Інвалідність, тростина та гормональна терапія: франківець, хворий на розсіяний склероз, потребує допомоги

Хворому на розсіяний склероз іванофранківцю, історію якого Фіртка раніше розповідала, не вистачає коштів на завершальний курс лікування.

Нагадаємо, що 38-річний Юрій Веретко живе з розсіяним склерозом з 19-ти років.

«Коли мені сказали, що у мене розсіяний склероз, життя розділилось на «до» та «після» – як мінімум я припинив працювати. Я відчував себе розбитим, адже тільки починав жити, будував кар’єру, мріяв про сім‘ю.

Проте, доля приготувала для мене інвалідність, пенсію, тростину та гормональну терапію раз на рік», — поділився Юрій.

Втім, наука не стоїть на місці — з'явилися ліки, які позитивно діють на більшість пацієнтів. Вони зупиняють розвиток хвороби, що вкрай важливо.

Наразі певна група препаратів для лікування забезпечується на державному рівні, але в Україні мізерний відсоток хворих отримують ліки безплатно. Й попри те, що хвороба невиліковна, сьогодні існують напрями терапії, які підтримують недужого й уповільнюють прогресування.

Так, після виходу матеріалу та завдяки небайдужим людям, Юрію вдалось розпочати лікування. Чоловік ділиться, що після цього став почувати себе куди краще. Зокрема, покращилась його мова та рухи.

На початку лютого 2024 року в чоловіка має бути останній курс програми лікування, що вже триває майже три роки. Юрій каже, ці ліки поки що єдине, що може допомогти при розсіяному склерозі. Результат є, запевняє чоловік.

«З вашою допомогою мені вдалося розпочати лікування. У той час це було непросто та незвично. Але я одразу отримав від вас відгуки, тож подолав сумніви.

Потім із вашою допомогою про мене дізналися добрі люди й не лише у Франківську. Добрі люди є скрізь. Цей світ не такий поганий, як іноді здається.

Тепер мене очікує останній курс. Мені вже вдалося зібрати близько 120 тисяч гривень. Курс коштуватиме близько 200 тисяч гривень. Для останнього курсу лікування мені лишилося зібрати 80 тисяч гривень.

Зокрема, така вартість ампул «OCREVUS», які мені потрібні. Ця сума для мене велика, та хіба, коли стоїть питання людського життя – це така велика сума?

Якщо порівнювати, скільки я пройшив, маю оптимізм. Також, маю надію на вашу підтримку».

Курс дороговартісний, але разом ми зможемо зібрати суму.

У нас з вами є можливість допомогти молодому чоловіку дати відсіч хворобі. Оскільки, наука не стоїть на місці, з'явилися ліки, які здатні, якщо не вилікувати, то принаймні зупинити розвиток хвороби.

Допомогу можна надсилати на картку ПриватБанку:

5168 7451 2244 8886 — Веретко Юрій Петрович.

Пам'ятайте: все, що можна купити за гроші – вже дешево.


«Мені дуже хотілось би, щоб наше суспільство зрозуміло, що склероз не в мене, а в моїх клітин, які забувають, що вони мають повноцінно функціонувати. 

Розсіяний склероз забрав у мене не тільки усю енергію, а й усі мрії. За ці роки я вже й не пригадую, як це бути здоровим», — пояснює чоловік.


Довідково: розсіяний склероз — невиліковне неврологічне захворювання, при якому пошкоджуються нерви головного і спинного мозку, що веде до інвалідності.

Це хвороба молодого віку. Найчастіше початок хвороби припадає на 30-40 років, рідше — 20.

Статистичні дані свідчать, що в Україні близько 20 000 хворих на розсіяний склероз. Проте точна кількість хворих достовірно невідома. Статистику щодо інвалідності хворих на розсіяний склероз у нас також не ведуть.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!



Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

734
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14116 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1617
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

904
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6229

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13792
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

834 2