Івано-франківська преса про чудотворну ікону, День міста й пологи вдома

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 19 по 26 квітня 2012 року.


Галицький Кореспондент

 

Цього тижня журналісти «Галицького кореспонденту» зайнялися полюванням на нітрати, які містяться в свіжих овочах і фруктах. Порівняли продукцію місцеву й закордонну. Як запевнили журналістів у міській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, нітратів у овочах і фруктах немає тому, що вони кожного дня чітко моніторять ситуацію й не дозволяють неякісній продукції потрапити на прилавки центрального міського ринку. Детальніший матеріал про експерименти й їхні результати читайте на 7 сторінці.

 

Думки з приводу майбутнього Української держави висловлює відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин.  Його інтерв’ю «Вірю, що Україна стане нормально державою» читайте на 8 сторінці видання.

 

Розповідає видання також про чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, яку знайшли під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ (в народі «голуба церква»). Про те чим є ця ікона для франківців, як її знайшли і чи це оригінал на 20 сторінці розповідає голова парафіяльної ради Петро Глухий.

 

Про щасливі історії з життя обездолених івано-франківських тварин читайте  на сторінці 23 у матеріалі «Дім Сірка – щасливі історії».

 

Репортер

 

У топ-тему чергового номеру «Репортера» потрапила тема міських фонтанів. В Івано-Франківську нині є шість фонтанів, кожен з цікавою історією. Недавно їх запустили після зимової перерви. Та схоже з туристичної принади та гордості міста вони перетворюються на непосильний тягар. На разі фонтани потребують грошей.

 

Домашні пологи в Україні поза законом. Незважаючи на це деякі жінки народжують вдома. Чого бояться майбутні матері, а також про переваги і ризики пологів поза лікарнею дізнавалися журналісти видання.

 

 

Ще однією болючою темою для франківців є електронан реєстрація дітей до ДНЗ. На разі, завершилася перереєстрація. Та замість зручності деякі батьки взагалі втратили чергу. Чому так сталося і чим закінчиться, читайте в газеті.

 

Західний кур’єр

 

Відзначення ювілею Івано-Франківська відрізнятиметься від попередніх святкувань і започаткує нові традиції - про це у першосторінковому матеріалі «День міста – по-новому».

 

Про скандал навколо скверу на вулиці Миру й відчайдушні дії мешканців сусідніх будинків читайте на 3 сторінці видання.

 

Інтерв’ю з директором Івано-Франківської обласної філармонії Анедрієм Савкою можна прочитати на 19 сторінці. В контексті фестивалю «прикарпатська весна», який цими днями проходить у філармонії, керівник ділиться своїми думками стосовно майбутнього українського мистецтва, розповідає про нову систему продажу квитків, про закордонні гастролі творчих колективів й остерігається того, щоб мистецтво не перетворилося на декоративний елемент розкоші.


Галичина


Питання нічийних лісосмуг у селі Задністрянськ Галицького району журналісти винесли на першу шпальту номера. Стаття є відгуком на звернення мешканців села, які виступають проти нищення придорожніх дерев, які хоч трохи покращують екологію й без того забрудненого села неподалік Бурштинської ТЕС.

 

Про дошкільні навчальні заклади на Прикарпатті, методи виховання, дітей, їхні особливості й загалом про те, як воно працювати із малечею читайте у матеріалі «Сонячні «ластів’ята» з країни дитинства» на 14 сторінці видання.

 

Продовження статті про проблеми міської лікарні у Вигоді. Зокрема журналісти видання подають офіційну позицію голови Долинської РДА Олександра Криницького у цьому питання, а також позицію Долинської районної ради. Чиновники обіцяють, що лікарня буде функціонувати й надалі. Детальніше – на сторінці 15.

 

 


26.04.2012 2164 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

261
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13485 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1518
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

834
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6049
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1689

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

608

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1433

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1243

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1142
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

492
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

627
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1540
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

573
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

852
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5894
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13473
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

203
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

509
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

453
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

763 2