За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на Івано-Франківщині до занять фізичною культурою залучено майже усіх (98,7%) дітей у віці від 6-ти до 18-ти років.
Майже чверть чоловіків у віці 18 років і старше займаються фізкультурою та спортом хоча б раз на тиждень, а серед жінок цього ж віку – лише 15,6%, інформють у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
Найбільш спортивними серед наших співвітчизників виявилися мешканці Полтавщини, де 54% чоловіків та 34,1% жінок регулярно намагаються таким чином підтримати свою фізичну форму.
Найменш спортивними виявилися жителі Житомирської області – тут кожен п’ятий чоловік і лише шість жінок зі ста піклуються про свій фізичний стан та займаються фізкультурою та спортом.
Слід відзначити, що за результатами цього ж обстеження, більше половини (54%) населення Прикарпаття мають нормальну вагу тіла, яка визначається показником «Індекс маси тіла», і є відношенням ваги людини в кілограмах до квадрату її зросту у метрах. Згідно з нормами, встановленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я, цей показник вважається нормальним у межах 18,5-25.
За цією ж методологією 35,9% наших краян мають надлишкову масу тіла, а кожен десятий мешканець області страждає на ожиріння. Серед населення країни більше половини (54,6%) мають надлишкову масу тіла та страждають від зайвої ваги.
Найбільше (61,5%) таких осіб мешкає на Сумщині, найменше (45,9%) — у нашій області. Середня вага дорослої людини в Україні становить 74 кг (чоловіка – 79 кг, жінки – 70 кг). Середній зріст дорослої людини – 169 см (чоловіка – 175 см, жінки – 164 см).