Історія 27-річного бійця з Прикарпаття, який втратив ногу на війні та проходить реабілітацію (ФОТО)

Так, 27-річний Євген з Богородчан утратив на фронті ногу. Її ампутували після важкої бойової травми. Коли він разом з побратимами виносив з поля бою пораненого легіонера-литовця, їх наздогнав мінометний вогонь.

Про це інформує КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, повідомляє Фіртка.

За словами матері, легіонер три години лежав на полі бою, не було кому його забрати. Тривали безперервні обстріли, а в кінці ще й авіація підключилася. Командир наказав піти Євгенові. Він пішов і побачив, що в іноземця таке поранення, з яким його неможливо просто так нести. Вернувся на позиції та за допомогою ножа змайстрував ноші. А тоді вже з іншим легіонером вони понесли пораненого.

Несли декілька кілометрів, йти було важко через болото під ногами. Їх обстрілювати, вони ховалися. Коли назустріч їм вийшли четверо побратимів, вшістьох евакуація пішла легше. Вже майже донесли до еваку, але їх накрив мінометний обстріл.
Євген з командиром були попереду, то їх поранило найбільше, зазначає жінка. Зокрема, одну ногу в сина майже відірвало одразу, вона висіла на м'язах, на шкірочці. Якби хлопці не поставили йому турнікет, то взагалі не вижив би.
А на другій нозі вирвало кавалок м'язів з передньої частини стегна, зразу над коліном, 18 см в довжину і 15 см в ширину, як написано в діагнозі у виписці.
Мати захисника, Євгенія, безмежно вдячна всім, хто врятував її сина.
"Дякую золотим рученькам лікарів, дякую побратимам сина, що накладали турнікети. Думаю, що це все і врятувало йому життя", - зазначає жінка.
Матір постійно поруч з Євгеном, робить перев'язки, супроводжує з опікового відділення до Центру реабілітації, вже кілька днів, як він може підводитися й потроху працювати з фізичним терапевтом.
Також Євгенія розповідає, що у перші дні після ампутації у сина були дуже страшні фантомні болі. Спати не міг ні вдень, ні вночі, дуже вимучувався. Аж поки не прийшов психотерапевт і дав антидепресанти, які забрали якусь частину того болю.
Жінка вважає, що найгірше вже позаду і син впевнено йде на поправку. Тим паче, що й атмосфера в палаті позитивна, і хлопці хороші.
Євгенія дякує Богові та пишається сином, що він не втік, не ховався від армії, що він справжній чоловік. Називає його "свідомим і розумним хлопцем".
Євген закінчив ІФНТУНГ, опанував дві спеціальності, знає англійську, пройшов ІТ-курси. Працював в офісі фірми, що постачає автозапчастини по всій області.
"Я просто горда, що в мене такий син. Звичайно, шкода, що немає ніженьки й друга повноцінно не працює.
Але син – справжній захисник! Коли сталася біда з країною, він пішов на захист Батьківщини.
Неймовірно цим пишаюся", - каже Євгенія.
У вільний від допомоги синові час Євгенія читає.


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

278
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1731
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1024
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1404 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2709
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2061

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

418

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

506

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1431

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1404
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

269
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18175
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1130
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3478
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

843
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10604
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6352
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1003
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

274
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

500
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3103
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

816