Калушани мають самостійно організовувати вивіз будівельних відходів на полігон

Однак вони цього не роблять, відтак у Калуші, як повідомив минулого тижня офіційний сайт Калуської міської ради, склалась критична ситуація, пов’язана зі складуванням біля контейнерних майданчиків гілок дерев, великогабаритних та ремонтних відходів.

При тому, що відповідно до  Правил благоустрою та утримання території міста Калуша, при виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт будівельне сміття має щоденно вивозитися балансоутримувачами (власниками) будинків (квартир) та організаціями, які проводять ремонт на сміттєзвалище, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Крім того, юридичним та фізичним особам (їх філіям, відділенням), фізичним особам-підприємцям, а також громадянам забороняється складати відходи на території міста, а також в місцях масового відпочинку людей, зелених насадженнях, парку, скверах та майданчиках, в пам’ятках культурної та історичної спадщини, на кладовищах, прибудинкових територіях, інших територіях загального користування.  Порушення Правил тягне за собою відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення штрафу.

Раніше послугу з вивезення великогабаритних і будівельних відходів можна було замовити на КП «Екосервіс»: у Калуші затверджено тариф на такі послуги, громадяни, які, наприклад, проводять ремонт, укладали договір з комунальним підприємством, оплачували послугу і в обумовлений час до них приїжджав трактор, який і вивозив великогабаритні чи будівельні відходи.

«Так мало би бути», — зазначив у коментарі «Вікнам» директор комунального підприємства Ігор Свистун. Проте, калушани рідко замовляли таку послугу, за його словами — в середньому одне звернення на місяць. А в основному, порушуючи правила, викидали непотріб біля контейнерних майданчиків.

Зараз ситуація змінилася і КП «Екосервіс» не має можливості займатися вивезення великогабаритних і будівельних відходів. «Ми надаємо послуги з вивезення твердих побутових відходів, встановлено тариф, за яким люди платять щомісяця. Такі відходи викидають у контейнери на пристосованих майданчиках, а великогабаритне і будівельне сміття до них не належить".

Цього року у Калуші мав відбутися конкурс на вивезення твердих побутових відходів.

"У зв’язку з карантином його перенесли, відтак ми продовжуємо надавати послуги. При цьому, до складу Калуської територіальної громади увійшли села, які ми також маємо обслуговувати  так само як і приватний сектор у місті. Підприємство має два трактори. Раніше один вивозив сміття з приватного сектору, другий – ми могли залучати для виконання замовлень з вивезення великогабаритних і будівельних відходів. Зараз два трактори щодня вивозять тверді побутові відходи з приватного сектору. Один  з міста, другий  з сіл. Відповідно ми більше не можемо надавати послуги з вивезення великогабаритних відходів. Не треба до нас звертатися  ми не маємо техніки. Хіба що можемо допомогти у суботу. Крім того, у нас на тракторі є один працівник і він фізично не може навантажити такі відходи»,  пояснив Ігор Свистун.  

З приводу вивезення великогабаритних відходів він радить звертатися в управління житлово-комунального господарства чи до підприємців, які надають такі послуги.

читайте також: Борги за вивіз сміття з франківців стягуватимуть через суд 

Раніше проблем з великогабаритним сміттям, яке захаращує територію біля контейнерних майданчиків було менше. Ігор Свистун це пов’язує з тим, що у зв’язку з карантином чимало заробітчан залишаються вдома і люди масово взялися за ремонти. Крім того, до ліквідації ЖЕО їхні двірники прибрали біля контейнерних майданчиків і слідкували, щоб калушани не викидали сюди непотріб. Відтак будівельне і великогабаритне сміття намагалися вивезти у відділені і малолюдні місця. Тепер є управляючі компанії, які не обслуговують контейнерні майданчики, тож їм байдуже, що біля них робиться.

Стихійні сміттєзвалища біля контейнерних майданчиків ліквідовують коштом міського бюджету

Як зазначає заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, калушани мають самостійно вирішувати питання вивезення своїх будівельних і великогабаритних відходів на полігон. Так само, як це роблять підприємці, що займаються будівництвом чи реконструкцією. Крім того, у Калуші є багато підприємців, які мають техніку та працівників і надають такі послуги. Можна вивезти і самостійно, власним автотранспортом, оплативши на полігоні послугу з захоронення відповідно до об’єму і маси сміття  це недорого, кілька гривень за кубометр.  

«Ми хочемо достукатися до свідомості людей. Чому тягнути до смітника старі вікна, труби чи унітази і робити сміттєзвалище? Люди ж організовують і оплачують доставку нових вікон,  сантехніки тощо. Так само вони мають організувати вивезення відходів», — зазначає Тарас Фіцак.

Проте такі заклики поки що не знаходять відгуку. А виявити порушника та оштрафувати його – непросто – коли працівники управління житлово-комунального господарства намагаються з’ясувати хто конкретно викинув те чи інше сміття, то як правило мешканці двору чи будинку кажуть, що їм про це нічого невідомо.

Для того, щоб прибирати завали великогабаритного і будівельного сміття з територій біля контейнерних майданчиків, міська влада залучає підприємців, послуги яких оплачує з міського бюджету. Так у серпні було виділено черговий транш і 14 вересня УЖКГ уклало договір на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів з підприємцем Олександрою Яніцькою на суму 198,9 тис. гривень. За ці кошти можна буде вивезти й захоронити близько 840 кубометрів відходів (237 гривень за один кубометр).

Не факт, що цих коштів вистачить до кінця року. Так, це вже четвертий договір УЖКГ з цим підприємцем у поточному році: у січні було укладено договір на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на 198,9 тис. гривень, у липні — на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів на майже 49 тис. гривень, а на початку серпня — на аналогічні послуги на 198,9 тис. гривень.


17.09.2020 738
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2684
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20718
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2304
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3939

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

566

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2056

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1352
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

418
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

942
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

654
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8125
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

632
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

818
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771