ЙОГА ВЖЕ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Слово «йога» насправді відоме практично кожній людині, але фактично мало хто знає, що воно насправді означає. В більшості йога асоціюється з фокусниками, або просто людьми з надлюдськими здібностями. З людьми які ходять по розпеченому вугіллі, сплять на цвяхах, проковтують шпаги і т.п. Насправді  - ці люди далеко не йоги, а факіри.

 

Йога – це надзвичайно древня  і комплексна система саморозвитку людини. Розвитку не лишень фізичного тіла, а й психіки, душі і власне всього, що з себе представляє людина у світі.

 

Перші археологічні знахідки, які підтверджують існування йоги, були знайдені в долині Інду. Це були таблички із зображеннями людей в різних йогічних позах. Вік цих табличок 5 тис. років. Тобто 5 тис. років тому вже існувала йога. Скільки до того вона існувала, і звідки прийшла – нікому не відомо. Перша письмова робота по йозі яка до нас дійшла – це «Йога Сутри», автор Патанджалі, 2 ст. до нашої ери. Саме в цій роботі, вперше було систематизовано те, що передавалося віками із «рук в руки».

 

Умовно йога була поділена на вісім сходинок:

 

Яма – так звані норми поведінки, самообмеження. Це ненасильство, правдивість, не присвоєння чужого, відсутність жадібності, непідвладність почуттям. Чимось аналог Біблійних заповідей.

 

Ніяма – це так би мовити правила, що потрібно робити. Це внутрішня і зовнішня чистота; задоволеність як собою, так і світом; самообмеження; вивчення священних писань, самоаналіз; відданість Богу.

 

Асани – це положення тіла, те з чим йога в багатьох асоціюється, з такою «специфічною гімнастикою йогів» А основна, кінцева мета асан -  можливість тримати нерухомо тіло в певних положеннях для практики медитацій.

 

Пранаяма - Прана означає «життєва сила», а «яма» - контролювати, управляти. Це самі різноманітні дихальні вправи, але не лишень вони. Пранаяма призупиняє неспокійну діяльність розуму. Через дихання ми заспокоюємо розум. Мета цих технік – практично зупинити дихання, зробити його не відчутним, як для тіла, так і для психіки.

 

Пратьяхара - техніка відволікання почуттів від об'єктів на яких вони спрямовані. Утримання стану «тут і зараз»;

 

Дхарана - це повна концентрація розуму на якомусь об'єкті чи думці.

 

Дхьяна – це медитативний стан. Дхьяна відрізняється від дхарани тим, що медитуючий стає одним цілим з об'єктом своєї медитації.

 

Самадхи – це кінцева мета йоги. Самадхи є той стан просвітлення, що досягається медитацією, яке виражається в спокої свідомості, зняття протиріч між внутрішнім і зовнішнім світом (суб'єктом і об'єктом), злиття індивідуальної свідомості як мікрокосму, з космічним абсолютом як макрокосмом.

 

 Це загалом – найбільш древній, класичний алгоритм розвитку людини. Але йшли роки, століття, тисячоліття, виникали різні школи, течії. Трактування «Йога Сутр» і самої йоги в різних вчителів все більше відрізнялося, особливо ближче до 20ст. В одних йога – перетворилася практично в саму гімнастику, в інших лишень в псевдо медитативні техніки. Ще інші дотримувалися  «восьми сходинок» «Йога Сутр», але по своєму… Четверті взагалі відходили від цієї класифікації і створювали так звані «модерністські школи йоги».

 

 Тому на початку 21 століття ми маємо сотні йогічних течій, дуже різноманітних по своєму підходу і результатах практики. Йога для багатьох перетворилася лишень на фітнес, точніше дуже ефективний фітнес, але не більше.

 

 На мою думку найбільш ефективною і результативною є та класична, древня йога, яку описав Патанджалі, і яку практикували, вдосконалювали і тисячоліттями доводили до ідеалу. Тому з глибин древності до нас дійшла ідеальна, до дрібниць продумана система всебічного саморозвитку людини.

 

 Ішли тисячоліття, а інтерес до йоги не згасав. Навіть зараз в 21 ст. ми маємо неабиякий розвиток і популяризацію цього вчення. Йога стала модною, стала символом здорового і успішного життя. Йогою займаються зірки шоу-бізнесу, політики, бізнесмени, мільйони звичайних людей по всьому світі. Відкриті тисячі шкіл і секцій в самих різних частинах Землі. Йога отримала таку популярність завдяки своїй феноменальній ефективності і результативності. Нема зараз в людства чогось аналогічного, щоб було настільки продуманим, ефективним і перевіреним тисячоліттями практики.

 

То чому сучасна людина обирає йогу?

 

 Завдяки йозі всебічно і безпечно розвивається тіло у всіх своїх проявах. Розвивається м’язово-сухожильний апарат, нормалізується гормональна система і робота внутрішніх органів, знімається загальне напруження і дисбаланс нервової системи і психіки. Йога комплексно оздоровлює хребет, серцево-судину систему. Людина стає спокійнішою, повертається внутрішній спокій і радість життя…

 

  Але крім колосального позитивного впливу на організм, йога може принести і шкоду, при неправильній практиці. Щоб уникнути неприємностей потрібно ставитися до йоги не як до фітнесу, а як до комплексної системи саморозвитку із своїми нюансами і певним своєрідним підходом до практики. Крім того мода на йогу зробила свою чорну справу – зараз практично кожен спортивний центр вважає своїм обов’язком мати в себе власного вчителя і розробити програму фітнес-йоги («вилизаний» комплекс вправ, схожих на асани – такі заняття можуть бути не тільки марними, а й небезпечними). Людям дають щось, що назвали йогою, але це не є йога.

 

Тому першим моїм бажанням при створенні школи йоги в Івано-Франківську було створити програму навчання максимально доступну і ефективну для будь якої середньо-статистичної людини. Зберегти максимально можливу автентичність до древніх першоджерел, але разом із тим адаптувати для «Західного» сприйняття. Паралельно із тим було бажання використати в навчанні і деякі результативні елементи із самих різних шкіл, як класичних, так і сучасних. Так народилася система навчання Івано-Франківської Школи Йоги. Програма постійно вдосконалюється і розрахована для початківців. Вікова категорія наших учнів – від 18 до 50 років.

 

З перших занять освоюється елементарна база йоги - така як структура занять, правильна постава тіла, базове розроблення дихання, заспокоєння і розслаблення. Для більшості саме заспокоєння і розслаблення на початках є дуже важким, але тим не менше надзвичайно важливим. Без спокою і розслаблення нема самої йоги. Результат більшість людей відчуває після першого ж заняття. Він приходить із відчуттям легкості, спокою, загального покращення самопочуття. Тому знайдіть час на себе і розпочніть працювати над собою. Нас можна без проблем знайти в інтернеті, ввівши в запиті пошукової системи, Школа Йоги – Івано-Франківськ, або в соціальних мережах, в яких власне можна дізнатися додаткову інформацію про школу, або задати запитання.

 

Сулик Юрій  (викладач Івано-Франківської Школи Йоги)

 

 

 

 



05.04.2011 Юрій Сулик 3459 18
Коментарі (18)

Michael Kors handbags 2014.03.04, 05:15
thank you for share! Michael Kors handbags http://michael-korshandbagsoutlet.com
Людмила 2011.04.05, 23:52
Знаю цю школу! Дуже гарне і якісне навчання :)
Євгенія 2011.04.06, 00:25
школа - супер. море позитиву. Хороший викладач, правильний підхід, "витягує" з любої депресії!!!!!
Лілія Глива 2011.04.06, 01:29
Дуже важко відразу зрозуміти як це можливо (перетворити фізичне на духовне, та щей з зрозвитком в нематеріальному світі...) проте це вражає! Дякую за статтю, вона досить легка в розумінні на першому етапі(суть йоги звичайно глибша). Зрозумілі терміни, мета, достатки та недостатки йоги. При першій можливості прибіжу на заняття!=)
Настя 2011.04.07, 13:45
Йога, у будь-якому своєму прояві, - це профілактика усіх хворіб та ліки для душі і тіла!
Гість 2011.04.08, 14:16
Кому цікава Школа Йоги, може отримати детальнішу інформацію в офіційній групі в контактах: http://vkontakte.ru/club23277445 Або за тел.(050)909-15-89
Вікуся 2011.07.31, 19:40
Йога у вас супер ;)
Віка 2011.09.14, 22:50
Дуже хочу попробувати! стільки наслухалася!Як Вас можна знайти?????
Відповідь 2011.10.02, 23:21
Є група в контактах, там можна детальніше дізнатися: http://vkontakte.ru/club23277445
Гость 2011.11.19, 19:08
Очень нравится, бывают занятия от которых хочется просто летать!
Користувач 2011.12.22, 23:37
Цікава стаття. І йога надзвичайно корисна річ, добре що в нас є такі люди як Юрій.
Микола 2012.01.28, 16:51
А по якій адресі Вас можна знайти??? Де знаходиться ця школа??
Відповідь Миколі 2012.01.29, 21:32
Заняття проходять в різних залах, залежно від груп. Є група в контактах, там можна детальніше дізнатися: http://vk.com/if_yogaschool
Гість 2012.04.15, 19:29
Чому сучасна людина обирає йогу? - Тому що це без аналогів. Гармонійне поєднання розвитку душі і тіла. Дякую вам!
Ігор 2012.06.04, 16:32
Дуже дивно. Суміщувати заняття йогою з таким ментальним сміттям як vkontakte.ru Хотілось би зконтактувати в обхід реєстрації на вконтакті.
Відповідь Ігору 2012.06.17, 22:36
Контакти, це лишень інструмент. Все залежить як інструмент використовувати і в яких цілях. Там не обовязкова реєстреція. Можна і без неї дізнатися, приміром, контактний номер телефону.
Гість 2012.10.06, 11:55
Завдяки наполегливій праці багатьох людей, в Івано-Франківську відкрився перший спеціалізований йога центр - Yoga If School. Всіх ласкаво запрошуємо :). Офіційний сайт: http://yogaifschool.com
Інформація 2012.11.10, 00:19
Офіційний сайт школи йоги в м.Івано-Франківськ http://yogaifschool.com/
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1445 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1759 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2544
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7579
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15293 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1928
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

690
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3144
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975