Івано-Франківський стадіон "Рух" відійде в спільне підприємство міста і "Скорзонери"

Учора, 2 березня, виконавчий комітет таки проголосував за те, щоби внести зміни та доповнення у рішення міськради, яке стосується створення господарського товариства між міської радою та ТзОВ «Скорзонера». І хоча фракція «Свободи» цього разу не заперечувала (виглядало, що з ними вже все узгодили), без дискусій все одно не обійшлися.

Що стосується основних змін у рішенні, то, по-перше, до статутного фонду новоствореного товариства передадуть усе майно стадіону «Рух», незавершене будівництво західної трибуни того ж таки «Руху» і найцінніше – земельну ділянку (раніше говорили про 11 га, а нині розмір ділянки вже не обговорюють). По-друге, на сесії міської ради затвердять договір про заснування товариства та проект його статуту. Істотними умовами у договорі мають стати: добудова стадіону, будівництво басейну, спортивного манежу, футбольних полів, готелю та інших спортивно-відпочинкових об'єктів, утримання наступні пять років футбольної команди «Прикарпаття» з річним бюджетом не менше 12 млн. грн. тощо.

У рішенні також йдеться про те, що слід провести експертну оцінку майна та землі. (Дивно, що цього не зробили досі). Наразі усе поділили «на око»: «Скорзонера» планує вкласти 550 млн. грн. З них 160 млн. мають піти на команду та стадіон, решта на будівництво комплексу. А місто дає 11 гектарів землі. Наразі ніхто з точністю не говорить, більше це чи менше отих 550 млн. грн. Хоча поділ відсотків майже рівний: 51% має мати «Скорзонера», 49% – місто.

Член виконкому Дмитро Демків зауважив, що треба внести в рішення і пункт про те, щоб через п'ять років ніхто не надумав змінювати цільове призначення стадіону. Бо якщо вони зараз це не пропишуть, потім може бути пізно. Ще він запропонував менше вживати слово «інвестиційний проект». Мовляв, тут як місто, так і «Скорзонера» достатньо вкладають. І хоч місто не вкладає гроші, а вкладає землю, вона теж нині коштує немало.

Секретар міської ради Руслан Марцінків пояснив: цього разу він готовий голосувати (що означає: «Свобода» теж готова голосувати – Авт.). Адже філософія підходу змінена. Якщо раніше мова йшла про те, щоб усе підписував та вирішував міський голова (статут та угоду), то нині усе йтиме через міську раду. А міська рада, як відомо, — це територія впливу «Свободи», отже нема чим перейматися.

Загалом члени виконкому багато говорили про те, що «Скорзонера» має можливість через п'ять років отримати не 51% товариства, а значно більше. Обговорили навіть варіант, коли отих 550 млн. грн., які вони планують вкласти, не вистачить. А їх, впевнені усі, таки не вистачить.

А тоді треба буде вносити кошти у статутний фонд і будувати усе, що там має бути. Усі погоджуються: коштів місто, скоріше за все, мати не буде. Отже, «Скорзонера» матиме можливість поповнити статутний фонд і збільшити свою кількість відсотків у спільному підприємстві. І, скоріше за все, воно так і буде. Але ця історія чекає на нас через п'ять років. А зараз влада буде намагатися юридично усе це опрацювати. Щоб нас, як сказав заступник мера Микола Саєвич, бува, не «кинули».

За словами заступника мера Любомира Слободяна, у договорі та статуті усе буде зазначено. Скоріше за все, на сесію запросять і представника «Скорзонери», повідомляє "Репортер".


03.03.2011 2591 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1083
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

975
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1035
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3102 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

895

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

773

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

146
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2338
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1145
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

814
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1110