Іван Стратієнко: Зробимо європейські дороги в кожному селі Верхнянської ОТГ

Іван Стратієнко – комендант калуського наметового містечка на Майдані, активний учасник Революції гідності, організатор координаційного центру допомоги учасникам АТО.

Був волонтером, а потім подався на фронт, де 15 місяців воював у складі 72-ї механізованої бригади – був командиром відділення реактивного дивізіону. У квітні 2016-го повернувся додому і майже одразу пірнув у роботу – очолив сектор культури у Верхнянській ОТГ, до якої входять 12 сіл. 

Зараз Верхнянська об’єднана територіальна громада – одна з найуспішніших громад не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Аби зробити громаду ще успішнішою Іван Стратієнко вирішив балотуватись на посаду голови Верхнянської об’єднаної територіальної громади від політичної команди «ЗА МАЙБУТНЄ».


Розкажіть, чому команда «За майбутнє»?


У команді «ЗА МАЙБУТНЄ» зібрались порядні люди, які готові до розбудови нашої громади, для комфортних доріг, для комфортного життя населення. Це однодумці, люди слова, вони завжди готові прийти на допомогу.


Навіть в успішної громади є проблеми, які потребують першочергового вирішення?


Так, звісно. Найбільшою проблемою нашої громади є дороги, яких у нас 51 кілометр. Попри чималі здобутки ОТГ люди нарікають на їх катастрофічний стан. Відколи я на посаді, нам постійно обіцяють відремонтувати дороги, але нічого не робиться. Виділяють мізер, якого не вистачає навіть на поточний ремонт. Цю ситуацію потрібно змінювати. Треба аби гроші не йшли в Київ, а залишалися на місцях і використовувались на потреби громади.


Якими здобутками можете похвалитись за час роботи?


Я прийшов на посаду, де не було нічогісінько. Почали з елементарних дрібниць. Скажімо, кожен будинок культури у селі повинен мати санвузол. Маленьких діточок, які брали участь у художній самодіяльності, мусили водити в туалет надворі, навіть взимку, коли сніг до колін. Опалення теж ніде не було. Як я можу вимагати з працівників культури якихось результатів, коли в приміщенні зуб на зуб не попадає? На посаді керівника відділу культури я сформував команду молодих, ідейних та ініціативних патріотів. Разом з ними постійно готуємо проєкти для розвитку громади. Зробили практично з нуля школу мистецтв, яку зможуть відвідувати дітки з усіх сіл нашої громади.

При сільраді створили центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприємство "Верхнянський господар". 


Які перспективи розвитку Верхнянської ОТГ?


Всі зараз нарікають, мовляв, нема перспективи. Та треба закотити рукави і гайда до роботи. Приміром, на території ОТГ у селі Збора хочемо збудувати сонячну електростанцію. Для її будівництва вже знайшли інвестора. Нова СЕС створить додаткові робочі місця та забезпечить додаткові відрахування у сільський бюджет. Але все впирається в дороги. Не буде доріг – не буде розвитку. Тому, головне наше завдання – це зробити усіх селах громади дороги європейського зразка, які прослужать не одне десятиліття.


З чим йдете до виборця?


Інфраструктура, культура, освіта, позашкільне навчання, спорт – це все потрібно розвивати. Бо воно формує націю, а якщо є нація, тоді є і армія, і економіка.

Йду на голову Верхнянської ОТГ з командою «ЗА МАЙБУТНЄ», щоб зробити комфортне життя для жителів громади. І, заручившись вірою та підтримкою мешканців, я робитиму усе можливе, аби громада міцнішала й щороку підіймалася на новий рівень розвитку.

Партнерський матеріал


01.10.2020 1172
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1336
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14340 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13953
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2