Івано-Франківськ візьме участь у проекті Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст»

Сьогодні, 4 квітня відбулась зустріч  міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса з офіційною делегацією Ради Європи. У зустрічі з української сторони також взяли участь заступник міського голови з гуманітарних питань Михайло Верес та начальник відділу охорони культурної спадщини МВК Ігор Панчишин.

У складі офіційної делегації Ради Європи до Івано-Франківська прибули керівник проектів IV Директорату Ради Європи (дирекція культурної і природної спадщини) Мікаель де Тюз; керівник архітектурної майстерні "Cabinet d'Architecte Bernard Bouzou", експерт Ради Європи Бернар Боузо; фахівець з консервації пам’яток архітектури і ландшафту професор Університету Нортумбрія в Ньюкастлі (Великобританія), експерт Ради Європи Роберт Піккард; архітектор, фахівець з реставрації пам’яток архітектури, керівник архітектурної майстерні David Jonson architects, експерт Ради Європи, громадянин Великобританії Девід Джонсон.

Офіційна  делегація Ради Європи перебуває  в Івано-Франківську в рамках проведення тестового семінару-майстер-класу в рамках проекту Ради Європи і Міністерства культури України «Реабілітація культурної спадщини історичних міст».

Під час зустрічі з міським головою  йшлося про проведення тестування методології складання «Діагностичного досьє» для міста на прикладі містобудівельної ситуації в м.Івано-Франківську, яка відбуватиметься протягом поточного тижня. В цьому контксті також обговорювався стан пам’яток архітектури і містобудування, проектної документації та стратегії ревіталізації в місті Івано-Франківську. Окрім того, у звязку з реалізацією проекту розглядались питання транспортної системи, магістралей і мереж міста, міського зонування, зонування історичних та археологічних ареалів, а також можливості планування основних торгівельних зон і вулиць, розташування ділових центрів, рекреаційних зон та культурних центрів.

Пілотний  проект «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» в межах «Київської ініціативи» дозволить продовжити позитивні зрушення в галузі менеджменту  культурної спадщини в Україні у  європейському масштабі та сприятиме  тісній інтеграції з іншими країнами Європи та сусідніх регіонів.

Семінар, в рамках якого офіційна делегація Ради Європи перебуває в нашому місті, буде проходити в Івано-Франківську, як пілотному місті проекту з 04 по 07 березня 2011року. Програма семінару передбачає презентацію для групи експертів делегованих Страсбургом міста Івано-Франківська, його історичної спадщини, історії міста, економічного і промислового потенціалу, стану збереження історичного і архітектурного фонду. Експертна група Ради Європи запропонувала затверджені Секретаріатом базові умови «Діагностичного досьє» від міста –претендента на співпрацю в даному проекті.

Місцева технічна команда представить стратегічний план економічного розвитку міста, генеральний  план, опорний план, або стратегію  охорони культурної спадщини в місті. Визначить один або кілька ключових об’єктів культурної спадщини чи значних містотворчих історичних пам’яток, реставрація і пристосування яких впливає на містобудівельну цілісність середовища, а також представити пам’ятки, що перебувають в занедбаному стані і дисонуючі втручання в історичне середовище міста.


15


04.04.2011 2582 0
Коментарі (0)

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

548
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

918
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3694 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2921
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7079 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3473

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

482

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

324

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

679

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1445
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

257
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17300
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

916
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8048 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

535
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

935
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2307
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27653 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

418
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

449
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

775
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

723