Івано-франківський полісмен: Патрульний повинен захищати права і свободи людини

 

/data/blog/98236/824aadb64de5e394de1e75f0657b2c6b.jpg

 

Івано-Франківськ став 11-им містом, в якому запрацював новий поліцейський патруль. Сьогодні, З1 січня, франківські патрульні поліцейські склали присягу. Після неї 208 новоспечених копів патрулюватимуть вулиці міста.

 

Нагадаємо, 3 вересня 2015 року в Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста.

 

За словами Міністр внутрішніх справ України Арсена Авакова, всього ж до травня 2016 року в штаті нової патрульної поліції країни працюватимуть 16 тисяч нових поліцейських.

 

Фіртка вирішила поспілкуватися з одним із полісменів Івано-Франківська Сергієм Юзиком:

 

/data/blog/98236/a09e3679773e52d7003d2a9874eb3cff.jpg

 

- Розкажи, чим ти займався до поліції та чому вирішив стати поліцейським?

До поліції останнє місце моєї роботи - банк, де я працював спеціалістом довідкового центру близько трьох років. Перед тим також працював інструктором на «Буковелі».

 

 

 

Тепер працюватиму в поліції. Але насправді я не сам прийшов до того, що я хочу в поліцію. Взагалі цю ідею мені підкинула мама, коли почула про набір сказала давай попробуй. А брат підсунув анкету , я заповнив її і відправив електронкою. Тоді ще я якось скептично до того ставився. Потім мені прийшло повідомлення на пошту,про те, що розпочинається перший етап відбору, а потім зателефонували. Тоді , пам’ятаю, я собі подумав піду на перший етап подивлюсь, що з цього вийде. Знаю, що набір був великий, заявки написали більше 5 тисяч людей. Тобто виходить що був набір з 25 чоловік на одне місце. Я розумів, що можливо пройду, а можливо і не пройду. Хоч вірив у свої сили, але разом з тим розумів, що набір великий.

 

Другий етап я також пройшов, а потім з кожним етапом мене все більше мотивувало і цікавило.

 

Коли вже мав відбуватись відбір на третій етап, мені чомусь не дзвонили, повідомлення не приходили і тоді я засумнівався, подумав невже не пройшов. Зізнаюсь, тоді мене це зачепило. Але пізніше все-таки зателефонували. І відтоді я так би мовити «запалився», мене вже з’явився стимул. Відтоді з кожним етапом мені ставало все цікавіше. І так дійшов до останнього етапу – до співбесіди.

 

-  Як проходила співбесіда?

Тоді там уже було приблизно 5 людей на 1 місце. На співбесіді, члени комісії сиділи на півколом. Ми заходили, і кожен з них задавав по питанню. Питали що захочуть.

 

- І що розповідав ти?

Перед відбором у поліцію у мого друга вкрали велосипед. А лише за два тижні до крадіжки, я йому продав такий спеціальний замок для велосипеда, яким користувався сам. Тобто я відчував якусь частину своєї вини, бо ж я два роки користувався цим замком, потім передав йому, і в нього одразу вкрали велосипед. Звичайно мені хотілось допомогти йому знайти двохколісника .І не знаю, яким дивом, але через тиждень, як велосипед зник, я побачив його і допоміг йому знайти та повернути його. В цьому також є якісь прояви правоохоронних органів. Маю на увазі, що я допоміг другу, і хочу також допомагати людям. Цю історію я і розповів на співбесіді. Мабуть їм вона сподобалась (ред. – сміється).

Крім того, я вчився на спеціальності психологія, а це мабуть друга за важливістю спеціальність, яка потрібна у роботі правоохоронних органів, оскільки ми працюватимемо з людьми, тому важливо вміти знаходити підхід до різних людей. Також у мене є необхідна військова підготовка, бо я служив у внутрішніх військах, які близько року тому перейменували у національну гвардію, зараз це підрозділ поліції. Тобто тут куди не крути, всюди виявлялись такі стикові моменти, які мене привели до того, що є зараз. Усі вони співпали, і можливо саме вони й сприяли тому, що на останньому етапі відбору мене таки відібрали.

 

- Зважаючи на ажіотаж ширились чутки, що когось могли відібрати через те, що кандидат дав хабар. Яка твоя думка щодо цього?

Насправді я також чув таке. Зізнаюсь, серед моїх знайомих були такі, які писали заяви, але відбір не пройшли і потім також говорили, що той хто пройшов, десь там міг підплатити. Але скажу по правді, я нічого не платив, і не готовий би був платити. В мене є таке життєве кредо – всього чого хочеш, потрібно добиватись своїми силами. А інакше який в цьому сенс? Який загалом тоді сенс у цій реформі, якщо знову почнеться хабарництво, «кум-брат-сват»? Перш за все ми всі сюди прийшли із цим боротися.

 

- Розкажи, як відбувались тестування?

Спершу був загально ознайомчий етап, який включав декілька блоків запитань на логіку, ерудицію, різні питання по математиці. До цього етапу я спеціально не готувався, скажу більше в той день я мав бути дружбою на весіллі. І на тестування я прийшов у костюмі з бутоньєркою (ред. – сміється).

 

- Скільки тривало навчання, як відбувалось? Чого було більше теорії чи практики?

Насправді не довго, трохи більше двох місяців. Навчання проходило у вигляді пар, але це можна порівняти з такими звичайними парами, як в університеті. Спочатку була теоретична частина, ми вивчали основи права, кримінальний кодекс, психологію. Щоправда були дуже стислі предмети, які ми прослухали, з інших предметів були й заліки, так звані квізи.

Також були предмети, які вивчались довше, це більш кваліфіковані, наприклад адміністративний, кримінальний кодекси, то з них ми уже здавали екзамен у формі тестів. Крім того були й усні екзамени з профілюючих предметів.

Теорії та практики було приблизно наполовину. З теорії більше по предметах, а практика – вогнева і тактика. Практично останній місяць складав тактичну та вогневу підготовку. Тобто на це нас найбільше націлювали, і цьому найбільше навчали. Пари розпочинались о 8:30, але ми приходили на 8 годину на ранкове шикування. А тривали до 18:30. Тобто майже цілий день у нас були пари. І наскільки мені відомо, були й такі люди, які не витримали і пішли. Приблизно 3-4 людини у перший день відсіялось через те, що важкий графік.

 

- Що було найважчим у навчанні?

Найважчим все таки був екзамен з тактики. До речі, його здали не всі. Там моделювались ситуації, і інструктори визначали та оцінювали, наскільки ми знаємо, як діяти в тій чи іншій ситуації. Також була підготовка зі стрільби. Але всі інші екзамени були у формі тестів на час, які здавали на комп’ютерах, там підказок немає ніяких: до нас приходив методист, який перевіряв, щоб ми один з одним не спілкувались. Коли ти відповів на всі питання, підтверджуєш це і натискаєш клавішу «погодити». Тоді одразу результати відправляються на Київ. Тобто тут щось підробити, чи підкупити неможливо, оскільки, люди, які перевіряють їх тебе не знають. Тут все було чисто, прозоро і відкрито.

 

- Які інструктори вас навчали?

На всьому потоці у нас було 8 груп. Навчали нас інструктори з Києва. Нашу групу ПС-5 вчив тактики інструктор з Києва Віталій Коркуц. Це люди, які вже є поліцейськими, оскільки у Києві почали службу швидше. Вони мають певний досвід, пройшли відповідні курси, мають документ на право викладати. Тобто це спеціально підібрані люди.

 

- Що було найважчим у навчанні?

Мабуть найважчим було здати профілюючий предмет тактику, тобто як треба поводитися з людиною, як правильно зупиняти машину, куди потрібно відводити людину. Як діяти, якщо це низький рівень небезпеки чи високий. Друге - як правильно заходити в приміщення, якщо до прикладу ми знаємо, що людина може бути озброєною. Нажаль, зараз така ситуація в країні, і трапляються випадки, що люди привозять зброю зі Сходу сюди. Нам також потрібно бути готовими до цього, ми теж люди і на нас також чекають вдома. Тому нам потрібно бути більш обережними, тактично підходити до виконання своїх завдань і заходити в будівлю так, щоб якнайменше було шкоди людям, нам так, щоб якомога швидше припинити протиправне діяння правопорушника.

 

Третій етап - застосування прийомів. Звичайно мабуть десь не вистачило приділеного на це часу, але я впевнений, що ми вивчили добре усе, що нам розповіли та показали. Тому нехай правопорушники не думають, що те, що нас мало вчили, і їм усе дозволено. Якщо буде необхідність – ми готові до застосування певних прийомів та надягти кайданки на правопорушника. Також в рамках ЗУ Статті 46 ми маємо право застосовувати зброю.

 

- А як щодо водіння патрульними автомобілями Toyota Prius, в них є своя специфіка. Як навчали водінню?

Нам прочитали короткий курс техніки швидкісного водіння. А в «Пріусах» ми їздили, здавали певні елементи разом з інструктором, який сидить збоку і в разі потреби дає підказки. Потім кожен отримує відповідний документ, в якому вказані всі нюанси по водінню, що було добре, що не добре. А в кінці допуск до водіння, тобто чи ти можеш водити «Пріус», чи ти сидітимеш збоку.

 

- За яким графіком працюватимуть патрульні, адже патрулювання буде цілодобовим.

Так, ми день працюватимемо 12 годин, потім йдемо на ніч на 12 годин і два дні вдома. Ми присягли на вірність державі, на те, що добросовісно, чітко з гідністю виконуватимемо всі свої функціональні обов’язки.

 

-  Все таки якщо узагальнити чим буде займатись патрульний поліцейський. Які твої обов’язки?

Патрульний поліцейський повинен захищати права і свободи людини. Будемо співпрацювати з населенням. Хочеться відрізнитись від міліції, яка насправді працювала не так, як би хотілось. Різниця між міліцією та поліцію в тому, що міліція – це каральний орган, а поліція – орган, який тільки в деяких випадках виконує каральну функцію, це допоміжний орган, який працює 24 години на добу і готовий допомогти у вирішенні практично будь-якої ситуації.

 

Нам об’єднали три функції: ДПС, патрулювання, тобто ми зберігаємо громадський порядок. І третя функція – сімейні правопорушення – і на такі випадки ми будемо виїжджати та допомагати людям зберігати громадський спокій, оскільки вони не одні в будинку живуть. Все, що у нашій компетенції будемо вирішувати. Викликати нас можна за номером 102.

 

- Зараз така ситуація збільшилась кількість аварій. Як вважаєш, з появою патрульної поліції їхня кількість зменшиться? І як на твою думку, яким буде ставлення водіїв до вас?

Обов’язково зменшиться. Ми старатимемось всіма можливими методами зберегти життя і здоров’я людей і сама наша поява на вулицях водіїв трохи так би мовити втихомирить. Ми відзнятимемось від ДАІшників, адже спочатку робитимемо попередження, старатимемось не суворо відноситись до них, у тих ситуаціях, в яких це можливо,тобто спершу будемо попереджувати, спілкуватись з людьми.

 

Виняток - це ситуації коли людина, до прикладу знаходиться у нетверезому стані, чи здійснила важке порушення . За адміністративним кодексом ми маємо право одразу на місці винести постанову. Складаємо протокол у випадках, коли є грубе порушення. Якщо ж водій здійснив незначне порушення, перетнув лінію чи трохи перевищив швидкість, але при цьому веде себе адекватно - ми поспілкуємось з людиною, винесемо усне зауваження , відпустимо і побажаємо щасливої дороги.

 

Але якщо він буде, як в народі кажуть «бурувати», «бикувати» тоді поліцейський буде вимушений скласти на нього постанову і людина сплачуватиме штраф.

 

-  І на завершення чи готовий до селфі з копом? Як ставишся до цього?

Якщо чесно я ставлюсь до цього нейтрально. Я не заради цього сюди прийшов, але якщо виникне така ситуацію, що комусь захочеться #селфізкопом, то я не відмовлю, за умови, що у мене не буде якогось нагального виклику.

 

Розмовляла Олена Британська

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як в Івано-Франківську нові полійцейські складали присягу (фоторепортаж+відео)

Керівником патрульної поліції Івано-Франківська став 26-річний хмельничанин Дмитро Міхалець (фото)

Жіноче обличчя нової франківської поліції (фоторепортаж)

В Івано-Франківську Хатії Деканоїдзе подарували гуцульський кептар (фото)

В Івано-Франківську патрульні поліцейські складають присягу (фото)

Патрульну поліцію Івано-Франківська очолить найвищий полісмен України (фото)

Біля Івано-Франківської ОДА тривають останні приготування до церемонії складання присяги новими патрульними поліцейськими (фото)

У Франківську біля нового управління майбутні патрульні влаштували генеральне прибирання (фото)


Коментарі (2)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

210
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

661
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1184
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2515
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1366
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2016 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

294
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686