Історія прикарпатця, котрий у 54 роки вирушив на фронт добровольцем

 

 

Військовому Володимиру Чопику 54 роки. Він уродженець с. Велика Кам’янка, що на Коломийщині. Він вже рік відслужив у зоні АТО. Писав двічі заяву про вступ у добровольчі загони. Відслуживши, його демобілізували, та чоловік знову пішов підписувати контракт, щоб вирушити на фронт.

 

Днями він виїхав на службу. Втім, перед від’їздом розповів про службу у зоні АТО, про те, як вперше повісив стяг у рідному селі і як, не дивлячись на свій доволі немолодий вік, знаходить сили та енергії для боротьби на Сході.

 

Український патріотизм у 1980-1

Володимир Чопик був одним із першим, хто йшов тернистою дорогою до вільної України. У 1989-ому році встановив на найвищій вершині рідного села синьо-жовтий стяг. Такого вчинку тоді мало хто міг собі дозволити зробити.

Вже у той час чоловік брав активну участь в усіх заходах, присвячених Україні.

Не забував і про роботу. Щоб забезпечувати сім’ю, двох дітей, дочку Наталю і сина Назара з дружиною Ярославою, прикарпатцеві довелося змінити чимало місць роботи.

Після тривалої праці на заводі «Коломиясільмаш», їздив працювати до Польщі. Та коли розпочалась Революція Гідності, твердо вирішив повертатися до України, щоб брати участь у подіях на Майдані.

 

 

Втрата побратимів на Революції Гідності

Діти теж не стояли осторонь подій. Тож, ігноруючи батькові відмови, все ж поїхали разом з ним. І вже утрьох вони від першого до останнього дня разом з усіма іншими українцями боролися за правду у «палаючому центрі Києва».

Буремні події лише укріплювали дружбу учасників Революції. Володимир Чопик будував барикади разом з односельчанином Ігорем Ткачуком.

Коли прийшла звістка, що 20 лютого Ігор загинув від кулі снайпера, Володимир згуртував усіх небайдужих, щоб зібрати кошти на зведення будинку для родини загиблого героя.

 

 

Двічі писав заяву про вступ у добровольчі загони

Майдан завершився. Та краще не ставало нікому. З новин по ТБ Володимир тільки те і чув, що російські бойовики починають окупацію українських земель. Спокійно сидіти удома не міг. Тож, пішов до військкомату. Написав заяву про вступ у добровольчий батальйон. Чекав, що з дня у день зателефонують і отримає повістку. Цього не трапилось і наступного разу, коли Володимир знову написав таку ж заяву.

Не отримуючи жодного повідомлення від комісаріату, чоловік занедужав. Та, як тільки видужав, вже вкотре вирушив до військкомату. Цього разу його спроба була успішною. Володимира взяли на фронт добровольцем.

19 квітня 2015 року дорогою до Артемівська Володимир відзначав своє 53-річчя.

 

 

Військові будні: харчів було достатньо, а от на одяг збирали кошти всією громадою села

Пройшовши бойове злагодження, 20 травня 2015 року прикарпатець зайняв позиції неподалік Попасного.

«Дев’ять місяців на фронті були непростими, - пригадує боєць АТО Володимир Чопик. – Було багато моментів, які важко згадувати. Та найперший, який мене загартував, трапився на початку моєї служби на Сході. Це був кінець травня або початок червня. Той бій коштував нам досить дорого. Дві з половиною години нас обстрілювали. Внаслідок обстрілів був пошкоджений БМП. Серед побратимів були поранені і загиблі. Саме тоді мій страх переріс у лють».

Допомога в тилу була великою. Військовий каже, що завдяки волонтерам мав необхідний одяг. Завдячуючи громаді рідного села, яка йому час від часу передавала посилки, він мав все: починаючи від берців і завершуючи військовими формами.

А от щодо харчування, то боєць не жаліється, мовляв, було їди більш, як вдосталь.

«Гріх жалітися, що нам не допомагала держава, - каже боєць АТО Володимир Чопик. – Ми з побратимами завжди були ситі і не можу сказати, що був час, коли ми голодували. Волонтери теж не були байдужими і приїжджали з гуманітарною допомогою. Коли сильний тил, легше воювати».

 

 

У 54-ри роки на фронт

28 лютого 2016 року бригаду, в якій служив військовий з Коломийщини, вивели на доукомплектацію. Хоча Володимира демобілізували, та він вирішив знову підписати контракт і вкотре поїхати на фронт добровольцем.

«Я не можу сидіти вдома спокійно, знаючи, що на Сході тривають бойові дії, - каже військовий В. Чопик. – Комусь потрібно захищати країну. Я виконую свій обов’язок».

Цьогоріч боєць відзначив своє 54-річчя. Каже, що вік не є перепоною або ж чимось незвичним для боротьби на фронті, адже серед його побратимів є й значно старші за нього.

«На передовій я не найстарший, - розповідає боєць АТО Володимир. – Разом зі мною на позиції служив чоловік, якому було 56 років, він родом з Центральної України, а у моєму взводі виконував свій громадянський обов’язок 61-річний мешканець Чернівецької області. Мало того, після демобілізації він знову підписав контракт про вступ до добровольчого батальйону».

Після Великодніх свят Володимир вирушив знову у дорогу. І зізнається, що найкращим дарунком стане перемога над окупантами і вільна Україна.

 

Олена Козаченко для ФІРТКИ


11.05.2016 Олена Козаченко 1234 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

132
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

659
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1181
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2512
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1365
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2011 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1646
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

458
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

293
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

486
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686