Інклюзивне навчання дистанційно: як адаптувати дитину до онлайн школи

За прогнозами МОЗ, Україна може перейти у жовту зону карантину вже з понеділка, 13 вересня.

Своєю чергою посилення карантинних обмежень означає перехід шкіл, у яких менше як 80% працівників вакциновані проти COVID-19, на дистанційну форму навчання.

Як повідомляла Фіртка раніше, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників. А це означає, що лише педагоги цих шкіл продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. 

В Івано-Франківську школи наразі не переходять на дистанційний формат навчання, але збільшення кількості хворих на COVID-19 робить перспективу дистанційного навчання куди ближчою. Зокрема, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 90 нових випадків захворювання на COVID-19, а шість прикарпатців померли.

  читайте також: Нові карантинні обмеження: психологиня розповіла, як легко організувати дистанційне навчання

Фіртка вже пояснювала, як полегшити дистанційне навчання для школярів. Сьогодні ми зібрали поради психологині, як організувати навчальний процес для діток з особливими потребами у режимі дистанційного навчання.

Зокрема, за словами психологині центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олени Сєргєєвої, діткам з особливими потребами дуже доцільно працювати у групах, коли вони можуть спиратись на однолітків. Особливо, якщо це діти, які не потребують супроводу або не займаються за спеціальною програмою.

«Крім того, можна створити візуальний розклад, де дітки зможуть самі відмічати, які у них сьогодні уроки та завдання. Батьки розподіляють час на день, а діти самостійно відмічають, що зробили. Такий розклад допомагає організовуватись. Це важливо, як і для менших діток, так і для тих, що мають труднощі з увагою або мають певні особливості розвитку.

Це можуть бути й дітки із розладами аутичного спектра (РАС), з дефіцитом уваги, із дислексією. Ми тут дотримуємось того, що вдома треба створити певну структуру. архітектуру, на яку дитина може спиратись. Це і розклад, і супровід старших,  і часті перерви".

Водночас для діток із дефіцитом уваги корисною є техніка Pomodoro – метод керування часом.

"Ми маємо таймер, який допомагає нам розподіляти час. Наприклад, 15-20 хвилин ми навчаємось, а потім 5 хвилин відпочиваємо. Перемикатись під час праці – дуже важливо. Це доказовий спосіб на організацію навчання для діток з особливими потребами. Також це популярна техніка, яку можна використовувати при прокрастинації.

Також психологиня виділяє метод соціальних історій для діток з особливими потребами. Це інструмент соціального навчання, коли через складання розповідей, обговорення з батьками можна пояснити дитині навчальний процес: підготувати її до того, що саме її очікує, аби знизити рівень стресу.

"Це такий формат – казок, через які можна пояснити усе, що відбувається і накласти певний маршрут. Важливо, щоб у дитини формувалась якась певна картина визначеності, бо чим більше конкретики, тим менший рівень тривоги".

Як підсумувала фахівчиня, навчання має бути стабільним. Уроки постійно мають відбуватись в однаковий час, адже вироблений режим зменшує стрес для дитини.

"І найголовніше – якщо дитина стривожена, втомлена, агресивна та зла, то ні в якому разі не заставляйте продовжувати вчитись. Дайте їй відпочити та заспокоїтись".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

У МОЗ опублікували критерії переходу на онлайн-освіту

Рівень вакцинації освітян: з понеділка можливий перехід на дистанційне навчання

На Прикарпатті триває масова вакцинація освітян (ВІДЕО)

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1664
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1054
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1306 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3801 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33898
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2869

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

378

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

783

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1735

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1094
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1078
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

656
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

531
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2011
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12226
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1522
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1315
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

571
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

282
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

352
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

400
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1288