Ідеологічний бойкот: Франківці не купують російські товари

/data/blog/43101/945043e0a54d5b096c736c06f677f9fa.jpg

 

Нещодавно в Івано-Франківську громадянський рух "Відсіч" поширював листівки із закликом не купувати товари російського виробництва. За кілька місяців ініціатива охопила вже 50 українських міст.

 

Як з’ясував "ГК", свідомі франківці ще до початку акції відмовилися від споживання російських товарів, тож залюбки підтримали ідеологічний бойкот.

 

Спершу українські солодощі, сири, потім щебінь, гіпс, залізничні вагони і навіть турбореактивні двигуни - напередодні підписання Україною Угоди з ЄС Росія заборонила ввіз практично усіх груп товарів. Апогеєм цієї торгової війни стало повідомлення Оксани Забужко про те, що власники російських книжкових мереж, які мають представництва на території України, перестали брати на реалізацію книжки українських видавництв.

 

Залишити цей абсурд без відповіді громадські активісти не могли. Акція "Не купуй російське!" від руху "Відсіч" стартувала 31 серпня. За кілька місяців листівки з зображенням зубатої матрьошки та переліком російських товарів облетіли вже 50 українських міст, зокрема й Франківськ. Їх поширюють не лише активісти руху, а й звичайні українці, які заповнили анкету на сайті руху і виявили бажання долучитися до бойкотування.

 

"Ми розпочали бойкотувати російські товари через ворожу політику Росії щодо України, - розповів Сергій Оснач, один з координаторів руху. - Треба сказати, що Росія й раніше регулярно вчиняла проти України недружні кроки. Тож чимало українців, які стежать за проявами «братерства» з боку нашого північно-східного сусіда, вже давно не купують російського, зокрема я. Але цьогоріч у зв’язку з намірами України підписати Угоду про асоціацію з ЄС тиск Кремля значно посилився — Росія заборонила ледь не всі українські товари, російські прикордонники нізащо вбили українських рибалок, автоматники ЧФ РФ захопили будівлю в Севастополі, до того всього у російських ЗМІ на Україну ллють все більше бруду, а кремлівські владці казяться й обіцяють зробити Україні ще гірше. Тому сьогодні багатьом українцям стало очевидно: Росія нам ніякий не брат і не партнер".

 

Крім волонтерів та активістів руху, відзначає Сергій Оснач, завдяки кампанії "Не купуй російське!" навіть аполітичні громадяни стали звертати увагу на штрих-коди товарів. "Ми знаємо це напевне, бо в кожного з нас широке коло знайомих, крім того, ми спілкуємося з людьми під час поширення листівок і регулярно отримуємо схвальні відгуки у соцмережах. А ще завдяки кампанії «Не купуй російське!» багато українців довідалося, що в них є однодумці, які також не купують російського".

 

На листівках майже 1500 найменувань російських товарів, які можна придбати в українських крамницях. Якби не моніторинг "Відсічі", більшість українців, можливо, ніколи б і не дізналися, що каву "Ambassador", пиво "Pilsner", чай "Lipton", "Grienfield", побутову хімію "Silan", "Lenor", "Vanish", "Fairy", "Calgonit", "Gala", "Comet", "Ariel", "Tide" для українських споживачів виробляють у Росії. Розрекламовані батончики "Milky Way", "Snickers", "Picnic", "Twix", шампуні та фарби для волосся від "Gliss Kur", "Garnier", "Dove", "Syoss", "Loreal", "Recital" в Україну також переважно не везуть з-за кордону. Як пояснює Сергій Оснач, на українському ринку одночасно присутні аналогічні товари певних брендів, які можуть бути вироблені на заводах, що розташовані як на території Російської Федерації, так і на території України або країн Європи чи США. "Тому навпроти продукції певних фірм ми зазначали, що також наявні аналогічні товари неросійського виробництва і покупці мають зважати на штрих-код".

 

Підприємець Руслан Руско не купує російських товарів уже багато років. "Я і до акції не купував нічого російського. Просто дивлюсь на упаковку і не купляю товарів з кодом, що починається на 46. Це, зокрема, багато шоколадок, батончиків, майже вся продукція "Несквік". Деякі молочні продукти. Багато побутової техніки, пиво тощо. Моя відмова від російського суто ідеологічна, якість цих товарів я навіть не вивчав". З ідеологічних міркувань бойкотує усе російське також Іван Куриляк: "Це принципово, і це в крові... ще з часів Помаранчевої революції. Обирати, що не купувати, просто - країна-виробник всюди на товарах зазначена".

 

Як розповіла Наталя Сербин, громадська діячка, російські товари ніколи не були їй симпатичними, тож вона максимально намагається купувати продукцію місцевих виробників, а одяг - європейських брендів. Журналіст Руслан Коцаба роздрукував собі листівку "Не купуй російське" і намагається не брати зазначені там товари: "Не беру продукцію "Vici", дитячі продукти, крім "Чупа-чупс" і "Несквік". Перестав брати миючі засоби і побутову хімію з кодом 46. Жінка бойкотує якісь креми".

 

Плакати, наліпки та листівки з закликом не купувати російське поширюються не лише у великих містах, а також у малих містечках та селах. Активістам вдалося охопити майже цілу Україну, тож не дивно, що про бойкот російських товарів свідомими українцями, за підрахунками "Відсічі", написали вже у 19 країнах світу. Сергій Оснач зауважує, що бойкот російських товарів триватиме доти, "доки Росія не відмовиться від імперських зазіхань на Україну, від ворожої до України політики й не почне ставитися до України та українців із повагою".


11.11.2013 671 4
Коментарі (4)

Сергій Чирва 2013.11.11, 07:53
:) Я також не їм чорну ікру... :(
KRIS 2013.11.11, 08:58
До бойкоту треба додати НЕ СЛУХАЙ, НЕ ДИВИСЬ!!!!
лікар 2013.11.11, 10:14
Це діагноз. Ці товари роблять наші заробітчани теж.
Софія 2013.11.11, 20:36
А фільми в росіян прекрасні. За пресою ,журналами до цих пір сумую. Косметика нікудишня і т. д. Але потрібно чимось замінити цей товар на іншого виробника бо українська косметика така сама як і російська і білоруська.
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

80
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2872
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21028
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1331 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

657

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2123

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

803

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

107
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

779 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805