“Іду в політику, бо пішов на війну”. Володимир Черемихін: поки вояки сидять в окопах – чиновники набивають собі кишені

 

/data/blog/88177/0b158423777746ab6e3be8713a7b26a1.jpg

 

Володимиру Черемихіну з Городенківщини 24 роки. 2013 року, одразу після навчання у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича, його призвали до лав Збройних сил України.

 

Та після закінчення строкової служби, хлопець підписав контракт і поїхав боронити місто Дебальцеве в складі 101-ї бригади охорони Генштабу, пише Фіртка.

 

Володимир Черемихін розповідає, що пішов служити контрактником, бо не хотів сидіти склавши руки в той час, коли на сході гинули наші вояки. Тим більше, за плечима вже була служба в ЗСУ, тож що таке війна, хлопець знав не з книжок і не з Інтернету, та зброю в руках тримати вмів.

 

«Мені просто було прикро, що більшість хлопців мого віку, які реально мають можливість, мають сили, щоб долучитися до визволення нашої країни, сидять склавши руки і нарікають на владу, – каже хлопець. – Я просто не хотів бути одним з них. Краще загину в спробах щось змінити, ніж просто говоритиму, як усе погано. Звичайно, я розумію, що одна людина не може змінювати державу, але намагатися потрібно завжди».

 

У Дебальцеве Володимир Черемихін приїхав 1 листопада 2014 року, та пробув там чотири місяці. Разом із своїми побратимами хлопець пережив справжнє пекло, адже вони перебували під постійними обстрілами. Після початку режиму припинення вогню, стріляти стали більше. Стріляли з важкого озброєння, установки залпового вогню, артилерії.Крім снарядів, які постійно літали над головами, воякам докучав холод та бракувало питної води.

 

«Я не шкодую, що пішов служити, бо це мій обов’язок, – каже Володимир. – Але обурює байдуже ставлення держави до наших військових. Нам в основному допомагали волонтери . Я скажу, що волонтерам нашим треба поставити пам’ятник. Це відважні люди. Особливо ті, хто приїжджає з допомогою на передову. Честь їм і хвала. Бо якби не волонтери, нам би прийшлося дуже туго. Привозили матеріальну допомогу, харчі, форму, ще якусь амуніцію... Також аптечки привозили. Дитячі малюнки були. Моральна підтримка дуже велика, і ми її відчували».

 

Виходили з Дебальцевого військові посеред ночі. Десь о півночі 19 лютого 2015 року поступив наказ збиратися. Похапцем склали найнеобхідніше, погрузилися в БТР і почали відхід. Володимир розповідає, що «зеленого коридору», який обіцяло керівництво, не було тож довелося відступати під ворожими обстрілами. Відходили вони приблизно вісім годин. О дев’ятій ранку були вже в Артемівську, де почали приходити до себе.

 

Після повернення з війни Володимир Черемихін прийняв рішення взяти участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Свій намір  йти політику він мотивує бажанням докорінно змінити владу. Адже поки вояки сидять в окопах – чиновники «набивають собі кишені».

 

«Як на мене, війна закінчиться ще не скоро, – каже боєць. – Це не тільки боротьба із зовнішнім агресором, а й з внутрішнім окупантом. Мине не один десяток років, доки вся ця ситуація зміниться докорінно. Але наразі необхідно щось змінювати. Хоча б будувати фундамент для конкретних змін у майбутньому».

 

Оскільки самовисуванцем нинішній Закон не дозволяє балотуватися в депутати облради, Володимир Черемихін вирішив іти в команді політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Він переконаний, що тут згуртовані справжні патріоти, які готові змінювати державу.

 

«Моя участь в політичному житті краю є логічним продовженням того, що я пішов воювати, – зазначає Володимир. – Ми не можемо і не маємо права зупинятися на півдорозі до перемоги. Якщо зараз зупинимось і почнемо займатися кожен своїм, то наша боротьба не буде закінченою. Тим більше і війна продовжується, а область, як і країна, потребує реальних змін. І ми своєю командою Прикарпаттю плече підставимо».

 

Варто зазначити, що команда політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в основному сформована з нових облич, які ніколи не були при владі. В УКРОП увійшли волонтери, громадські активісти, майданівці та просто патріоти своєї держави.

 

«Якби кожен з нас йшов поодинці, ми були б слабкими. А ми йдемо командою, в тому наша сила, – переконаний боєць. – Кожен з нас є непоганим фахівцем і добре розуміється у своїй сфері. А разом ми здатні вирішувати досить багато питань життєдіяльності області».

 

На сьогоднішній день, основна ціль, яку перед собою ставить Володимир – допомога українським військовим. За його словами, нинішня влада зовсім не знає, чого потребує боєць, повертаючись з фронту.

 

Тим паче, в Україні склалася абсурдна ситуація: добровольці, які захищають українські кордони, самі залишаються абсолютно незахищеними. Коли їм усіма силами допомагає суспільство, держава наче спостерігає з боку. Ці люди йдуть на реальну війну, отримують поранення, а іноді – йдуть назавжди... А навіть якщо й повернувшись додому покаліченими, вже на мирній території, вони змушені воювати ще й за статус учасника АТО.

 

На переконання бійця, будучи депутатом обласної ради, він матиме більше важелів впливу на місцевих чиновників: “Органам державної влади варто докладати більших зусиль для вирішення наявних проблем, зокрема щодо інформування населення про механізм використання соціальних пільг, на які вони мають право”, - резюмує боєць.


02.10.2015 459 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1285
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3507
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1294

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1611

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1273
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

566
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

526
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502