Івано-Франківська область взяла курс на енергозбереження, вивчаючи досвід Румунії

 

Наприкінці минулого тижня за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації завершилася кількаденна навчальна поїздка в Марамурешський повіт Румунії з обміну досвідом та кращими практиками екологічного менеджменту та енергозбереження в межах проекту "Зберігаючи енергію - зберігаємо майбутнє", який в реалізовує Івано-Франківське Агенство з розвитку приватної ініціативи та Асоціація "Еколоджік" з Марамурешського повіту Румунії за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

Прикарпатська делегація - а це представники громадських організацій, влади, бізнесу, студентства та журналісти – мали нагоду ознайомитися з румунським досвідом впровадження альтернативної енергетики: теплових насосів, сонячних батарей; з роботою державних та приватних (з італійським капіталом) міні-гідроелектростанцій, виготовленням та використання брикетів для опалення тощо. Серед членів прикарпатської делегації був завідувач сектора екології, природокористування і мінерально-сировинних ресірсів головного управління економіки Віктор Клід, на переконання якого досвід євросоюзівської Румунії з енергозбереження «дуже цікавий і потрібний Україні та Івано-Франківщині зокрема, адже за дорученням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка наша область взяла курс на енергозбереження - не лише вивчення, а й впровадження новітніх енерготехнолій».

 

Особливістю цього проекту, як зазначив його менеджер Олександр Іванов, є те, що він молодіжний. Уже відбулися конкурс студентських творів-есе на тему енергозбереження, студентські дебати "Бізнес та енергозбереження" в Україні і в Румунії, готується тематичний навчальний посібник для студентів. Попереду - ярмарок ідей, що відбудеться у жовтні, та фінал українсько-румунських студентських дебатів, виставка інновацій у сфері енергозбереження. Буде презентовано результати даного проекту, обговорено перспективи подальшої співпраці між бізнес-сектром та студентською молоддю Івано-Франківщини та Румунії. Також буде виготовлено відеофільм та брошуру з цікавими студентськими ідеями щодо ефективного впровадження найсучасніших технологій з енергозбереження. Завершиться проект "Зберігаючи енергію - зберігаємо майбутнє" у грудні, а стартував він 10 грудня 2010 року.

 

Довідково.

Студентський дебатний турнір «Бізнес та енергозбереження» відбувся 17-18 травня у Інноваційно-виставкому комплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу; 11-12 червня такий дебатний турнір відбувся у повіті Марамуреш (Румунія).


28.09.2011 2426 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1276
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2568
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6607 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

176
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

605
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

78
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26539
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

79
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

109
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643