Історія прикарпатця, котрий у 54 роки вирушив на фронт добровольцем

 

 

Військовому Володимиру Чопику 54 роки. Він уродженець с. Велика Кам’янка, що на Коломийщині. Він вже рік відслужив у зоні АТО. Писав двічі заяву про вступ у добровольчі загони. Відслуживши, його демобілізували, та чоловік знову пішов підписувати контракт, щоб вирушити на фронт.

 

Днями він виїхав на службу. Втім, перед від’їздом розповів про службу у зоні АТО, про те, як вперше повісив стяг у рідному селі і як, не дивлячись на свій доволі немолодий вік, знаходить сили та енергії для боротьби на Сході.

 

Український патріотизм у 1980-1

Володимир Чопик був одним із першим, хто йшов тернистою дорогою до вільної України. У 1989-ому році встановив на найвищій вершині рідного села синьо-жовтий стяг. Такого вчинку тоді мало хто міг собі дозволити зробити.

Вже у той час чоловік брав активну участь в усіх заходах, присвячених Україні.

Не забував і про роботу. Щоб забезпечувати сім’ю, двох дітей, дочку Наталю і сина Назара з дружиною Ярославою, прикарпатцеві довелося змінити чимало місць роботи.

Після тривалої праці на заводі «Коломиясільмаш», їздив працювати до Польщі. Та коли розпочалась Революція Гідності, твердо вирішив повертатися до України, щоб брати участь у подіях на Майдані.

 

 

Втрата побратимів на Революції Гідності

Діти теж не стояли осторонь подій. Тож, ігноруючи батькові відмови, все ж поїхали разом з ним. І вже утрьох вони від першого до останнього дня разом з усіма іншими українцями боролися за правду у «палаючому центрі Києва».

Буремні події лише укріплювали дружбу учасників Революції. Володимир Чопик будував барикади разом з односельчанином Ігорем Ткачуком.

Коли прийшла звістка, що 20 лютого Ігор загинув від кулі снайпера, Володимир згуртував усіх небайдужих, щоб зібрати кошти на зведення будинку для родини загиблого героя.

 

 

Двічі писав заяву про вступ у добровольчі загони

Майдан завершився. Та краще не ставало нікому. З новин по ТБ Володимир тільки те і чув, що російські бойовики починають окупацію українських земель. Спокійно сидіти удома не міг. Тож, пішов до військкомату. Написав заяву про вступ у добровольчий батальйон. Чекав, що з дня у день зателефонують і отримає повістку. Цього не трапилось і наступного разу, коли Володимир знову написав таку ж заяву.

Не отримуючи жодного повідомлення від комісаріату, чоловік занедужав. Та, як тільки видужав, вже вкотре вирушив до військкомату. Цього разу його спроба була успішною. Володимира взяли на фронт добровольцем.

19 квітня 2015 року дорогою до Артемівська Володимир відзначав своє 53-річчя.

 

 

Військові будні: харчів було достатньо, а от на одяг збирали кошти всією громадою села

Пройшовши бойове злагодження, 20 травня 2015 року прикарпатець зайняв позиції неподалік Попасного.

«Дев’ять місяців на фронті були непростими, - пригадує боєць АТО Володимир Чопик. – Було багато моментів, які важко згадувати. Та найперший, який мене загартував, трапився на початку моєї служби на Сході. Це був кінець травня або початок червня. Той бій коштував нам досить дорого. Дві з половиною години нас обстрілювали. Внаслідок обстрілів був пошкоджений БМП. Серед побратимів були поранені і загиблі. Саме тоді мій страх переріс у лють».

Допомога в тилу була великою. Військовий каже, що завдяки волонтерам мав необхідний одяг. Завдячуючи громаді рідного села, яка йому час від часу передавала посилки, він мав все: починаючи від берців і завершуючи військовими формами.

А от щодо харчування, то боєць не жаліється, мовляв, було їди більш, як вдосталь.

«Гріх жалітися, що нам не допомагала держава, - каже боєць АТО Володимир Чопик. – Ми з побратимами завжди були ситі і не можу сказати, що був час, коли ми голодували. Волонтери теж не були байдужими і приїжджали з гуманітарною допомогою. Коли сильний тил, легше воювати».

 

 

У 54-ри роки на фронт

28 лютого 2016 року бригаду, в якій служив військовий з Коломийщини, вивели на доукомплектацію. Хоча Володимира демобілізували, та він вирішив знову підписати контракт і вкотре поїхати на фронт добровольцем.

«Я не можу сидіти вдома спокійно, знаючи, що на Сході тривають бойові дії, - каже військовий В. Чопик. – Комусь потрібно захищати країну. Я виконую свій обов’язок».

Цьогоріч боєць відзначив своє 54-річчя. Каже, що вік не є перепоною або ж чимось незвичним для боротьби на фронті, адже серед його побратимів є й значно старші за нього.

«На передовій я не найстарший, - розповідає боєць АТО Володимир. – Разом зі мною на позиції служив чоловік, якому було 56 років, він родом з Центральної України, а у моєму взводі виконував свій громадянський обов’язок 61-річний мешканець Чернівецької області. Мало того, після демобілізації він знову підписав контракт про вступ до добровольчого батальйону».

Після Великодніх свят Володимир вирушив знову у дорогу. І зізнається, що найкращим дарунком стане перемога над окупантами і вільна Україна.

 

Олена Козаченко для ФІРТКИ


11.05.2016 Олена Козаченко 1295 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3632
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2049

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

471
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2