У зоні екологічної катастрофи у разі прориву чи просочення отруйних розсолів із Калуських кар’єрів можуть опинитися десятки населених пунктів України та Молдови, забрудняться річки Сівка, Дністер та Лімниця.
Наприкінці жовтня з’явиться проект консервації найбільшого Домбровського кар’єру. Із нього добували сировину для калійного та магнієвого заводів. Загалом вийняли понад 55 млн. кубометрів породи. Так утворилась величезна яма, довкола якої мертва зона.
Генпідрядники з консервації Домбровського кар’єру осіню хочуть закінчити спорудження розсолопроводу і провести рекультивацію. Основні роботи з консервації Домбровського кар’єру мають завершитися до кінця цього року.
Техніку до Калуша почали завозити ще влітку, прийнято рішення спорудити розсолопровід довжиною 6 кілометрів. Усі роботи обійдуться у близько 23 млн.
Нагадаємо, сьогодні між Івано-Франківською обласною радою та Кабінетом Міністрів України підписана Угода про регіональний розвиток області. Вона передбачає також підвищення екологічної безпеки регіону. Серед заходів завершення реструктуризації об’єктів хімічного виробництва, зокрема, повернення в державну власність калійного заводу у Калуші.