Калушани мають самостійно організовувати вивіз будівельних відходів на полігон

Однак вони цього не роблять, відтак у Калуші, як повідомив минулого тижня офіційний сайт Калуської міської ради, склалась критична ситуація, пов’язана зі складуванням біля контейнерних майданчиків гілок дерев, великогабаритних та ремонтних відходів.

При тому, що відповідно до  Правил благоустрою та утримання території міста Калуша, при виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт будівельне сміття має щоденно вивозитися балансоутримувачами (власниками) будинків (квартир) та організаціями, які проводять ремонт на сміттєзвалище, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Крім того, юридичним та фізичним особам (їх філіям, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється складати відходи на території міста, а також в місцях масового відпочинку людей, зелених насадженнях, парку, скверах та майданчиках, в пам’ятках культурної та історичної спадщини, на кладовищах, прибудинкових територіях, інших територіях загального користування.  Порушення Правил тягне за собою відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення штрафу.

Раніше послугу з вивезення великогабаритних і будівельних відходів можна було замовити на КП «Екосервіс»: у Калуші затверджено тариф на такі послуги, громадяни, які, наприклад, проводять ремонт, укладали договір з комунальним підприємством, оплачували послугу і в обумовлений час до них приїжджав трактор, який і вивозив великогабаритні чи будівельні відходи.

«Так мало би бути», — зазначив у коментарі «Вікнам» директор комунального підприємства Ігор Свистун. Проте, калушани рідко замовляли таку послугу, за його словами — в середньому одне звернення на місяць. А в основному, порушуючи правила, викидали непотріб біля контейнерних майданчиків.

Зараз ситуація змінилася і КП «Екосервіс» не має можливості займатися вивезення великогабаритних і будівельних відходів. «Ми надаємо послуги з вивезення твердих побутових відходів, встановлено тариф, за яким люди платять щомісяця. Такі відходи викидають у контейнери на пристосованих майданчиках, а великогабаритне і будівельне сміття до них не належить".

Цього року у Калуші мав відбутися конкурс на вивезення твердих побутових відходів.

"У зв’язку з карантином його перенесли, відтак ми продовжуємо надавати послуги. При цьому, до складу Калуської територіальної громади увійшли села, які ми також маємо обслуговувати  так само як і приватний сектор у місті. Підприємство має два трактори. Раніше один вивозив сміття з приватного сектору, другий – ми могли залучати для виконання замовлень з вивезення великогабаритних і будівельних відходів. Зараз два трактори щодня вивозять тверді побутові відходи з приватного сектору. Один  з міста, другий  з сіл. Відповідно ми більше не можемо надавати послуги з вивезення великогабаритних відходів. Не треба до нас звертатися  ми не маємо техніки. Хіба що можемо допомогти у суботу. Крім того, у нас на тракторі є один працівник і він фізично не може навантажити такі відходи»,  пояснив Ігор Свистун.  

З приводу вивезення великогабаритних відходів він радить звертатися в управління житлово-комунального господарства чи до підприємців, які надають такі послуги.

читайте також: Борги за вивіз сміття з франківців стягуватимуть через суд 

Раніше проблем з великогабаритним сміттям, яке захаращує територію біля контейнерних майданчиків було менше. Ігор Свистун це пов’язує з тим, що у зв’язку з карантином чимало заробітчан залишаються вдома і люди масово взялися за ремонти. Крім того, до ліквідації ЖЕО їхні двірники прибрали біля контейнерних майданчиків і слідкували, щоб калушани не викидали сюди непотріб. Відтак будівельне і великогабаритне сміття намагалися вивезти у відділені і малолюдні місця. Тепер є управляючі компанії, які не обслуговують контейнерні майданчики, тож їм байдуже, що біля них робиться.

Стихійні сміттєзвалища біля контейнерних майданчиків ліквідовують коштом міського бюджету

Як зазначає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, калушани мають самостійно вирішувати питання вивезення своїх будівельних і великогабаритних відходів на полігон. Так само, як це роблять підприємці, що займаються будівництвом чи реконструкцією. Крім того, у Калуші є багато підприємців, які мають техніку та працівників і надають такі послуги. Можна вивезти і самостійно, власним автотранспортом, оплативши на полігоні послугу з захоронення відповідно до об’єму і маси сміття  це недорого, кілька гривень за кубометр.  

«Ми хочемо достукатися до свідомості людей. Чому тягнути до смітника старі вікна, труби чи унітази і робити сміттєзвалище? Люди ж організовують і оплачують доставку нових вікон,  сантехніки тощо. Так само вони мають організувати вивезення відходів», — зазначає Тарас Фіцак.

Проте такі заклики поки що не знаходять відгуку. А виявити порушника та оштрафувати його – непросто – коли працівники управління житлово-комунального господарства намагаються з’ясувати хто конкретно викинув те чи інше сміття, то як правило мешканці двору чи будинку кажуть, що їм про це нічого невідомо.

Для того, щоб прибирати завали великогабаритного і будівельного сміття з територій біля контейнерних майданчиків, міська влада залучає підприємців, послуги яких оплачує з міського бюджету. Так у серпні було виділено черговий транш і 14 вересня УЖКГ уклало договір на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів з підприємцем Олександрою Яніцькою на суму 198,9 тис. гривень. За ці кошти можна буде вивезти й захоронити близько 840 кубометрів відходів (237 гривень за один кубометр).

Не факт, що цих коштів вистачить до кінця року. Так, це вже четвертий договір УЖКГ з цим підприємцем у поточному році: у січні було укладено договір на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на 198,9 тис. гривень, у липні — на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів на майже 49 тис. гривень, а на початку серпня — на аналогічні послуги на 198,9 тис. гривень.


17.09.2020 625
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1272
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2565
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2133
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6596 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1306

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

170
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

71
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

69
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

639