Івано-Франківський стадіон "Рух" відійде в спільне підприємство міста і "Скорзонери"

Учора, 2 березня, виконавчий комітет таки проголосував за те, щоби внести зміни та доповнення у рішення міськради, яке стосується створення господарського товариства між міської радою та ТзОВ «Скорзонера». І хоча фракція «Свободи» цього разу не заперечувала (виглядало, що з ними вже все узгодили), без дискусій все одно не обійшлися.

Що стосується основних змін у рішенні, то, по-перше, до статутного фонду новоствореного товариства передадуть усе майно стадіону «Рух», незавершене будівництво західної трибуни того ж таки «Руху» і найцінніше – земельну ділянку (раніше говорили про 11 га, а нині розмір ділянки вже не обговорюють). По-друге, на сесії міської ради затвердять договір про заснування товариства та проект його статуту. Істотними умовами у договорі мають стати: добудова стадіону, будівництво басейну, спортивного манежу, футбольних полів, готелю та інших спортивно-відпочинкових об'єктів, утримання наступні пять років футбольної команди «Прикарпаття» з річним бюджетом не менше 12 млн. грн. тощо.

У рішенні також йдеться про те, що слід провести експертну оцінку майна та землі. (Дивно, що цього не зробили досі). Наразі усе поділили «на око»: «Скорзонера» планує вкласти 550 млн. грн. З них 160 млн. мають піти на команду та стадіон, решта на будівництво комплексу. А місто дає 11 гектарів землі. Наразі ніхто з точністю не говорить, більше це чи менше отих 550 млн. грн. Хоча поділ відсотків майже рівний: 51% має мати «Скорзонера», 49% – місто.

Член виконкому Дмитро Демків зауважив, що треба внести в рішення і пункт про те, щоб через п'ять років ніхто не надумав змінювати цільове призначення стадіону. Бо якщо вони зараз це не пропишуть, потім може бути пізно. Ще він запропонував менше вживати слово «інвестиційний проект». Мовляв, тут як місто, так і «Скорзонера» достатньо вкладають. І хоч місто не вкладає гроші, а вкладає землю, вона теж нині коштує немало.

Секретар міської ради Руслан Марцінків пояснив: цього разу він готовий голосувати (що означає: «Свобода» теж готова голосувати – Авт.). Адже філософія підходу змінена. Якщо раніше мова йшла про те, щоб усе підписував та вирішував міський голова (статут та угоду), то нині усе йтиме через міську раду. А міська рада, як відомо, — це територія впливу «Свободи», отже нема чим перейматися.

Загалом члени виконкому багато говорили про те, що «Скорзонера» має можливість через п'ять років отримати не 51% товариства, а значно більше. Обговорили навіть варіант, коли отих 550 млн. грн., які вони планують вкласти, не вистачить. А їх, впевнені усі, таки не вистачить.

А тоді треба буде вносити кошти у статутний фонд і будувати усе, що там має бути. Усі погоджуються: коштів місто, скоріше за все, мати не буде. Отже, «Скорзонера» матиме можливість поповнити статутний фонд і збільшити свою кількість відсотків у спільному підприємстві. І, скоріше за все, воно так і буде. Але ця історія чекає на нас через п'ять років. А зараз влада буде намагатися юридично усе це опрацювати. Щоб нас, як сказав заступник мера Микола Саєвич, бува, не «кинули».

За словами заступника мера Любомира Слободяна, у договорі та статуті усе буде зазначено. Скоріше за все, на сесію запросять і представника «Скорзонери», повідомляє "Репортер".


03.03.2011 2548 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2428
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

119

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

166

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

450
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

465
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2