“Іду в політику, бо пішов на війну”. Володимир Черемихін: поки вояки сидять в окопах – чиновники набивають собі кишені

 

/data/blog/88177/0b158423777746ab6e3be8713a7b26a1.jpg

 

Володимиру Черемихіну з Городенківщини 24 роки. 2013 року, одразу після навчання у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича, його призвали до лав Збройних сил України.

 

Та після закінчення строкової служби, хлопець підписав контракт і поїхав боронити місто Дебальцеве в складі 101-ї бригади охорони Генштабу, пише Фіртка.

 

Володимир Черемихін розповідає, що пішов служити контрактником, бо не хотів сидіти склавши руки в той час, коли на сході гинули наші вояки. Тим більше, за плечима вже була служба в ЗСУ, тож що таке війна, хлопець знав не з книжок і не з Інтернету, та зброю в руках тримати вмів.

 

«Мені просто було прикро, що більшість хлопців мого віку, які реально мають можливість, мають сили, щоб долучитися до визволення нашої країни, сидять склавши руки і нарікають на владу, – каже хлопець. – Я просто не хотів бути одним з них. Краще загину в спробах щось змінити, ніж просто говоритиму, як усе погано. Звичайно, я розумію, що одна людина не може змінювати державу, але намагатися потрібно завжди».

 

У Дебальцеве Володимир Черемихін приїхав 1 листопада 2014 року, та пробув там чотири місяці. Разом із своїми побратимами хлопець пережив справжнє пекло, адже вони перебували під постійними обстрілами. Після початку режиму припинення вогню, стріляти стали більше. Стріляли з важкого озброєння, установки залпового вогню, артилерії.Крім снарядів, які постійно літали над головами, воякам докучав холод та бракувало питної води.

 

«Я не шкодую, що пішов служити, бо це мій обов’язок, – каже Володимир. – Але обурює байдуже ставлення держави до наших військових. Нам в основному допомагали волонтери . Я скажу, що волонтерам нашим треба поставити пам’ятник. Це відважні люди. Особливо ті, хто приїжджає з допомогою на передову. Честь їм і хвала. Бо якби не волонтери, нам би прийшлося дуже туго. Привозили матеріальну допомогу, харчі, форму, ще якусь амуніцію... Також аптечки привозили. Дитячі малюнки були. Моральна підтримка дуже велика, і ми її відчували».

 

Виходили з Дебальцевого військові посеред ночі. Десь о півночі 19 лютого 2015 року поступив наказ збиратися. Похапцем склали найнеобхідніше, погрузилися в БТР і почали відхід. Володимир розповідає, що «зеленого коридору», який обіцяло керівництво, не було тож довелося відступати під ворожими обстрілами. Відходили вони приблизно вісім годин. О дев’ятій ранку були вже в Артемівську, де почали приходити до себе.

 

Після повернення з війни Володимир Черемихін прийняв рішення взяти участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Свій намір  йти політику він мотивує бажанням докорінно змінити владу. Адже поки вояки сидять в окопах – чиновники «набивають собі кишені».

 

«Як на мене, війна закінчиться ще не скоро, – каже боєць. – Це не тільки боротьба із зовнішнім агресором, а й з внутрішнім окупантом. Мине не один десяток років, доки вся ця ситуація зміниться докорінно. Але наразі необхідно щось змінювати. Хоча б будувати фундамент для конкретних змін у майбутньому».

 

Оскільки самовисуванцем нинішній Закон не дозволяє балотуватися в депутати облради, Володимир Черемихін вирішив іти в команді політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Він переконаний, що тут згуртовані справжні патріоти, які готові змінювати державу.

 

«Моя участь в політичному житті краю є логічним продовженням того, що я пішов воювати, – зазначає Володимир. – Ми не можемо і не маємо права зупинятися на півдорозі до перемоги. Якщо зараз зупинимось і почнемо займатися кожен своїм, то наша боротьба не буде закінченою. Тим більше і війна продовжується, а область, як і країна, потребує реальних змін. І ми своєю командою Прикарпаттю плече підставимо».

 

Варто зазначити, що команда політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в основному сформована з нових облич, які ніколи не були при владі. В УКРОП увійшли волонтери, громадські активісти, майданівці та просто патріоти своєї держави.

 

«Якби кожен з нас йшов поодинці, ми були б слабкими. А ми йдемо командою, в тому наша сила, – переконаний боєць. – Кожен з нас є непоганим фахівцем і добре розуміється у своїй сфері. А разом ми здатні вирішувати досить багато питань життєдіяльності області».

 

На сьогоднішній день, основна ціль, яку перед собою ставить Володимир – допомога українським військовим. За його словами, нинішня влада зовсім не знає, чого потребує боєць, повертаючись з фронту.

 

Тим паче, в Україні склалася абсурдна ситуація: добровольці, які захищають українські кордони, самі залишаються абсолютно незахищеними. Коли їм усіма силами допомагає суспільство, держава наче спостерігає з боку. Ці люди йдуть на реальну війну, отримують поранення, а іноді – йдуть назавжди... А навіть якщо й повернувшись додому покаліченими, вже на мирній території, вони змушені воювати ще й за статус учасника АТО.

 

На переконання бійця, будучи депутатом обласної ради, він матиме більше важелів впливу на місцевих чиновників: “Органам державної влади варто докладати більших зусиль для вирішення наявних проблем, зокрема щодо інформування населення про механізм використання соціальних пільг, на які вони мають право”, - резюмує боєць.


02.10.2015 443 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1453 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1764 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2546
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7582
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15294 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1929
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

691
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3145
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975