Івано-франківський полісмен: Патрульний повинен захищати права і свободи людини

 

/data/blog/98236/824aadb64de5e394de1e75f0657b2c6b.jpg

 

Івано-Франківськ став 11-им містом, в якому запрацював новий поліцейський патруль. Сьогодні, З1 січня, франківські патрульні поліцейські склали присягу. Після неї 208 новоспечених копів патрулюватимуть вулиці міста.

 

Нагадаємо, 3 вересня 2015 року в Івано-Франківську стартував набір у нову патрульну поліцію міста.

 

За словами Міністр внутрішніх справ України Арсена Авакова, всього ж до травня 2016 року в штаті нової патрульної поліції країни працюватимуть 16 тисяч нових поліцейських.

 

Фіртка вирішила поспілкуватися з одним із полісменів Івано-Франківська Сергієм Юзиком:

 

/data/blog/98236/a09e3679773e52d7003d2a9874eb3cff.jpg

 

- Розкажи, чим ти займався до поліції та чому вирішив стати поліцейським?

До поліції останнє місце моєї роботи - банк, де я працював спеціалістом довідкового центру близько трьох років. Перед тим також працював інструктором на «Буковелі».

 

 

 

Тепер працюватиму в поліції. Але насправді я не сам прийшов до того, що я хочу в поліцію. Взагалі цю ідею мені підкинула мама, коли почула про набір сказала давай попробуй. А брат підсунув анкету , я заповнив її і відправив електронкою. Тоді ще я якось скептично до того ставився. Потім мені прийшло повідомлення на пошту,про те, що розпочинається перший етап відбору, а потім зателефонували. Тоді , пам’ятаю, я собі подумав піду на перший етап подивлюсь, що з цього вийде. Знаю, що набір був великий, заявки написали більше 5 тисяч людей. Тобто виходить що був набір з 25 чоловік на одне місце. Я розумів, що можливо пройду, а можливо і не пройду. Хоч вірив у свої сили, але разом з тим розумів, що набір великий.

 

Другий етап я також пройшов, а потім з кожним етапом мене все більше мотивувало і цікавило.

 

Коли вже мав відбуватись відбір на третій етап, мені чомусь не дзвонили, повідомлення не приходили і тоді я засумнівався, подумав невже не пройшов. Зізнаюсь, тоді мене це зачепило. Але пізніше все-таки зателефонували. І відтоді я так би мовити «запалився», мене вже з’явився стимул. Відтоді з кожним етапом мені ставало все цікавіше. І так дійшов до останнього етапу – до співбесіди.

 

-  Як проходила співбесіда?

Тоді там уже було приблизно 5 людей на 1 місце. На співбесіді, члени комісії сиділи на півколом. Ми заходили, і кожен з них задавав по питанню. Питали що захочуть.

 

- І що розповідав ти?

Перед відбором у поліцію у мого друга вкрали велосипед. А лише за два тижні до крадіжки, я йому продав такий спеціальний замок для велосипеда, яким користувався сам. Тобто я відчував якусь частину своєї вини, бо ж я два роки користувався цим замком, потім передав йому, і в нього одразу вкрали велосипед. Звичайно мені хотілось допомогти йому знайти двохколісника .І не знаю, яким дивом, але через тиждень, як велосипед зник, я побачив його і допоміг йому знайти та повернути його. В цьому також є якісь прояви правоохоронних органів. Маю на увазі, що я допоміг другу, і хочу також допомагати людям. Цю історію я і розповів на співбесіді. Мабуть їм вона сподобалась (ред. – сміється).

Крім того, я вчився на спеціальності психологія, а це мабуть друга за важливістю спеціальність, яка потрібна у роботі правоохоронних органів, оскільки ми працюватимемо з людьми, тому важливо вміти знаходити підхід до різних людей. Також у мене є необхідна військова підготовка, бо я служив у внутрішніх військах, які близько року тому перейменували у національну гвардію, зараз це підрозділ поліції. Тобто тут куди не крути, всюди виявлялись такі стикові моменти, які мене привели до того, що є зараз. Усі вони співпали, і можливо саме вони й сприяли тому, що на останньому етапі відбору мене таки відібрали.

 

- Зважаючи на ажіотаж ширились чутки, що когось могли відібрати через те, що кандидат дав хабар. Яка твоя думка щодо цього?

Насправді я також чув таке. Зізнаюсь, серед моїх знайомих були такі, які писали заяви, але відбір не пройшли і потім також говорили, що той хто пройшов, десь там міг підплатити. Але скажу по правді, я нічого не платив, і не готовий би був платити. В мене є таке життєве кредо – всього чого хочеш, потрібно добиватись своїми силами. А інакше який в цьому сенс? Який загалом тоді сенс у цій реформі, якщо знову почнеться хабарництво, «кум-брат-сват»? Перш за все ми всі сюди прийшли із цим боротися.

 

- Розкажи, як відбувались тестування?

Спершу був загально ознайомчий етап, який включав декілька блоків запитань на логіку, ерудицію, різні питання по математиці. До цього етапу я спеціально не готувався, скажу більше в той день я мав бути дружбою на весіллі. І на тестування я прийшов у костюмі з бутоньєркою (ред. – сміється).

 

- Скільки тривало навчання, як відбувалось? Чого було більше теорії чи практики?

Насправді не довго, трохи більше двох місяців. Навчання проходило у вигляді пар, але це можна порівняти з такими звичайними парами, як в університеті. Спочатку була теоретична частина, ми вивчали основи права, кримінальний кодекс, психологію. Щоправда були дуже стислі предмети, які ми прослухали, з інших предметів були й заліки, так звані квізи.

Також були предмети, які вивчались довше, це більш кваліфіковані, наприклад адміністративний, кримінальний кодекси, то з них ми уже здавали екзамен у формі тестів. Крім того були й усні екзамени з профілюючих предметів.

Теорії та практики було приблизно наполовину. З теорії більше по предметах, а практика – вогнева і тактика. Практично останній місяць складав тактичну та вогневу підготовку. Тобто на це нас найбільше націлювали, і цьому найбільше навчали. Пари розпочинались о 8:30, але ми приходили на 8 годину на ранкове шикування. А тривали до 18:30. Тобто майже цілий день у нас були пари. І наскільки мені відомо, були й такі люди, які не витримали і пішли. Приблизно 3-4 людини у перший день відсіялось через те, що важкий графік.

 

- Що було найважчим у навчанні?

Найважчим все таки був екзамен з тактики. До речі, його здали не всі. Там моделювались ситуації, і інструктори визначали та оцінювали, наскільки ми знаємо, як діяти в тій чи іншій ситуації. Також була підготовка зі стрільби. Але всі інші екзамени були у формі тестів на час, які здавали на комп’ютерах, там підказок немає ніяких: до нас приходив методист, який перевіряв, щоб ми один з одним не спілкувались. Коли ти відповів на всі питання, підтверджуєш це і натискаєш клавішу «погодити». Тоді одразу результати відправляються на Київ. Тобто тут щось підробити, чи підкупити неможливо, оскільки, люди, які перевіряють їх тебе не знають. Тут все було чисто, прозоро і відкрито.

 

- Які інструктори вас навчали?

На всьому потоці у нас було 8 груп. Навчали нас інструктори з Києва. Нашу групу ПС-5 вчив тактики інструктор з Києва Віталій Коркуц. Це люди, які вже є поліцейськими, оскільки у Києві почали службу швидше. Вони мають певний досвід, пройшли відповідні курси, мають документ на право викладати. Тобто це спеціально підібрані люди.

 

- Що було найважчим у навчанні?

Мабуть найважчим було здати профілюючий предмет тактику, тобто як треба поводитися з людиною, як правильно зупиняти машину, куди потрібно відводити людину. Як діяти, якщо це низький рівень небезпеки чи високий. Друге - як правильно заходити в приміщення, якщо до прикладу ми знаємо, що людина може бути озброєною. Нажаль, зараз така ситуація в країні, і трапляються випадки, що люди привозять зброю зі Сходу сюди. Нам також потрібно бути готовими до цього, ми теж люди і на нас також чекають вдома. Тому нам потрібно бути більш обережними, тактично підходити до виконання своїх завдань і заходити в будівлю так, щоб якнайменше було шкоди людям, нам так, щоб якомога швидше припинити протиправне діяння правопорушника.

 

Третій етап - застосування прийомів. Звичайно мабуть десь не вистачило приділеного на це часу, але я впевнений, що ми вивчили добре усе, що нам розповіли та показали. Тому нехай правопорушники не думають, що те, що нас мало вчили, і їм усе дозволено. Якщо буде необхідність – ми готові до застосування певних прийомів та надягти кайданки на правопорушника. Також в рамках ЗУ Статті 46 ми маємо право застосовувати зброю.

 

- А як щодо водіння патрульними автомобілями Toyota Prius, в них є своя специфіка. Як навчали водінню?

Нам прочитали короткий курс техніки швидкісного водіння. А в «Пріусах» ми їздили, здавали певні елементи разом з інструктором, який сидить збоку і в разі потреби дає підказки. Потім кожен отримує відповідний документ, в якому вказані всі нюанси по водінню, що було добре, що не добре. А в кінці допуск до водіння, тобто чи ти можеш водити «Пріус», чи ти сидітимеш збоку.

 

- За яким графіком працюватимуть патрульні, адже патрулювання буде цілодобовим.

Так, ми день працюватимемо 12 годин, потім йдемо на ніч на 12 годин і два дні вдома. Ми присягли на вірність державі, на те, що добросовісно, чітко з гідністю виконуватимемо всі свої функціональні обов’язки.

 

-  Все таки якщо узагальнити чим буде займатись патрульний поліцейський. Які твої обов’язки?

Патрульний поліцейський повинен захищати права і свободи людини. Будемо співпрацювати з населенням. Хочеться відрізнитись від міліції, яка насправді працювала не так, як би хотілось. Різниця між міліцією та поліцію в тому, що міліція – це каральний орган, а поліція – орган, який тільки в деяких випадках виконує каральну функцію, це допоміжний орган, який працює 24 години на добу і готовий допомогти у вирішенні практично будь-якої ситуації.

 

Нам об’єднали три функції: ДПС, патрулювання, тобто ми зберігаємо громадський порядок. І третя функція – сімейні правопорушення – і на такі випадки ми будемо виїжджати та допомагати людям зберігати громадський спокій, оскільки вони не одні в будинку живуть. Все, що у нашій компетенції будемо вирішувати. Викликати нас можна за номером 102.

 

- Зараз така ситуація збільшилась кількість аварій. Як вважаєш, з появою патрульної поліції їхня кількість зменшиться? І як на твою думку, яким буде ставлення водіїв до вас?

Обов’язково зменшиться. Ми старатимемось всіма можливими методами зберегти життя і здоров’я людей і сама наша поява на вулицях водіїв трохи так би мовити втихомирить. Ми відзнятимемось від ДАІшників, адже спочатку робитимемо попередження, старатимемось не суворо відноситись до них, у тих ситуаціях, в яких це можливо,тобто спершу будемо попереджувати, спілкуватись з людьми.

 

Виняток - це ситуації коли людина, до прикладу знаходиться у нетверезому стані, чи здійснила важке порушення . За адміністративним кодексом ми маємо право одразу на місці винести постанову. Складаємо протокол у випадках, коли є грубе порушення. Якщо ж водій здійснив незначне порушення, перетнув лінію чи трохи перевищив швидкість, але при цьому веде себе адекватно - ми поспілкуємось з людиною, винесемо усне зауваження , відпустимо і побажаємо щасливої дороги.

 

Але якщо він буде, як в народі кажуть «бурувати», «бикувати» тоді поліцейський буде вимушений скласти на нього постанову і людина сплачуватиме штраф.

 

-  І на завершення чи готовий до селфі з копом? Як ставишся до цього?

Якщо чесно я ставлюсь до цього нейтрально. Я не заради цього сюди прийшов, але якщо виникне така ситуацію, що комусь захочеться #селфізкопом, то я не відмовлю, за умови, що у мене не буде якогось нагального виклику.

 

Розмовляла Олена Британська

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як в Івано-Франківську нові полійцейські складали присягу (фоторепортаж+відео)

Керівником патрульної поліції Івано-Франківська став 26-річний хмельничанин Дмитро Міхалець (фото)

Жіноче обличчя нової франківської поліції (фоторепортаж)

В Івано-Франківську Хатії Деканоїдзе подарували гуцульський кептар (фото)

В Івано-Франківську патрульні поліцейські складають присягу (фото)

Патрульну поліцію Івано-Франківська очолить найвищий полісмен України (фото)

Біля Івано-Франківської ОДА тривають останні приготування до церемонії складання присяги новими патрульними поліцейськими (фото)

У Франківську біля нового управління майбутні патрульні влаштували генеральне прибирання (фото)


Коментарі (2)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1702
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1077
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1325 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3825 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33909
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2880

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

385

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

793

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1753

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1107
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1108
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

665
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

541
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2027
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12235
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1536
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1324
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

580
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

293
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

365
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

409
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1297