В контексті розвитку міжрегіонального співробітництва з країнами ЄС, напрямки якого обумовили під час недавньої зустрічі у Варшаві президенти України і Польщі, польська сторона запропонувала Прикарпаттю співпрацю щодо кластерів. Про це заявив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, коментуючи результати своєї участі у роботі міжнародної конференції «Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку», що завершилася у м. Красичин Підкарпатського воєводства Польщі.
За його словами, кластерна модель розвитку місцевих економік успішно працює на теренах сусідньої Польщі, яка активно лобіює входження України до європейського співтовариства.
«Кластери, що є специфічними об’єднаннями, можуть надати нові можливості для розвитку економіки нашого регіону,- наголосив Михайло Вишиванюк. - Зокрема, у сферах туризму, сільського господарства, будівництва, деревообробки, ведення лісового господарства тощо. Кластери покликані підвищити конкурентоспроможність товарів через впровадження спільної маркетингової стратегії».
Як запевнив голова ОДА, вивченню умов і концепцій кластерів передуватиме науково-практична конференція за участі вчених Львівського національного університету ім. Івана Франка, які спеціалізуються за згаданими напрямками.
Довідково
Кластери є однією з поширених у світі моделей успішного розвитку економіки країни на рівні регіонів. За визначенням кластер – це об’єднання підприємств та інших суб’єктів господарювання, які розташовані в одному регіоні, технологічно пов’язані один з одним чи є взаємозалежними на певному ринку та мають на меті спільне виробництво і реалізацію інноваційної продукції.
Програма того чи іншого кластеру передбачає створення органів управління спільною діяльністю, укладення відповідних договорів, розробку схеми фінансово-кредитних відносин, залучення зовнішніх ресурсів та інші заходи.
13