За комунальні послуги можна розраховуватись дистанційно, без необхідності щомісячного відвідування банківських установ. Цей метод запроваджено в Івано-Франківську ще близько півтора роки тому.
Однак, користується ним, як каже заступник директора теплокомуненерго Ігор Угриновський, всього один відсоток платників. Це, в основному, банківські працівники та підприємці, які мають досвід у цій справі і в такий спосіб розраховуються з іншими підприємствами.
Що ж гальмує процес впровадження нового і, здавалось би, зручного способу оплати послуг? Пояснення просте: в основному контроль за оплатою комунпослуг ведуть люди середнього або старшого віку, які не мають навичок роботи з комп’ютером. Їм простіше піти в банк чи поштове відділення, вистояти чергу і готівкою оплатити послуги, та ще й не побоюватись, що гроші дійдуть до адресата. І все ж кількість користувачів цього методу помітно збільшується.
За словами Ігоря Угриновського, якщо на перших порах користувались такою можливістю 3 - 4 чоловік, то тепер - від 100 до 200, пише Бріз.
Щодо боргів, то на сьогодні споживачі міста завинили підприємству близько 65 тис. грн., з них населення – майже 32 млн. І ця цифра певний час тримається на одному рівні.
Серед майже 40 тис. абонентів теплокомуненерго 4 тис. мають борг, який перевищує або дорівнює 1,5 тис. грн.. Активно знижується він, як правило, в літній період.
Тобто, якщо взимку споживачі розраховуються на 80- 85%, а влітку – на 120% і більше. Але зі злісними боржниками тепловики продовжують вести вперту і безкомпромісну боротьбу.