Калущина просила в області понад мільйон гривень на ліквідацію червневої стихії (документ)

 

 

У червні цього року селами Калущини пройшлася стихія, завдавши збитків приватним будівлям та бюджетним установам на понад 1,2 млн гривень.

 

На початку липня Калуська РДА звернулися до ОДА за фінансовою підтримкою.

 

Нагадаємо, під час дев’ятої сесії обласної ради було прийняте рішення про те, що три райони Прикарпаття отримають кошти для ліквідації наслідків стихійного лиха. Зокрема, депутати облради підтримали спрямування коштів для ліквідації наслідків стихії у Рожнятівському, Надвірнянському та Коломийському районах.

 

Проте не виділили коштів Калуському, Тисменицькому, Тлумацькому, Рожнятівському, Галицькому, Рогатинському районам. В.о. директора департаменту фінансів ОДА Леся Балагура запевнила, що від відповідних райдержадміністрацій не надходило необхідних документів і тому кошти їм і не виділили. Нагадаємо, 20-21 червня цього року на Калущині пройшла стихія із грозами та сильним градом.

 

 

Як йдеться у листі за підписом голови Калуської РДА Наталії Бабій до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, у результаті стихії було знеструмлено понад 20 населених пунктів; град пошкодив покрівлі близько тисячі житлових будинків, у двох покрівлю просто зірвало вітром; пошкоджено 12 об’єктів соціального призначення, освіти та медицини у дев’яти населених пунктах; зруйновано підвісну кладку на присілок Кам’яне Томашівської сільської ради.

 

Між тим, як повідомив «Вікнам» перший заступник голови Калуської РДА Василь Хомин, 1 липня 2016 року в ОДА надіслали листи, зокрема, і з сумами збитків. У зверненнях Калуська РДА інформувала область про ситуацію, що склалася та масштаби завданих стихією збитків.

 

Так, у Калуському районі нарахували збитків на 1 млн 289 тис гривень. З них 1 млн 18 тис гривень — це збитки, завдані приватному сектору у селах Мостище, Голинь, Сівка Калуська, Підмихайля, Сівка Войнилівська, Лука. Решта — збитки, завдані бюджетним установам та комунальному майну.

 

Із загальної суми завданих збитків Калуська РДА звернулася про виділення 1 млн 181 тис гривень з обласного бюджету. 78 тис гривень у районі планували отримати з районного бюджету і ще 30 тис гривень мали бути виділені із сільського бюджету Томашівської сільської ради. Наразі не надійшло ні копійки ні з обласного, ні з районного бюджетів. У районі, як пояснив «Вікнам» Василь Хомин, з літа не відбулося робочої сесії районної ради, відтак питання про виділення коштів не розглядалося. На найближчу районну сесію готується проект рішення про виділення коштів для забезпечення заходів із подолання наслідків стихії у частині, що стосується бюджетних установ.

 

Про те, яку суму коштів пропонуватимуть виділити із районного бюджету, вирішуватимуть на депутатській комісії. Нагадаємо, що на початку вересня скликали позачергову сесію Калуської районної ради, яка, проте, не відбулася через відсутність кворуму.

 

На сесії планували обговорити питання децентралізації у Пійлівській громаді. Щодо коштів з обласного бюджету, то, згідно із відповіддю за підписом заступника голови ОДА Ярослава Паранюка, «враховуючи обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2016 рік, ОДА першочергово здійснює часткове співфінансування на паритетній основі відновлення установ комунальної власності освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери та культури».

 

 

Також, в області поінформували, що на відновлення покрівель адміністративних будівель закладів соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти і приватних домогосподарств у 104-х населених пунктах, які зазнали руйнувань від негоди, необхідно більше 12-ти мільйонів гривень.

 

У Калуській РДА планують повторно звертатися до ОДА про виділення коштів на подолання наслідків стихії.


03.10.2016 507 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

366
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2955
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21103
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1992
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1367 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2384

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

730

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2163

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

839

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1426
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

166
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

475
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1009
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

169
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

783
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

756
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

689
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8228
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

886 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

889
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2184 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

835