Історія бійця АТО, який втративши під час обстрілів руку, плекає надію повернутися до побратимів на передову

 

/data/blog/105019/ee2e2358d4558ebc37828ea7c3b05cd1.jpg

 

Володимиру 33 роки. Він виховує 7-річного сина-патріота та мріє побачити свою державу вільну і без війни. Воєнний конфлікт на Донбасі докорінно змінив життя прикарпатця.

 

Чоловік народився і живе у Коломиї. Ніколи не був байдужим до життя своєї країни. Активно відслідковував перебіг подій. Коли почався Майдан, зрозумів, що йому не місце сидіти вдома, потрібно негайно їхати до столиці. І практично з перших днів Володимир брав участь в усіх подіях, що точилися у серці Києва.

 

Служба добровольця у гарячих точках

Вистоявши до кінця, він не опускав рук. Адже, коли розпочалася АТО, він вирішив їхати на фронт добровольцем. Служив на Донбасі у складі добровольчого батальйону «Чорна сотня».

Спочатку захищали землі від окупанта у Слов’янську, а потім у Станиці-Луганській.

«Коли розпочалося перемир’я, ми зрозуміли, що воно діє тільки на словах, адже обстріли з ворогуючої сторони не припинялися, - розповідає Володимир Піварчук. – Це був березень. Ми служили у Слов’янську. Тоді нам довелося пережити дуже сильні обстріли. Добре, що хоча б живі залишились. Бо тоді думав, що то вже кінець».

 

/data/blog/105019/e31ebae003b9d8bb49bffcc62d629fe3.jpg

 

Як російська пропаганда налаштовує людей проти українських бійців

Додавали психологічного тиску і настрої тамтешнього населення. Боєць каже, що з російської сторони діє сильна пропаганда, яка змушує людей досить недоречно думати про українських солдатів.

«96% населення були настроєні проти нас, українських військових, коли ми приїхали у січні до Станиці-Луганської, - згадує боєць Володимир. – Дехто кричав нам: «Чому ви сюди приїхали?» Були й такі, що навіть проклинали: «Чтобы ты пулю поймал». Але з часом настрої людей почали змінюватися. Ми зі свого боку показували, що прийшли сюди не воювати, а захищати, що по нас стріляють, а не ми – по них, і ми не їмо людей, як про це говорить російські ЗМІ. Відрадно, що усвідомлення все ж приходило до людей».

 

Проблем з харчуванням та бронежилетами не було

«Щодо харчування на фронті, то з цим проблем не було», - каже коломиянин. Бійці не були жодного разу голодними. Їли до схочу. Але б не були ситі, якби не волонтерська підтримка. Адже завдяки їм свіжа й смачна їда завжди була присутня на передовій.

Те ж саме стосується і вбрання солдатів. Одяг, бронежилети, каски – все це купували волонтери.

«Наш командир Тарас Мацюк співпрацював з волонтерами, активно шукав їх, щоб наші бійці по можливості мали все необхідне, - каже боєць Піварчук. – Не було такого, щоб у нас чогось не було з харчування. Також велика дяка небайдужим людям, які жертвували свої кошти на купівлю необхідних речей для нас, військових, таких як бронежилети й каски. Це для нас було дуже важливо».

 

/data/blog/105019/91f68518f9b0b44dde123ea7accf936e.jpg

 

13 липня 2015 року – ця дата стала страшним днем для Володимира. Тоді він з побратимами покидали Станицю-Луганську. На шляху вони попали під обстріл російських бойовиків. Неочікуваний постріл з великокаліберного кулемету влучив у Володимира і йому вмить відірвало руку. Чоловік, згадуючи, щоразу радіє, що хоч живим залишився.

 

«Отримавши поранення, мені надали першу медичну допомогу в Артемівську, - з важкістю пригадує ті події коломиянин. – Звідти на вертольоті мене доправили у Харківський госпіталь. І вже до Києва відвезли мене побратими. Проходив лікування у Львівському госпіталі. Туди приїхав мій син. Я був дуже щасливий його побачити, тим паче, моя теща казала, що він весь час плакав, коли дізнався про моє поранення».

 

7-річний Іван прийшов на інтерв’ю разом з батьком. Хоч трохи соромився, але все ж розповів про свої хвилювання. «Я дуже сильно люблю тата. І хвилююся за його здоров’я. Дуже хочу, щоб йому нарешті поставили протез», - каже син бійця Іван Піварчук.

 

Наразі побратими коломиянина збирають кошти на протез Володимира. «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб допомогти Володимиру, - зазначив голова ГО «Золоті Леви Чорної Сотні» Іван Григорів. – Важливо, щоб він відчував себе повноцінним. Я з ним познайомився на Майдані. І звідти ми разом поїхали добровольцями на фронт. З упевненістю можу сказати, що довіряю йому, як собі. Він – дуже надійна людина».

 

Після приїзду з АТО Володимиру запропонували очолити Федерацію з дзюдо та самбо Коломийщини. Окрім цього, чоловік активно веде волонтерську діяльність і разом з небайдужими людьми далі їздить на Схід, щоб відвозити бійцям продукти харчування і необхідні речі. Найцікавіше те, що своїм побратимам Володимир Піварчук каже, що після протезування він хоче з ними знову їхати в зону АТО, щоб завершити боротьбу за Україну.

 

Олена Козаченко


23.04.2016 Олена Козаченко 1666 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1689
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1068
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1317 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3812 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33903
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2876

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

382

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

788

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1743

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1102
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1089
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

661
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

535
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2019
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12233
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1532
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

576
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

287
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

357
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

405
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1293