Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марії Підгірянки відсвяткував 70-річний ювілей

 
 
 
Символічно у Міжнародний день захисту дітей Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марії Підгірянки відзначає 70-річний ювілей з дня свого заснування.
 

Цього дня творчий колектив театру, відомий далеко за межами України,  влаштував справжнє свято для юних шанувальників театрального дійства, а саме, вуличний перформанс (зустріч гостей ляльками-маріонетками) та показ вистави Ярослава Грушецького «Сумна-весела казка», інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

Побажати феєричного настрою театральній родині та привітати з ювілеєм у мистецький заклад завітав заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк.

 

«Найголовніші вітання сьогодні звучать від наймолодших глядачів у цій залі, - зазначив Ігор Пасічняк. – Адже саме для них ви щоразу відкриваєте дивовижний світ казки, у якому юні глядачі співпереживають разом зі своїми героями. Ви акумулюєте життєву мудрість, оптимізм, надаєте унікальну можливість для розвитку творчої особистості».

 

З нагоди свята Ігор Пасічняк вручив працівникам театру заслужені нагороди за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва. Директор театру імені Марії Підгірянки, заслужений працівник культури України Роман Братковський отримав медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».

 

До привітань  ювілярів долучилися також інші представники місцевої влади, мистецьких кіл області та палкі поціновувачі сценічного мистецтва.

 

Доречно зазначити, що у рамках святкування ювілею для маленьких мешканців міста сьогодні презентовано безкоштовний показ вистави «Гусеня».

 

Довідково: Івано-Франківський театр ляльок – один із найстаріших театрів в Україні. Він заснований у березні 1945 року, а перша прем’єра – вистава  за п’єсою Ніни  Гернет і Тетяни Гуревич  «Гусеня» відбулася 1 травня. 24 квітня 1981 року відбулося урочисте відкриття стаціонарного приміщення театру по вулиці Незалежності, 10 а. 2007 р. за великі творчі здобутки театру надано статус  «академічного».

 

Нині при театрі функціонує Музей Ляльки,  де експоновано майже сто ляльок. 

 

У  діючому репертуарі театру 46 вистав для дітей різного віку, в тому числі 5 вистав для дорослого глядача: мюзикл «Скрипаль на даху» (за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник»), «Над прірвою у житі» (за твором Джерома Селінджера), «Егле – Королева Вужів» (Саломеї Неріс, переклад з литовської Григорія Усача), «Цахес» (Ярослава Стельмаха за мотивами повісті Ернста-Теодора-Амадея Гофмана «Крихітка Цахес…»), «Витівка Великого Мертвіарха» (Мішеля де Гельдероде).

 

Основний напрям творчої діяльності – сценічна розробка тем української класики та фольклору. У репертуарній афіші домінують вистави за творами українських письменників-класиків: «Коли ще звірі говорили», «Підкова на щастя» – за мотивами казок Івана Франка; «Пан Коцький», «Коза-Дереза» –  опери Миколи Лисенка; «Хома і Щука» за п’єсою М. Кропивницького; «Битий небиту везе», «Золотий човник», «Кривенька Качечка» (за мотивами українських народних казок) та вистави видатних зарубіжних авторів.

 

У театрі свято шануються традиції українського народу. Щороку готуються нові програми до Дня Святого Миколая,  Новорічних та Різдвяних свят.

 

Театр проводить велику благодійну роботу. Діти, позбавлені батьківської опіки, сироти, малеча із вадами рухового апарату та з малозабезпечених сімей  вистави театру відвідують безоплатно. Нині до них долучилися переселенці із Криму, південно-східної частини України та діти учасників АТО.

 

Окрім вистав, для глядачів театру систематично організовуються різноманітні дитячі конкурси, майстер-класи, виставки художніх робіт та волонтерські заходи.

 

Театр –  учасник багатьох Міжнародних театральних фестивалів, які відбувалися в Бельгії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Росії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Україні.

 

У 2001 році започатковано Міжнародний фестиваль національної класики на сцені театру ляльок «Обереги», який розширив діапазон творчих контактів та сприяв входженню українського театрального мистецтва в світовий культурний простір. 


01.06.2015 348 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4021 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1400
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1488
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2615
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2334
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2264

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

235

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1470

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2221

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2961
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

520
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

671
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

661
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

508
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15957
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2854
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1134
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26612 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

984
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

844 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

647