Калуська районна влада оприлюднила доходи. Міська — мовчить

Доходи керівників міста і району — річ цікава чи не для кожного члена громади. Загалом, у світі прийнято щорічно тішити громадськість оприлюдненням декларації про доходи.

 

Раз на рік Україна дізнається навіть про доходи керівників держави. Калушани і мешканці району про статки своїх керівників можуть тільки здогадуватися.

 

Переважно — з поодиноких повідомлень у пресі, або й і з власних спостережень, які часто можуть викрити більш цінні відомості. Адже офіційні відповіді на інформаційні запити свідчать: чиновники — на межі бідності. Зарплата чиновника — річ, про яку говорять неохоче і — небагато, хоча, згідно з законодавством, і посадова особа органів місцевого самоврядування, і державні службовці зобов’язані щорічно декларувати свої доходи. І — мають право їх оприлюднювати.

 

Реалізувати це право "Вікна" попросили міського голову, голів Калуської РДА та райради і їхніх заступників. Загалом, чиновники області і міста — третьої, четвертої і п’ятої категорій. Відтак, не зазначають у декларації відомості про нерухоме майно, транспортні засоби, вклади у банках, цінні папери та інші активи. Тому порівняти заробіток керівників міста і району з реальним рівнем їхнього життя — непросто. Тим паче, що є чимало шляхів, щоб "обманути" декларацію.

 

РДА: десять тисяч і одна гривня зарплати

 

Міські чиновники зреалізувати своє право оприлюднити доходи — не захотіли. Відтак, проігнорували і вимоги законодавства щодо вчасного реагування на інформаційні запити. А ось районні керівники декларації таки оприлюднили. Найбільше здивування викликає декларація про дохід голови Калуської РДА Василя Петріва.

 

Увесь минулий рік він працював на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської влади.

 

На посаду голови РДА Василь Петрів пішов із бажанням розвиватися і рухатися вперед.

 

— За такий тривалий час, який я працював на посаді заступника міського голови (дев’ять років. — Авт.), будь-яка людина на одній посаді доходить до автоматизму у виконанні покладених на неї обов’язків, тобто, так би мовити, вона зупиняється у розвитку.

 

Усе — відомо: як вирішити проблему, як виконати завдання. І немає ніяких нових думок. Відтак, я зрозумів: потрібно рухатися в іншому напрямку. Крім того, коли я отримав пропозицію від голови ОДА Михайла Вишиванюка очолити Калуський район, то вважав, що тут я принесу більше користі. Адже зараз дуже важливо довести розвиток району хоча б до середнього рівня, щоб ми не були останніми. Оскільки я виріс і зараз мешкаю у районі, то біди Калущини мені відомі, — зазначив Василь Петрів в інтерв’ю "Вікнам" від 13 травня.

 

Можливо, нова робота, і справді, приносить Василеві Петріву розвиток, але навряд чи — фінансовий (за інформацією "Вікон", зарплата Василя Петріва у районі — нижча за ту, що він отримував у місті. — Авт.). Загалом, за минулий рік, перебуваючи на посаді міського голови, чиновник задекларував 173,5 тис. гривень доходу, з яких 120,012 тис. гривень — заробітна плата. У розрахунку 10 001 гривні у місяць. Дивіденди, проценти, роялті (періодичні виплати утримувачу авторських прав за використання його твору чи винаходу. — Авт. ) — 390 гривень.

 

Минулого року Василь Петрів отримав також непогану матеріальну допомогу — 19 9 тис. гривень гривень. Дружина Василя Петріва отримала за рік 4,886 тис. гривень пенсії. Зобов’язання фінансового характеру, а саме — утримання нерухомого майна, транспортних засобів Василя Петріва минулого року складають 2,4 тис. гривень. Значно менші прибутки мають заступники голови РДА. Перший заступник Федір Вовк, минулого року, перебуваючи на посаді начальника управління праці та соціального захисту населення Калуської райдержадміністрації, отримав 24,5 тис. гривень заробітної плати (у середньому — близько 2000 гривень на місяць), з якої на утримання майна й активів витратив 4,05 тис. гривень.

 

Значно більше заробила минулого року дружина чиновника — 40,9 тис. гривень, з яких її заробітна плата становила 26,14 тис. гривень. Ольга Курпіта заступником голови РДА працює з червня 2010 року. До того — заступник начальника управління праці і соціального захисту населення Калуської РДА. За 2010 рік вона задекларувала 38,6 тис. гривень доходу (у середньому — 3,222 тис. на місяць), з яких 2,8 тис. — матеріальної допомоги. Члени сім’ї Ольги Курпіти показали 3,4 тис. гривень зароблених коштів. Видатки заступника голови РДА за рік становили більше шести тис. гривень, зокрема, за договорами позики та добровільного страхування, а також — на утримання майна. Загалом, у Калуській РДА — проблема з кадровим забезпеченням. На думку Василя Петріва, важко знайти людину-професіонала, яка б за таку низьку зарплатню сумлінно виконувала важку і відповідальну роботу. Можливо, саме тому пустує крісло заступника голови райдержадміністрації, яке донедавна обіймав Василь Турчин.

 

Райрада: заступники — у фаворі

 

Інша справа — районна рада. За крісло голови райради минулого року розгорнулася тривала запекла боротьба, у результаті якої перемогу на початку грудня отримав Василь Дзундза, до того — генеральний директор ТзОВ "Весна". Загалом, обрали Василя Дзундзу на посаду голови райради на початку грудня, однак, минулоріч він задекларував 8,4 тис. гривень, із яких заробітна плата становить 7,6 тис. гривень. Імовірно, це і є зарплата за неповний місяць перебування на посаді держслужбовця. Якщо ж ні, то, виявляється, ввесь рік Василь Дзундза займався бізнесом, отримуючи мінімальну зарплатню. Ще 793 гривні голова райради отримав дивідендів, процентів, роялті. 2000 гривень доходів отримали члени сім’ї Василя Дзундзи. Обслуговування майна і транспортних засобів — 1,3 тис. гривень. І, як свідчать декларації, це — менше видатків, ніж у заступників. Цієї каденції у райраді працює два заступники голови: у результаті "політичної домовленості" про створення більшості і спільного голосування за кандидатуру на посаду голови райради. Два заступники — "свободівець" Михайло Срібняк та "нашоукраїнець" Сергій Твардовський до призначення займали посади, відповідно, начальника відділу освіти РДА та голови Фонду майна спільної власності сіл, селища Калуського району, ліквідованого наприкінці роботи минулого скликання депутатів районної ради. Дохід заступника голови райради, керуючого справами виконавчого апарату райради Сергія Твардовського у минулому році становив 41,3 тис. гривень, з яких заробітна палата — 39,8 тис. гривень (приблизно 3,3 тис. гривень на місяць). Минулоріч Сергій Твардовський отримав близько півтори тисячі матеріальної допомоги, а за утримання майна сплатив 2 тис. гривень. Члени сім’ї чиновника отримали 1,4 тис. гривень доходу за рік. Михайло Срібняк заробив менше від свого колеги майже на 10 тисяч. Дохід заступника голови райради — 31,671 тис. у рік. Найбільше у структурі доходів складає заробітна плата: 30,3 тис. гривень (середньомісячний розмір заробітної плати — 2,5 тис. гривень). Минулоріч 1,4 тис. матеріальної допомоги отримав і Михайло Срібняк. Набагато більше заробили члени сім’ї чиновника — 45,9 тис. гривень, із яких — заробітна плата становить 31,7 тис. гривень, а матеріальна допомога — більше тисячі гривень. Вельми цікавий рядок у декларації чиновника — "інші доходи", яких сам Михайло Срібняк не мав, однак, його родина отримала немалу суму — 13,1 тис. гривень. Заступник голови районної ради за видатками перевершив не тільки свого начальника, але і заможнішого за декларацією голову РДА Василя Петріва. Видатки за договором позики — більше 19 тис. гривень, за договорами найму — 1,5 тис. гривень. На утримання майна, до речі, Михайло Срібняк, витратив найбільше з-поміж районних чиновників — 0,6 тис. гривень.

 

Місто: “нагорі” — думають

 

Запит із проханням оприлюднити декларації про доходи свої і заступників "Вікна" надіслали і на ім’я міського голови Ігоря Насалика. Однак, у відведені законодавством п’ять днів для відповіді, вона не надійшла. Зателефонувавши до загального відділу Калуської міської ради з наміром поцікавитися долею запиту, "Вікна" отримали відповідь, що запит уже виконаний, однак, він "ще не повернувся "згори". Імовірно, відсутність відповіді на запит пов’язана з відсутністю самої "гори": можливо, мера нема у місті. Однак, на подібні запити міські чиновники відмовчуються традиційно. Оприлюднити декларацію про доходи Ігор Насалик, зокрема, відмовлявся вже кілька разів. По приході на посаду міського голови у Калуші заявляв, що не отримує заробітну плату. А за перших дев’ять місяців роботи 2007 року зароблені 50,4 тис. гривень перерахував на потреби міської поліклініки. Однак, про статки міського голови говорять немало вітчизняних ЗМІ. 2008 року видання "Коментарі" оцінило статки міського голови у 42 млн. доларів. Мер постійно лідирує у рейтингах найбагатших людей Прикарпаття. Засоби масової інформації пов’язують міського голову, зокрема, з фармацевтичним та енергетичним бізнесами. І, хоча про зарплатню вперто мовчить, обласним і загальноукраїнським виданням охоче розповідає про свої статки. До прикладу, сам Ігор Насалик у грудні минулого року натякнув на небідність в інтерв’ю газеті "Високий замок": — Скажу лише, що я небідна людина. А все, що купував, декларував, а не оформляв на діда, бабу, як роблять наші великі політики. Це смішно, коли політик пише у декларації 200 тисяч гривень доходу за рік, а у ресторані за одну вечерю тисячі залишає… У мене є автомобілі, яхта. Загалом, як зізнався в інтерв’ю міський голова, у нього є власна авіакомпанія, до десяти авто елітних марок і дев’яносто годинників.

 

Мешкає Ігор Насалик в елітному особняку у Конча-Заспі, площею 800 кв. метрів.

 

Нещодавно міський голова заявив і про свою середню заробітну плату. Під час пікетування активістами ВО "Свобода" та "Батьківщина" міської ради з вимогою звільнення заступника міського голови Віталіни Радецької, Ігор Насалик повідомив, що "середня заробітна плата міського голови — сім-вісім тисяч". Тож, якою є насправді заробітна плата міського голови і його заступників, "Вікна" готові будь-коли оприлюднити, отримавши відповідь на запит. А, тим часом, про статки керівників міста громада може тільки здогадуватися.

 

ВІКНА 


20.06.2011 2758 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

482
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4850
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1402
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1286
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3936

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

328

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1165

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1004

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

931
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

241
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

315
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

582
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5636
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1401
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

265
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

177
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

558 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

990
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

861