Івано-франківська преса про чудотворну ікону, День міста й пологи вдома

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 19 по 26 квітня 2012 року.


Галицький Кореспондент

 

Цього тижня журналісти «Галицького кореспонденту» зайнялися полюванням на нітрати, які містяться в свіжих овочах і фруктах. Порівняли продукцію місцеву й закордонну. Як запевнили журналістів у міській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, нітратів у овочах і фруктах немає тому, що вони кожного дня чітко моніторять ситуацію й не дозволяють неякісній продукції потрапити на прилавки центрального міського ринку. Детальніший матеріал про експерименти й їхні результати читайте на 7 сторінці.

 

Думки з приводу майбутнього Української держави висловлює відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин.  Його інтерв’ю «Вірю, що Україна стане нормально державою» читайте на 8 сторінці видання.

 

Розповідає видання також про чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, яку знайшли під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ (в народі «голуба церква»). Про те чим є ця ікона для франківців, як її знайшли і чи це оригінал на 20 сторінці розповідає голова парафіяльної ради Петро Глухий.

 

Про щасливі історії з життя обездолених івано-франківських тварин читайте  на сторінці 23 у матеріалі «Дім Сірка – щасливі історії».

 

Репортер

 

У топ-тему чергового номеру «Репортера» потрапила тема міських фонтанів. В Івано-Франківську нині є шість фонтанів, кожен з цікавою історією. Недавно їх запустили після зимової перерви. Та схоже з туристичної принади та гордості міста вони перетворюються на непосильний тягар. На разі фонтани потребують грошей.

 

Домашні пологи в Україні поза законом. Незважаючи на це деякі жінки народжують вдома. Чого бояться майбутні матері, а також про переваги і ризики пологів поза лікарнею дізнавалися журналісти видання.

 

 

Ще однією болючою темою для франківців є електронан реєстрація дітей до ДНЗ. На разі, завершилася перереєстрація. Та замість зручності деякі батьки взагалі втратили чергу. Чому так сталося і чим закінчиться, читайте в газеті.

 

Західний кур’єр

 

Відзначення ювілею Івано-Франківська відрізнятиметься від попередніх святкувань і започаткує нові традиції - про це у першосторінковому матеріалі «День міста – по-новому».

 

Про скандал навколо скверу на вулиці Миру й відчайдушні дії мешканців сусідніх будинків читайте на 3 сторінці видання.

 

Інтерв’ю з директором Івано-Франківської обласної філармонії Анедрієм Савкою можна прочитати на 19 сторінці. В контексті фестивалю «прикарпатська весна», який цими днями проходить у філармонії, керівник ділиться своїми думками стосовно майбутнього українського мистецтва, розповідає про нову систему продажу квитків, про закордонні гастролі творчих колективів й остерігається того, щоб мистецтво не перетворилося на декоративний елемент розкоші.


Галичина


Питання нічийних лісосмуг у селі Задністрянськ Галицького району журналісти винесли на першу шпальту номера. Стаття є відгуком на звернення мешканців села, які виступають проти нищення придорожніх дерев, які хоч трохи покращують екологію й без того забрудненого села неподалік Бурштинської ТЕС.

 

Про дошкільні навчальні заклади на Прикарпатті, методи виховання, дітей, їхні особливості й загалом про те, як воно працювати із малечею читайте у матеріалі «Сонячні «ластів’ята» з країни дитинства» на 14 сторінці видання.

 

Продовження статті про проблеми міської лікарні у Вигоді. Зокрема журналісти видання подають офіційну позицію голови Долинської РДА Олександра Криницького у цьому питання, а також позицію Долинської районної ради. Чиновники обіцяють, що лікарня буде функціонувати й надалі. Детальніше – на сторінці 15.

 

 


26.04.2012 2127 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

666
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1283
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3009 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2428
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3280
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2857

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

177

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

667

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

677

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1257
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3116
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20620
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

848
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

435
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1006
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5702
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7580
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1169
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

548 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

886
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1235 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1764 1