Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марії Підгірянки відсвяткував 70-річний ювілей

 
 
 
Символічно у Міжнародний день захисту дітей Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марії Підгірянки відзначає 70-річний ювілей з дня свого заснування.
 

Цього дня творчий колектив театру, відомий далеко за межами України,  влаштував справжнє свято для юних шанувальників театрального дійства, а саме, вуличний перформанс (зустріч гостей ляльками-маріонетками) та показ вистави Ярослава Грушецького «Сумна-весела казка», інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

Побажати феєричного настрою театральній родині та привітати з ювілеєм у мистецький заклад завітав заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк.

 

«Найголовніші вітання сьогодні звучать від наймолодших глядачів у цій залі, - зазначив Ігор Пасічняк. – Адже саме для них ви щоразу відкриваєте дивовижний світ казки, у якому юні глядачі співпереживають разом зі своїми героями. Ви акумулюєте життєву мудрість, оптимізм, надаєте унікальну можливість для розвитку творчої особистості».

 

З нагоди свята Ігор Пасічняк вручив працівникам театру заслужені нагороди за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва. Директор театру імені Марії Підгірянки, заслужений працівник культури України Роман Братковський отримав медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».

 

До привітань  ювілярів долучилися також інші представники місцевої влади, мистецьких кіл області та палкі поціновувачі сценічного мистецтва.

 

Доречно зазначити, що у рамках святкування ювілею для маленьких мешканців міста сьогодні презентовано безкоштовний показ вистави «Гусеня».

 

Довідково: Івано-Франківський театр ляльок – один із найстаріших театрів в Україні. Він заснований у березні 1945 року, а перша прем’єра – вистава  за п’єсою Ніни  Гернет і Тетяни Гуревич  «Гусеня» відбулася 1 травня. 24 квітня 1981 року відбулося урочисте відкриття стаціонарного приміщення театру по вулиці Незалежності, 10 а. 2007 р. за великі творчі здобутки театру надано статус  «академічного».

 

Нині при театрі функціонує Музей Ляльки,  де експоновано майже сто ляльок. 

 

У  діючому репертуарі театру 46 вистав для дітей різного віку, в тому числі 5 вистав для дорослого глядача: мюзикл «Скрипаль на даху» (за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник»), «Над прірвою у житі» (за твором Джерома Селінджера), «Егле – Королева Вужів» (Саломеї Неріс, переклад з литовської Григорія Усача), «Цахес» (Ярослава Стельмаха за мотивами повісті Ернста-Теодора-Амадея Гофмана «Крихітка Цахес…»), «Витівка Великого Мертвіарха» (Мішеля де Гельдероде).

 

Основний напрям творчої діяльності – сценічна розробка тем української класики та фольклору. У репертуарній афіші домінують вистави за творами українських письменників-класиків: «Коли ще звірі говорили», «Підкова на щастя» – за мотивами казок Івана Франка; «Пан Коцький», «Коза-Дереза» –  опери Миколи Лисенка; «Хома і Щука» за п’єсою М. Кропивницького; «Битий небиту везе», «Золотий човник», «Кривенька Качечка» (за мотивами українських народних казок) та вистави видатних зарубіжних авторів.

 

У театрі свято шануються традиції українського народу. Щороку готуються нові програми до Дня Святого Миколая,  Новорічних та Різдвяних свят.

 

Театр проводить велику благодійну роботу. Діти, позбавлені батьківської опіки, сироти, малеча із вадами рухового апарату та з малозабезпечених сімей  вистави театру відвідують безоплатно. Нині до них долучилися переселенці із Криму, південно-східної частини України та діти учасників АТО.

 

Окрім вистав, для глядачів театру систематично організовуються різноманітні дитячі конкурси, майстер-класи, виставки художніх робіт та волонтерські заходи.

 

Театр –  учасник багатьох Міжнародних театральних фестивалів, які відбувалися в Бельгії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Росії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Україні.

 

У 2001 році започатковано Міжнародний фестиваль національної класики на сцені театру ляльок «Обереги», який розширив діапазон творчих контактів та сприяв входженню українського театрального мистецтва в світовий культурний простір. 


01.06.2015 422 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

149
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13127 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1492
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

817
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6016
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1669

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

590

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1226

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1127
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

476
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

606
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1522
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

549
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

831
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5866
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13337
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

174
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

435
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

747 2