Іванофранквіці взялися «відфільтрувати» український парламент

 

План народної люстрації майбутніх парламентарів представили сьогодні в обласному центрі Прикарпаття. Таким чином активісти мають намір забезпечити нову якість української політики.

 

Наприкінці минулого року місцеві громадські діячі презентували рух «ЧЕСНО» на Прикарпатті. Нині ж вони взялися детальніше розповісти франківцям про свою роботу. У презентації взяли участь: Василь Зубко («Центр UA»), Юлія Ільчук (Фонд «Демократичні ініціативи») і Тарас Петрів (Фундація «Суспільність»).

 

Учасники руху розробили для кандидатів громадські «критерії доброчесності», на основі яких і будуть перевірятися народні депутати України, а з початком передвиборчої кампанії й кандидати в депутати.

 

Отож, рухом запропоновано наступні критерії: відсутність фактів порушення прав і свобод людини; незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; непричетність до корупційних дій; прозорість задекларованих доходів та майна і їх відповідність способу життя; Особисте голосування в парламенті; участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

 

Загалом, як повідомив один із організаторів Василь Зубко, діяльність руху зосереджена на двох ключових етапах – до офіційного початку виборчої кампанії в липці 2012 року і після старту виборчих перегонів.

 

Впродовж цього часу усі бажаючі можуть долучатися до перевірки політиків, надсилаючи свої розслідування про факти порушення запропонованих критерії. Юридична група, яка працює в рамках руху, перевірятиме всі факти й тільки після детального аналізу їхньої об’єктивності, вони отримають право бути опублікованими на офіційній веб-сторіці «ЧЕСНО».

 

Обіцяють організатори й надати право політикам відстояти своє «чесне» ім’я й спростувати факти, наведені активістами руху.

 

Наразі ж, Івано-Франківськ став 16 містом України, в якому створено регіональну платформу руху «ЧЕСНО». Представниками й координаторами руху в області є громадські діячі Віталій Світлик й Тарас Случик.

 

Ідея дійсно хороша, тим більше, що в багатьох країнах Європи вона отримала широку підтримку серед населення й виявилась ефективною. Як мінімум, вона покликана підвищити рівень участі громадян в політиці. Проте, є одна проблема: Україна – не Чехія чи Румунія. Українське суспільство поки що не готове до різких змін світосприйняття. А тому, навряд, що даний рух, навіть за умов життєздатності й ефективності, не зможе до осені підготувати грунт для кардинального оновлення політичної еліти.

 

Тим не менше ініціатори сповнені оптимізму й запевняють, що мають достатньо механізмів для здійснення проекту. Тому побачимо, що з цього вийде.


02.03.2012 2321 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

893
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1483
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3316 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2599
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3472
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3015

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

359

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

822

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

824

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1446
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3263
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20764
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

989
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

517
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

585
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1145
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5844
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

280
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3648 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

697 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1025
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1373 2