Івано-Франківська міськрада знову хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

 

 

 

В Івано-Франківську розпочалася позачергова 14 сесія міської ради сьомого скликання.

 

Єдине питання, яке виносилось на голосування, - "Про прийняття участі в конкурсі з повторного продажу пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»", інформує кореспондент Фіртки.

 


 

Без обговрення депутати розпочали голосування. Результат: 30 народних обранців проголосували "за", 13 - не голосувало. Фракція "УКРОПу" була відсутня в залі у повному складі.

 

Нагадаємо, минулого разу Івано-Франківська міська рада так і не змогла купити "Локомотиворемонтний завод".

 

Фонд держмайна України повторно виставив на конкурс 99,5%-й пакет акцій ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" з тією ж початковою ціною - 33,92 млн гривень, після того, як 6 липня не зміг затвердити переможця конкурсу в зв'язку із забороною адмінсуду на відчуження акцій товариства.

 

Івано-Франківський ЛРЗ заснований в 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис.



У 2016 році завод незначно скоротив чистий дохід відповідно до попереднього року - до 48,88 млн гривень, чистий прибуток склав 0,02 млн гривень проти 0,2 млн гривень.

 

Статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн. Після придбання заводу на його модернізацію необхідно ще 40-60 мільйонів гривень.

 

Також у підприємства існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 151,5 тис. грн. та борги по виплаті заробітної плати – 2 479,0 тис. грн.

 

Разом набігає більше 100 мільйонів гривень.

 

"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував раніше ситуацію депутат Андріан Волгін.

 

Проте в користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га., що на думку багатьох і є основною метою "оборудки".

 

Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу зробив все для його занепаду та банкрутства: було вивезено на металобрухт кілька станків та одну піч.

 

"Все це робилося для того, щоб завод вмер. За пів року було звільнено більше сотні працівників. Потім прийшов новий, але вже не немає на чому працювати. На мою думку, основна мета цього всього - майже 10 гектарів землі в центрі міста", - розповів співбесідник.

 

Цікаво, що Кабмін затвердив цілий ряд фіксованих умов для продажу підприємства. Зокрема, завод повинен зберегти основний вид діяльності, вчасно сплачувати податки та збори, оновити основні засоби та провести модернізацію виробництва.

 

«За» участь міста в аукціоні на минулій позачерговій сесії проголосувало 24 депутати із всіх фракцій, окрім фракції УКРОПу. Цікаво, що список тих, хто проголосував за сумнівне рішення, опублікував тоді на своїй сторінці у Фейсбуці сам Руслан Марцінків, пафосно дописавши, що «громада міста має право знати, хто з депутатів не захотів врятувати найстаріше підприємство нашого міста та області. Вони уникнули своєї участі, будучи відсутніми на сесії міської ради або не голосувавши за рішення вступити в боротьбу за наш локомотиворемонтний завод».

 

На що йому заперечив авторитетний івано-франківський журналіст Сергій Борис: «Дуже добре. Маємо тепер повний список тих, хто розбазарює бюджетні гроші і готує масштабний розпил майна і землі. На аукціоні завод могли б продати реальному бізнесу, який би його підняв. Мерія не годна дати раду зі своїми комунальними підприємствами, а береться 30-40 млн викинути на виробництво гальмівних колодок для залізничних вагонів. Депутати, які прийшли голосувати за це рішення, не соромлячись, прямо говорять, аж очі горять, що головне в цій оборудці – 10 га землі».

 

 

Читайте також:

Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"

Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"

Наступного тижня стане відомо, скільки готова витратити міська влада на купівлю "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу"

Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)

В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ


18.07.2017 688 0
Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

97
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1563 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7106
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14969 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1869
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1138

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

745

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

917

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1701

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1508
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

48
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

491
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

730
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2993
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1793
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

821
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34960 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

310
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

471
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

792
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

697