Інклюзивне навчання дистанційно: як адаптувати дитину до онлайн школи

За прогнозами МОЗ, Україна може перейти у жовту зону карантину вже з понеділка, 13 вересня.

Своєю чергою посилення карантинних обмежень означає перехід шкіл, у яких менше як 80% працівників вакциновані проти COVID-19, на дистанційну форму навчання.

Як повідомляла Фіртка раніше, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників. А це означає, що лише педагоги цих шкіл продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. 

В Івано-Франківську школи наразі не переходять на дистанційний формат навчання, але збільшення кількості хворих на COVID-19 робить перспективу дистанційного навчання куди ближчою. Зокрема, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 90 нових випадків захворювання на COVID-19, а шість прикарпатців померли.

  читайте також: Нові карантинні обмеження: психологиня розповіла, як легко організувати дистанційне навчання

Фіртка вже пояснювала, як полегшити дистанційне навчання для школярів. Сьогодні ми зібрали поради психологині, як організувати навчальний процес для діток з особливими потребами у режимі дистанційного навчання.

Зокрема, за словами психологині центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олени Сєргєєвої, діткам з особливими потребами дуже доцільно працювати у групах, коли вони можуть спиратись на однолітків. Особливо, якщо це діти, які не потребують супроводу або не займаються за спеціальною програмою.

«Крім того, можна створити візуальний розклад, де дітки зможуть самі відмічати, які у них сьогодні уроки та завдання. Батьки розподіляють час на день, а діти самостійно відмічають, що зробили. Такий розклад допомагає організовуватись. Це важливо, як і для менших діток, так і для тих, що мають труднощі з увагою або мають певні особливості розвитку.

Це можуть бути й дітки із розладами аутичного спектра (РАС), з дефіцитом уваги, із дислексією. Ми тут дотримуємось того, що вдома треба створити певну структуру. архітектуру, на яку дитина може спиратись. Це і розклад, і супровід старших,  і часті перерви".

Водночас для діток із дефіцитом уваги корисною є техніка Pomodoro – метод керування часом.

"Ми маємо таймер, який допомагає нам розподіляти час. Наприклад, 15-20 хвилин ми навчаємось, а потім 5 хвилин відпочиваємо. Перемикатись під час праці – дуже важливо. Це доказовий спосіб на організацію навчання для діток з особливими потребами. Також це популярна техніка, яку можна використовувати при прокрастинації.

Також психологиня виділяє метод соціальних історій для діток з особливими потребами. Це інструмент соціального навчання, коли через складання розповідей, обговорення з батьками можна пояснити дитині навчальний процес: підготувати її до того, що саме її очікує, аби знизити рівень стресу.

"Це такий формат – казок, через які можна пояснити усе, що відбувається і накласти певний маршрут. Важливо, щоб у дитини формувалась якась певна картина визначеності, бо чим більше конкретики, тим менший рівень тривоги".

Як підсумувала фахівчиня, навчання має бути стабільним. Уроки постійно мають відбуватись в однаковий час, адже вироблений режим зменшує стрес для дитини.

"І найголовніше – якщо дитина стривожена, втомлена, агресивна та зла, то ні в якому разі не заставляйте продовжувати вчитись. Дайте їй відпочити та заспокоїтись".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

У МОЗ опублікували критерії переходу на онлайн-освіту

Рівень вакцинації освітян: з понеділка можливий перехід на дистанційне навчання

На Прикарпатті триває масова вакцинація освітян (ВІДЕО)

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2408
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1533 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3620
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5388
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2034

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

111

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

456
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

613
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

702
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2