускає. Працівникам ми роздали маски. Проводимо прибирання, дезінфекцію.
Як пройшов минулий тиждень?
Минулого тижня провели централізовану закупку для комунальних підприємств дезінфікуючих засобів. Тому що раніше йшли купувати усе, що було у місцевих магазинах, щоб мати хоча б щось.
Дороги у попередні дні не поливали через морози. Проте у будинках дезінфекцію проводили, миються під'їзди у будинках, лавочки, урни. Також Департамент виділив дезінфікуючі засоби для приватних управителів.
Михайло Смушак відмічає, що на сьогодні відчувається брак необхідних респіраторів, рукавиць, халатів-плащів.
"Фактично цього немає, на жаль. Навіть нема де купити чи замовити. Хоча зараз працюють над тим, щоб закупити їх централізовано. На жаль, Україна не підготовлена до такого типу епідемії і ми реагуємо вже запізно. Це погано. Бо треба вже, а не за тиждень-два".