Калуська влада пропонує забрати церкву в московського патріархату

У вівторок, 11 квітня, відбулося пленарне засідання позачергової сесії Калуської міської ради. Перед депутатами виступив їхній колега з фракції «Платформа громад», декан Калуського благочиння Івано-Франківсько-Галицької Єпархії Православної церкви України Федір Мороз.

Його звернення стосувалося церкви московського патріархату у Калуші. Зокрема депутат пропонує заборонити її на території Калуської громади.

Як інформують "Вікна", за словами Федора Мороза, є багато доказів сприяння церкви московського патріархату державі-агресору, а її діяльність створює підґрунтя для духовної та військової окупації, передає Фіртка.

Федір Мороз пропонує розірвати усі договори оренди державного і комунального майна, а храм Миколая Чудотворця у Калуші УПЦ МП перетворити на храм для воїнів і створити тут духовний реабілітаційний центр. Також депутат пропонує розірвати договір постійного користування земельною ділянкою під церквою. А окрім того — провести аудит, оскільки, як зазначив Федір Мороз, є інформація про самовільне захоплення релігійною громадою комунальної землі.

Інші пропозиції депутата: звернутися до Верховної Ради України та Ради національної безпеки і оборони щодо заборони УПЦ МП в Україні та звернутися до голів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлани Онищук та обласної ради Олександра Сича щодо скасування статуту і державної реєстрації громади московської церкви в Калуші.

Нагадаємо, раніше калушанин Володимир Павлів, який є військовослужбовцем Збройних сил України, разом з побратимами з Калуського району на своїй сторінці в соціальній мережі оприлюднив відеозвернення до Калуської громади та політичних діячів щодо майбутнього церкви московського патріархату у Калуші. Вони пропонують перетворити церкву «п’ятої колони» московського патріархату на гарнізонний районний храм і передати його військовим капеланам.

У перші тижні війни калуській громаді московської церкви активісти поставали ультиматум — вони мають розпочати процедуру переходу до Православної церкви України. Однак вимогу церква не виконала. Натомість храм московської церкви зачинили. Як йшлося на сесії, її настоятель зараз перебуває за кордоном.

На сесії міський голова Андрій Найда дав доручення земельному управлінню щодо розірвання договору постійного користування земельною ділянкою під церквою Миколая Чудотворця, а управлінню культури — підготувати звернення щодо анулювання реєстрації релігійної громади та її статуту.

Втім без заборони московської церкви на рівні держави забрати храм у релігійної громади на рівні Калуша навряд чи вийде – він не перебуває ні у державній, ні у комунальній власності. Свого часу, у вересні 2002 року Калуська міська рада дала дозвіл на будівництво у місті православної церкви московського патріархату. Будувати храм допомагав ЗАТ «ЛУКОР» (одним з засновників якого був російський "Лукойл"), а належить вона релігійній громаді УПЦ МП.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вважають конфесію ворогом. На Івано-Франківщині закриють церкву Московського патріархату (ВІДЕО)

«Форпост Московії». На Прикарпатті закрили ще один храм Московського патріархату (ФОТО)

Франківська церква Московського патріархату спростувала заяву про перехід до ПЦУ


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742