Івано-франківські журналісти думали, як вирішити проблеми інвалідів


Відсутність пандусів, спеціально обладнаних пішохідних переходів, належного медичного лікування, доступності до освіти, соціальних гарантій держави, довіри й підтримки оточуючих – усе це й не тільки – щодення франківських інвалідів.

 

Про проблеми людей з обмеженими можливостями говорять усі. От тільки не завжди усі достовірно знають як живеться таким людям і чи почувають вони себе повноцінними у суспільстві. Зазвичай, ми залишаємося простими статистами у ситуації, коли можемо допомогти ближньому.

 

Цього разу осторонь вирішили не залишатися івано-франківські журналісти й перейнялися проблемами інвалідів.

 

Вчора в обласному центрі Прикарпаття відбувся тренінг на тему «Чому на наших вулицях так багато інвалідів?».

 

Даний захід став першим у цілій мережі пізнавальних зустрічей, зорганізованих івано-франківським тижневиком «Репортер» за підтримки проекту Посольства США в Україні «Доступний світ».

 

Тренером-експертом виступила досвідчений психолог Наталія Чаплинська. За її словами, такі заходи мають на меті змінити підхід до розуміння самого поняття «інвалід» й показати, що потрібно, в першу чергу, висвітлювати не ті проблеми людей з обмеженими можливостями, а навпаки розповідати про їхні здобутки, їхнє життя й побут.

 

На першому тренінгу учасники виокремили головні проблеми, які щоденно стоять перед цими людьми й намагалися визначити, яким же чином журналістика може допомогти у ситуації, коли держава загалом, й Івано-Франківськ, зокрема, не пристосований для людей цієї категорії.

 

Під час дискусії одноголосно визначили, що саме усестороннє висвітлення й інформаційний супровід щодення таких людей, дозволить привернути до них увагу суспільства, стерти існуючі стереотипи й зрозуміти, що на проблему не потрібно закривати очі, а її можна вирішити тільки спільними зусиллями.

 

Також прозвучало ряд цікавих думок щодо необхідності створення ініціативної групи з небайдужих журналістів й представників громадськості щодо координації дій по допомозі інвалідам, запровадження спеціальних рубрик у ЗМІ, проведення акцій по збору коштів на облаштування належних місць для пересування таких людей, запровадження волонтерського руху й не тільки. Саме із такими ініціативами виступили франківські майстри пера й клавіатури.

 

У свою чергу представники громадських організацій людей із обмеженими можливостями просять тільки одного - максимум участі у написанні проектів, підготовці програм й полегшення умов проживання. Усе решта – вони зможуть, адже переповнені бажанням жити і бути корисними. «Не робіть для нас без нас!», - звертаються вони до оточуючих, у першу чергу до влади усіх рівнів.


14.06.2012 2122 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1411
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2681
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2200
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2272
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6830 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2553 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

441

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1274

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1371

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1540
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

389
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

254
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

657
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

151
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26618
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

625
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10550 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

160
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

181
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

494
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

638
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

701