ЙОГА ВЖЕ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Слово «йога» насправді відоме практично кожній людині, але фактично мало хто знає, що воно насправді означає. В більшості йога асоціюється з фокусниками, або просто людьми з надлюдськими здібностями. З людьми які ходять по розпеченому вугіллі, сплять на цвяхах, проковтують шпаги і т.п. Насправді  - ці люди далеко не йоги, а факіри.

 

Йога – це надзвичайно древня  і комплексна система саморозвитку людини. Розвитку не лишень фізичного тіла, а й психіки, душі і власне всього, що з себе представляє людина у світі.

 

Перші археологічні знахідки, які підтверджують існування йоги, були знайдені в долині Інду. Це були таблички із зображеннями людей в різних йогічних позах. Вік цих табличок 5 тис. років. Тобто 5 тис. років тому вже існувала йога. Скільки до того вона існувала, і звідки прийшла – нікому не відомо. Перша письмова робота по йозі яка до нас дійшла – це «Йога Сутри», автор Патанджалі, 2 ст. до нашої ери. Саме в цій роботі, вперше було систематизовано те, що передавалося віками із «рук в руки».

 

Умовно йога була поділена на вісім сходинок:

 

Яма – так звані норми поведінки, самообмеження. Це ненасильство, правдивість, не присвоєння чужого, відсутність жадібності, непідвладність почуттям. Чимось аналог Біблійних заповідей.

 

Ніяма – це так би мовити правила, що потрібно робити. Це внутрішня і зовнішня чистота; задоволеність як собою, так і світом; самообмеження; вивчення священних писань, самоаналіз; відданість Богу.

 

Асани – це положення тіла, те з чим йога в багатьох асоціюється, з такою «специфічною гімнастикою йогів» А основна, кінцева мета асан -  можливість тримати нерухомо тіло в певних положеннях для практики медитацій.

 

Пранаяма - Прана означає «життєва сила», а «яма» - контролювати, управляти. Це самі різноманітні дихальні вправи, але не лишень вони. Пранаяма призупиняє неспокійну діяльність розуму. Через дихання ми заспокоюємо розум. Мета цих технік – практично зупинити дихання, зробити його не відчутним, як для тіла, так і для психіки.

 

Пратьяхара - техніка відволікання почуттів від об'єктів на яких вони спрямовані. Утримання стану «тут і зараз»;

 

Дхарана - це повна концентрація розуму на якомусь об'єкті чи думці.

 

Дхьяна – це медитативний стан. Дхьяна відрізняється від дхарани тим, що медитуючий стає одним цілим з об'єктом своєї медитації.

 

Самадхи – це кінцева мета йоги. Самадхи є той стан просвітлення, що досягається медитацією, яке виражається в спокої свідомості, зняття протиріч між внутрішнім і зовнішнім світом (суб'єктом і об'єктом), злиття індивідуальної свідомості як мікрокосму, з космічним абсолютом як макрокосмом.

 

 Це загалом – найбільш древній, класичний алгоритм розвитку людини. Але йшли роки, століття, тисячоліття, виникали різні школи, течії. Трактування «Йога Сутр» і самої йоги в різних вчителів все більше відрізнялося, особливо ближче до 20ст. В одних йога – перетворилася практично в саму гімнастику, в інших лишень в псевдо медитативні техніки. Ще інші дотримувалися  «восьми сходинок» «Йога Сутр», але по своєму… Четверті взагалі відходили від цієї класифікації і створювали так звані «модерністські школи йоги».

 

 Тому на початку 21 століття ми маємо сотні йогічних течій, дуже різноманітних по своєму підходу і результатах практики. Йога для багатьох перетворилася лишень на фітнес, точніше дуже ефективний фітнес, але не більше.

 

 На мою думку найбільш ефективною і результативною є та класична, древня йога, яку описав Патанджалі, і яку практикували, вдосконалювали і тисячоліттями доводили до ідеалу. Тому з глибин древності до нас дійшла ідеальна, до дрібниць продумана система всебічного саморозвитку людини.

 

 Ішли тисячоліття, а інтерес до йоги не згасав. Навіть зараз в 21 ст. ми маємо неабиякий розвиток і популяризацію цього вчення. Йога стала модною, стала символом здорового і успішного життя. Йогою займаються зірки шоу-бізнесу, політики, бізнесмени, мільйони звичайних людей по всьому світі. Відкриті тисячі шкіл і секцій в самих різних частинах Землі. Йога отримала таку популярність завдяки своїй феноменальній ефективності і результативності. Нема зараз в людства чогось аналогічного, щоб було настільки продуманим, ефективним і перевіреним тисячоліттями практики.

 

То чому сучасна людина обирає йогу?

 

 Завдяки йозі всебічно і безпечно розвивається тіло у всіх своїх проявах. Розвивається м’язово-сухожильний апарат, нормалізується гормональна система і робота внутрішніх органів, знімається загальне напруження і дисбаланс нервової системи і психіки. Йога комплексно оздоровлює хребет, серцево-судину систему. Людина стає спокійнішою, повертається внутрішній спокій і радість життя…

 

  Але крім колосального позитивного впливу на організм, йога може принести і шкоду, при неправильній практиці. Щоб уникнути неприємностей потрібно ставитися до йоги не як до фітнесу, а як до комплексної системи саморозвитку із своїми нюансами і певним своєрідним підходом до практики. Крім того мода на йогу зробила свою чорну справу – зараз практично кожен спортивний центр вважає своїм обов’язком мати в себе власного вчителя і розробити програму фітнес-йоги («вилизаний» комплекс вправ, схожих на асани – такі заняття можуть бути не тільки марними, а й небезпечними). Людям дають щось, що назвали йогою, але це не є йога.

 

Тому першим моїм бажанням при створенні школи йоги в Івано-Франківську було створити програму навчання максимально доступну і ефективну для будь якої середньо-статистичної людини. Зберегти максимально можливу автентичність до древніх першоджерел, але разом із тим адаптувати для «Західного» сприйняття. Паралельно із тим було бажання використати в навчанні і деякі результативні елементи із самих різних шкіл, як класичних, так і сучасних. Так народилася система навчання Івано-Франківської Школи Йоги. Програма постійно вдосконалюється і розрахована для початківців. Вікова категорія наших учнів – від 18 до 50 років.

 

З перших занять освоюється елементарна база йоги - така як структура занять, правильна постава тіла, базове розроблення дихання, заспокоєння і розслаблення. Для більшості саме заспокоєння і розслаблення на початках є дуже важким, але тим не менше надзвичайно важливим. Без спокою і розслаблення нема самої йоги. Результат більшість людей відчуває після першого ж заняття. Він приходить із відчуттям легкості, спокою, загального покращення самопочуття. Тому знайдіть час на себе і розпочніть працювати над собою. Нас можна без проблем знайти в інтернеті, ввівши в запиті пошукової системи, Школа Йоги – Івано-Франківськ, або в соціальних мережах, в яких власне можна дізнатися додаткову інформацію про школу, або задати запитання.

 

Сулик Юрій  (викладач Івано-Франківської Школи Йоги)

 

 

 

 



05.04.2011 Юрій Сулик 3415 18
Коментарі (18)

Michael Kors handbags 2014.03.04, 05:15
thank you for share! Michael Kors handbags http://michael-korshandbagsoutlet.com
Людмила 2011.04.05, 23:52
Знаю цю школу! Дуже гарне і якісне навчання :)
Євгенія 2011.04.06, 00:25
школа - супер. море позитиву. Хороший викладач, правильний підхід, "витягує" з любої депресії!!!!!
Лілія Глива 2011.04.06, 01:29
Дуже важко відразу зрозуміти як це можливо (перетворити фізичне на духовне, та щей з зрозвитком в нематеріальному світі...) проте це вражає! Дякую за статтю, вона досить легка в розумінні на першому етапі(суть йоги звичайно глибша). Зрозумілі терміни, мета, достатки та недостатки йоги. При першій можливості прибіжу на заняття!=)
Настя 2011.04.07, 13:45
Йога, у будь-якому своєму прояві, - це профілактика усіх хворіб та ліки для душі і тіла!
Гість 2011.04.08, 14:16
Кому цікава Школа Йоги, може отримати детальнішу інформацію в офіційній групі в контактах: http://vkontakte.ru/club23277445 Або за тел.(050)909-15-89
Вікуся 2011.07.31, 19:40
Йога у вас супер ;)
Віка 2011.09.14, 22:50
Дуже хочу попробувати! стільки наслухалася!Як Вас можна знайти?????
Відповідь 2011.10.02, 23:21
Є група в контактах, там можна детальніше дізнатися: http://vkontakte.ru/club23277445
Гость 2011.11.19, 19:08
Очень нравится, бывают занятия от которых хочется просто летать!
Користувач 2011.12.22, 23:37
Цікава стаття. І йога надзвичайно корисна річ, добре що в нас є такі люди як Юрій.
Микола 2012.01.28, 16:51
А по якій адресі Вас можна знайти??? Де знаходиться ця школа??
Відповідь Миколі 2012.01.29, 21:32
Заняття проходять в різних залах, залежно від груп. Є група в контактах, там можна детальніше дізнатися: http://vk.com/if_yogaschool
Гість 2012.04.15, 19:29
Чому сучасна людина обирає йогу? - Тому що це без аналогів. Гармонійне поєднання розвитку душі і тіла. Дякую вам!
Ігор 2012.06.04, 16:32
Дуже дивно. Суміщувати заняття йогою з таким ментальним сміттям як vkontakte.ru Хотілось би зконтактувати в обхід реєстрації на вконтакті.
Відповідь Ігору 2012.06.17, 22:36
Контакти, це лишень інструмент. Все залежить як інструмент використовувати і в яких цілях. Там не обовязкова реєстреція. Можна і без неї дізнатися, приміром, контактний номер телефону.
Гість 2012.10.06, 11:55
Завдяки наполегливій праці багатьох людей, в Івано-Франківську відкрився перший спеціалізований йога центр - Yoga If School. Всіх ласкаво запрошуємо :). Офіційний сайт: http://yogaifschool.com
Інформація 2012.11.10, 00:19
Офіційний сайт школи йоги в м.Івано-Франківськ http://yogaifschool.com/
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

657
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

735
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1397
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2355 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1201
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3127

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

952

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1088

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1523

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2121
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

420
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26455 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

819
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3075
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1322
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

995
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1253
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3417
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

481
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4355
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1125
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1694