Івано-франківським учням обіцяють цікаве літо

 

 

Освітяни подбають про змістовне дозвілля школярів під час канікул.

 


У літні місяці в Івано-Франківську працюватимуть 21 пришкільний табір, 14 клубів Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання, а також позаміський оздоровчо-відпочинковий центр «Лімниця» у с. Вістова Калуського району, пише Фіртка з посиланням на ЗК.



Про це повідомила начальник міського управління освіти і науки Наталія Микула. За її словами, так званими організованими формами відпочинку у пришкільних таборах, які діятимуть з другого по 16 червня, буде охоплено 3256 учнів 1-10-х класів. З них 1551 – школярі пільгових категорій. На оплату їхнього харчування в пришкільних таборах з міського бюджету планують витратити 124 тисячі гривень.


Як зазначила керівник управління освіти, мінімальну вартість обіду в пришкільних таборах затверджено в сумі восьми гривень за один день. Якщо рішенням ради школи вартість харчування встановлюється вищою, то вона ж і має вирішувати питання про доплату за харчування дітей пільгових категорій понад норму.

 

«При вирішенні  питання  щодо  першочерговості пільгового оздоровлення та відпочинку  дітей, які  потребують особливої  соціальної  уваги та підтримки,  в стаціонарних закладах оздоровлення та відпочинку буде враховуватися   соціальний статус дитини і матеріальне становище сім’ї, у якій вона виховується, – каже Н.Микула. – Керівників шкіл зобов’язано взяти під особистий контроль формування списків учнів, які впродовж літа 2015 року будуть знаходитися в місті, звернувши особливу увагу на дітей з девіантною, що не відповідає суспільним нормам, поведінкою, соціально незахищених дітей та дітей, обоє батьків яких знаходяться за кордоном. Керівникам позашкільних закладів освіти доручено забезпечити роботу  гуртків, студій, об’єднань, спортивних секцій в літній період за окремим розкладом роботи та взяти під особистий контроль організацію оздоровлення і відпочинку учнів».

 

Також цього літа проводитиметься ініційований Міністерством освіти і науки України волонтерський проект «Літні мовні табори». Він має на меті підвищити інтерес дітей до вивчення іноземних мов. У нашому місті, за словами Н.Микули, на базі спеціалізованих шкіл працюватимуть чотири такі табори. Зокрема, англійську мову в СШ №1 зможуть вивчати учні 10-х класів, у школі №11 – учні 2-5-х класів, а молодші школярі – в приватній Католицькій школі. В СШ №5 працюватиме табір з вивчення німецької мови для учнів 10-х класів.

 

З п’ятого червня  розпочинає свою роботу позаміський оздоровчо-відпочинковий центр «Лімниця», який працюватиме до 26 серпня. За цей час тут проведуть чотири табірні зміни. Три з них триватимуть 21 день, а остання, четверта, – 14 днів. За словами Н.Миули, вартість одноденної путівки становитиме 142 гривні, а на 21 день – 2982 грн. Загалом цього сезону у «Лімниці» планують оздоровити сім сотень дітей.

 

Також заплановані виїзні спортивні табори та закордонні поїздки школярів до міст-партнерів. Зокрема, уже є перше офіційне запрошення з міста Кошалін.

 

Подбають освітяни і про змістовне дозвілля тих дітей, які з різних причин на літні канікули залишаться у місті. Цим опікуватиметься міський Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання. За словами його директора Лесі Зваричук, Центр і його підрозділи влітку працюватимуть за окремим графіком у «напруженому режимі». Загалом впродовж літніх канікул для дітей заплановано провести 26 різноманітних цікавих навчальних, розважальних, спортивних та екскурсійно-туристичних заходів.

 

«Буде цікаво і весело, адже у нас працюють талановиті педагоги», – каже Л.Зваричук. Серед низки заходів вона акцентувала увагу на найважливіших. Зокрема, 15 червня у приміщенні дитячо-юнацького центру, що на вул. Сахарова, 27а, розпочне свою роботу літня школа народних ремесел. Планується, що у ній візьмуть участь 30 дітей. У липні все, що вони зроблять, можна буде оглянути на спеціальній виставці. 20 червня у парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченка відбудеться міський конкурс «Принцеса клубів» та «Юний джентльмен-2015», а 28 червня – традиційний велопробіг, приурочений  Дню Конституції. Шостого липня відбудеться «Свято Івана Купала», а 24 серпня на Вічевому майдані пройде свято «Ми надія твоя, Україно».


07.06.2015 575 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3730
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1376
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1479
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2599
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2327
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2255

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

223

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1462

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2213

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2954
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

511
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

655
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

648
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

497
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15944
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2844
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1122
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26599 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

972
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

835 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

637