Іван Стратієнко: Зробимо європейські дороги в кожному селі Верхнянської ОТГ

Іван Стратієнко – комендант калуського наметового містечка на Майдані, активний учасник Революції гідності, організатор координаційного центру допомоги учасникам АТО.

Був волонтером, а потім подався на фронт, де 15 місяців воював у складі 72-ї механізованої бригади – був командиром відділення реактивного дивізіону. У квітні 2016-го повернувся додому і майже одразу пірнув у роботу – очолив сектор культури у Верхнянській ОТГ, до якої входять 12 сіл. 

Зараз Верхнянська об’єднана територіальна громада – одна з найуспішніших громад не тільки Прикарпаття, а й всієї України. Аби зробити громаду ще успішнішою Іван Стратієнко вирішив балотуватись на посаду голови Верхнянської об’єднаної територіальної громади від політичної команди «ЗА МАЙБУТНЄ».


Розкажіть, чому команда «За майбутнє»?


У команді «ЗА МАЙБУТНЄ» зібрались порядні люди, які готові до розбудови нашої громади, для комфортних доріг, для комфортного життя населення. Це однодумці, люди слова, вони завжди готові прийти на допомогу.


Навіть в успішної громади є проблеми, які потребують першочергового вирішення?


Так, звісно. Найбільшою проблемою нашої громади є дороги, яких у нас 51 кілометр. Попри чималі здобутки ОТГ люди нарікають на їх катастрофічний стан. Відколи я на посаді, нам постійно обіцяють відремонтувати дороги, але нічого не робиться. Виділяють мізер, якого не вистачає навіть на поточний ремонт. Цю ситуацію потрібно змінювати. Треба аби гроші не йшли в Київ, а залишалися на місцях і використовувались на потреби громади.


Якими здобутками можете похвалитись за час роботи?


Я прийшов на посаду, де не було нічогісінько. Почали з елементарних дрібниць. Скажімо, кожен будинок культури у селі повинен мати санвузол. Маленьких діточок, які брали участь у художній самодіяльності, мусили водити в туалет надворі, навіть взимку, коли сніг до колін. Опалення теж ніде не було. Як я можу вимагати з працівників культури якихось результатів, коли в приміщенні зуб на зуб не попадає? На посаді керівника відділу культури я сформував команду молодих, ідейних та ініціативних патріотів. Разом з ними постійно готуємо проєкти для розвитку громади. Зробили практично з нуля школу мистецтв, яку зможуть відвідувати дітки з усіх сіл нашої громади.

При сільраді створили центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприємство "Верхнянський господар". 


Які перспективи розвитку Верхнянської ОТГ?


Всі зараз нарікають, мовляв, нема перспективи. Та треба закотити рукави і гайда до роботи. Приміром, на території ОТГ у селі Збора хочемо збудувати сонячну електростанцію. Для її будівництва вже знайшли інвестора. Нова СЕС створить додаткові робочі місця та забезпечить додаткові відрахування у сільський бюджет. Але все впирається в дороги. Не буде доріг – не буде розвитку. Тому, головне наше завдання – це зробити усіх селах громади дороги європейського зразка, які прослужать не одне десятиліття.


З чим йдете до виборця?


Інфраструктура, культура, освіта, позашкільне навчання, спорт – це все потрібно розвивати. Бо воно формує націю, а якщо є нація, тоді є і армія, і економіка.

Йду на голову Верхнянської ОТГ з командою «ЗА МАЙБУТНЄ», щоб зробити комфортне життя для жителів громади. І, заручившись вірою та підтримкою мешканців, я робитиму усе можливе, аби громада міцнішала й щороку підіймалася на новий рівень розвитку.

Партнерський матеріал


01.10.2020 1190
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1356
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1037
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2053
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3541
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1331
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1317

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1650

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

484

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1126

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1286
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

332
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24246
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

494
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

387
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

605
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1492
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2590
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

581
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1467 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

605
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

520