Івано-франківська преса про чудотворну ікону, День міста й пологи вдома

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 19 по 26 квітня 2012 року.


Галицький Кореспондент

 

Цього тижня журналісти «Галицького кореспонденту» зайнялися полюванням на нітрати, які містяться в свіжих овочах і фруктах. Порівняли продукцію місцеву й закордонну. Як запевнили журналістів у міській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, нітратів у овочах і фруктах немає тому, що вони кожного дня чітко моніторять ситуацію й не дозволяють неякісній продукції потрапити на прилавки центрального міського ринку. Детальніший матеріал про експерименти й їхні результати читайте на 7 сторінці.

 

Думки з приводу майбутнього Української держави висловлює відомий громадський діяч Богдан Гаврилишин.  Його інтерв’ю «Вірю, що Україна стане нормально державою» читайте на 8 сторінці видання.

 

Розповідає видання також про чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, яку знайшли під час останнього етапу реконструкції Катедрального Святопокровського собору УАПЦ (в народі «голуба церква»). Про те чим є ця ікона для франківців, як її знайшли і чи це оригінал на 20 сторінці розповідає голова парафіяльної ради Петро Глухий.

 

Про щасливі історії з життя обездолених івано-франківських тварин читайте  на сторінці 23 у матеріалі «Дім Сірка – щасливі історії».

 

Репортер

 

У топ-тему чергового номеру «Репортера» потрапила тема міських фонтанів. В Івано-Франківську нині є шість фонтанів, кожен з цікавою історією. Недавно їх запустили після зимової перерви. Та схоже з туристичної принади та гордості міста вони перетворюються на непосильний тягар. На разі фонтани потребують грошей.

 

Домашні пологи в Україні поза законом. Незважаючи на це деякі жінки народжують вдома. Чого бояться майбутні матері, а також про переваги і ризики пологів поза лікарнею дізнавалися журналісти видання.

 

 

Ще однією болючою темою для франківців є електронан реєстрація дітей до ДНЗ. На разі, завершилася перереєстрація. Та замість зручності деякі батьки взагалі втратили чергу. Чому так сталося і чим закінчиться, читайте в газеті.

 

Західний кур’єр

 

Відзначення ювілею Івано-Франківська відрізнятиметься від попередніх святкувань і започаткує нові традиції - про це у першосторінковому матеріалі «День міста – по-новому».

 

Про скандал навколо скверу на вулиці Миру й відчайдушні дії мешканців сусідніх будинків читайте на 3 сторінці видання.

 

Інтерв’ю з директором Івано-Франківської обласної філармонії Анедрієм Савкою можна прочитати на 19 сторінці. В контексті фестивалю «прикарпатська весна», який цими днями проходить у філармонії, керівник ділиться своїми думками стосовно майбутнього українського мистецтва, розповідає про нову систему продажу квитків, про закордонні гастролі творчих колективів й остерігається того, щоб мистецтво не перетворилося на декоративний елемент розкоші.


Галичина


Питання нічийних лісосмуг у селі Задністрянськ Галицького району журналісти винесли на першу шпальту номера. Стаття є відгуком на звернення мешканців села, які виступають проти нищення придорожніх дерев, які хоч трохи покращують екологію й без того забрудненого села неподалік Бурштинської ТЕС.

 

Про дошкільні навчальні заклади на Прикарпатті, методи виховання, дітей, їхні особливості й загалом про те, як воно працювати із малечею читайте у матеріалі «Сонячні «ластів’ята» з країни дитинства» на 14 сторінці видання.

 

Продовження статті про проблеми міської лікарні у Вигоді. Зокрема журналісти видання подають офіційну позицію голови Долинської РДА Олександра Криницького у цьому питання, а також позицію Долинської районної ради. Чиновники обіцяють, що лікарня буде функціонувати й надалі. Детальніше – на сторінці 15.

 

 


26.04.2012 2109 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

258
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1365
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2475 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3603
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2930
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2127

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

593

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

444

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1616

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1777
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

263
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

482
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

781
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4951
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

339
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

856
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10104
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

482
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

236
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

352
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

380
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

702