Історія прикарпатця, котрий у 54 роки вирушив на фронт добровольцем

 

 

Військовому Володимиру Чопику 54 роки. Він уродженець с. Велика Кам’янка, що на Коломийщині. Він вже рік відслужив у зоні АТО. Писав двічі заяву про вступ у добровольчі загони. Відслуживши, його демобілізували, та чоловік знову пішов підписувати контракт, щоб вирушити на фронт.

 

Днями він виїхав на службу. Втім, перед від’їздом розповів про службу у зоні АТО, про те, як вперше повісив стяг у рідному селі і як, не дивлячись на свій доволі немолодий вік, знаходить сили та енергії для боротьби на Сході.

 

Український патріотизм у 1980-1

Володимир Чопик був одним із першим, хто йшов тернистою дорогою до вільної України. У 1989-ому році встановив на найвищій вершині рідного села синьо-жовтий стяг. Такого вчинку тоді мало хто міг собі дозволити зробити.

Вже у той час чоловік брав активну участь в усіх заходах, присвячених Україні.

Не забував і про роботу. Щоб забезпечувати сім’ю, двох дітей, дочку Наталю і сина Назара з дружиною Ярославою, прикарпатцеві довелося змінити чимало місць роботи.

Після тривалої праці на заводі «Коломиясільмаш», їздив працювати до Польщі. Та коли розпочалась Революція Гідності, твердо вирішив повертатися до України, щоб брати участь у подіях на Майдані.

 

 

Втрата побратимів на Революції Гідності

Діти теж не стояли осторонь подій. Тож, ігноруючи батькові відмови, все ж поїхали разом з ним. І вже утрьох вони від першого до останнього дня разом з усіма іншими українцями боролися за правду у «палаючому центрі Києва».

Буремні події лише укріплювали дружбу учасників Революції. Володимир Чопик будував барикади разом з односельчанином Ігорем Ткачуком.

Коли прийшла звістка, що 20 лютого Ігор загинув від кулі снайпера, Володимир згуртував усіх небайдужих, щоб зібрати кошти на зведення будинку для родини загиблого героя.

 

 

Двічі писав заяву про вступ у добровольчі загони

Майдан завершився. Та краще не ставало нікому. З новин по ТБ Володимир тільки те і чув, що російські бойовики починають окупацію українських земель. Спокійно сидіти удома не міг. Тож, пішов до військкомату. Написав заяву про вступ у добровольчий батальйон. Чекав, що з дня у день зателефонують і отримає повістку. Цього не трапилось і наступного разу, коли Володимир знову написав таку ж заяву.

Не отримуючи жодного повідомлення від комісаріату, чоловік занедужав. Та, як тільки видужав, вже вкотре вирушив до військкомату. Цього разу його спроба була успішною. Володимира взяли на фронт добровольцем.

19 квітня 2015 року дорогою до Артемівська Володимир відзначав своє 53-річчя.

 

 

Військові будні: харчів було достатньо, а от на одяг збирали кошти всією громадою села

Пройшовши бойове злагодження, 20 травня 2015 року прикарпатець зайняв позиції неподалік Попасного.

«Дев’ять місяців на фронті були непростими, - пригадує боєць АТО Володимир Чопик. – Було багато моментів, які важко згадувати. Та найперший, який мене загартував, трапився на початку моєї служби на Сході. Це був кінець травня або початок червня. Той бій коштував нам досить дорого. Дві з половиною години нас обстрілювали. Внаслідок обстрілів був пошкоджений БМП. Серед побратимів були поранені і загиблі. Саме тоді мій страх переріс у лють».

Допомога в тилу була великою. Військовий каже, що завдяки волонтерам мав необхідний одяг. Завдячуючи громаді рідного села, яка йому час від часу передавала посилки, він мав все: починаючи від берців і завершуючи військовими формами.

А от щодо харчування, то боєць не жаліється, мовляв, було їди більш, як вдосталь.

«Гріх жалітися, що нам не допомагала держава, - каже боєць АТО Володимир Чопик. – Ми з побратимами завжди були ситі і не можу сказати, що був час, коли ми голодували. Волонтери теж не були байдужими і приїжджали з гуманітарною допомогою. Коли сильний тил, легше воювати».

 

 

У 54-ри роки на фронт

28 лютого 2016 року бригаду, в якій служив військовий з Коломийщини, вивели на доукомплектацію. Хоча Володимира демобілізували, та він вирішив знову підписати контракт і вкотре поїхати на фронт добровольцем.

«Я не можу сидіти вдома спокійно, знаючи, що на Сході тривають бойові дії, - каже військовий В. Чопик. – Комусь потрібно захищати країну. Я виконую свій обов’язок».

Цьогоріч боєць відзначив своє 54-річчя. Каже, що вік не є перепоною або ж чимось незвичним для боротьби на фронті, адже серед його побратимів є й значно старші за нього.

«На передовій я не найстарший, - розповідає боєць АТО Володимир. – Разом зі мною на позиції служив чоловік, якому було 56 років, він родом з Центральної України, а у моєму взводі виконував свій громадянський обов’язок 61-річний мешканець Чернівецької області. Мало того, після демобілізації він знову підписав контракт про вступ до добровольчого батальйону».

Після Великодніх свят Володимир вирушив знову у дорогу. І зізнається, що найкращим дарунком стане перемога над окупантами і вільна Україна.

 

Олена Козаченко для ФІРТКИ


11.05.2016 Олена Козаченко 1312 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1573
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

924
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

578
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5531
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1480
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1352

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

415

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1245

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1072

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

985
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

308
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10677
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

385
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

648
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5699
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1469
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

368
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

267
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

612 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1051
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

912