Інклюзивне навчання дистанційно: як адаптувати дитину до онлайн школи

За прогнозами МОЗ, Україна може перейти у жовту зону карантину вже з понеділка, 13 вересня.

Своєю чергою посилення карантинних обмежень означає перехід шкіл, у яких менше як 80% працівників вакциновані проти COVID-19, на дистанційну форму навчання.

Як повідомляла Фіртка раніше, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників. А це означає, що лише педагоги цих шкіл продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. 

В Івано-Франківську школи наразі не переходять на дистанційний формат навчання, але збільшення кількості хворих на COVID-19 робить перспективу дистанційного навчання куди ближчою. Зокрема, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 90 нових випадків захворювання на COVID-19, а шість прикарпатців померли.

  читайте також: Нові карантинні обмеження: психологиня розповіла, як легко організувати дистанційне навчання

Фіртка вже пояснювала, як полегшити дистанційне навчання для школярів. Сьогодні ми зібрали поради психологині, як організувати навчальний процес для діток з особливими потребами у режимі дистанційного навчання.

Зокрема, за словами психологині центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олени Сєргєєвої, діткам з особливими потребами дуже доцільно працювати у групах, коли вони можуть спиратись на однолітків. Особливо, якщо це діти, які не потребують супроводу або не займаються за спеціальною програмою.

«Крім того, можна створити візуальний розклад, де дітки зможуть самі відмічати, які у них сьогодні уроки та завдання. Батьки розподіляють час на день, а діти самостійно відмічають, що зробили. Такий розклад допомагає організовуватись. Це важливо, як і для менших діток, так і для тих, що мають труднощі з увагою або мають певні особливості розвитку.

Це можуть бути й дітки із розладами аутичного спектра (РАС), з дефіцитом уваги, із дислексією. Ми тут дотримуємось того, що вдома треба створити певну структуру. архітектуру, на яку дитина може спиратись. Це і розклад, і супровід старших,  і часті перерви".

Водночас для діток із дефіцитом уваги корисною є техніка Pomodoro – метод керування часом.

"Ми маємо таймер, який допомагає нам розподіляти час. Наприклад, 15-20 хвилин ми навчаємось, а потім 5 хвилин відпочиваємо. Перемикатись під час праці – дуже важливо. Це доказовий спосіб на організацію навчання для діток з особливими потребами. Також це популярна техніка, яку можна використовувати при прокрастинації.

Також психологиня виділяє метод соціальних історій для діток з особливими потребами. Це інструмент соціального навчання, коли через складання розповідей, обговорення з батьками можна пояснити дитині навчальний процес: підготувати її до того, що саме її очікує, аби знизити рівень стресу.

"Це такий формат – казок, через які можна пояснити усе, що відбувається і накласти певний маршрут. Важливо, щоб у дитини формувалась якась певна картина визначеності, бо чим більше конкретики, тим менший рівень тривоги".

Як підсумувала фахівчиня, навчання має бути стабільним. Уроки постійно мають відбуватись в однаковий час, адже вироблений режим зменшує стрес для дитини.

"І найголовніше – якщо дитина стривожена, втомлена, агресивна та зла, то ні в якому разі не заставляйте продовжувати вчитись. Дайте їй відпочити та заспокоїтись".

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

У МОЗ опублікували критерії переходу на онлайн-освіту

Рівень вакцинації освітян: з понеділка можливий перехід на дистанційне навчання

На Прикарпатті триває масова вакцинація освітян (ВІДЕО)

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

649
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1177
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2505
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1352
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2004 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2922

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

694

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

757

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1660

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1644
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

344
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

456
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18365
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7479
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1042
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10779
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

292
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

290
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

482
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

449
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

683