Запропоновані зміни мають збільшити тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищати людину від звільнення на весь період лікування.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише Фіртка.
"Стара бюрократична система МСЕК буде ліквідована. Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби.
Перший крок ми вже зробили. Уряд спрямував до Верховної Ради проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини. Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи. Два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати", — зазначив прем'єр.
За його словами, виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте.
Для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.
Також запропоновані зміни мають збільшити тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищати людину від звільнення на весь період лікування. Таким чином система стане більш справедливою.
"Система буде націлена на результат — максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця під її потреби.
Будуть доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки. При цьому процес буде цифровізовано: у електронній системі будуть фіксуватись усі дії, кроки й документи задля мінімізації корупційних ризиків. А статистика щодо команд, їх діяльності, рішень та черг буде доступна онлайн для громадян.
Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб або травм знову ведуть активний спосіб життя.
При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться", — говорить Шмигаль.
За словами прем'єра, ідеться не про зміни в якійсь інституції, а про створення нової філософії соціальної підтримки. Її суть зводиться до трьох ключових цілей: відновити здоров’я людини; дати людині роботу й можливість утримувати себе і свою родину; забезпечити людині таку соціальну допомогу, якої вона дійсно потребує.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: