Ідеологічний бойкот: Франківці не купують російські товари

/data/blog/43101/945043e0a54d5b096c736c06f677f9fa.jpg

 

Нещодавно в Івано-Франківську громадянський рух "Відсіч" поширював листівки із закликом не купувати товари російського виробництва. За кілька місяців ініціатива охопила вже 50 українських міст.

 

Як з’ясував "ГК", свідомі франківці ще до початку акції відмовилися від споживання російських товарів, тож залюбки підтримали ідеологічний бойкот.

 

Спершу українські солодощі, сири, потім щебінь, гіпс, залізничні вагони і навіть турбореактивні двигуни - напередодні підписання Україною Угоди з ЄС Росія заборонила ввіз практично усіх груп товарів. Апогеєм цієї торгової війни стало повідомлення Оксани Забужко про те, що власники російських книжкових мереж, які мають представництва на території України, перестали брати на реалізацію книжки українських видавництв.

 

Залишити цей абсурд без відповіді громадські активісти не могли. Акція "Не купуй російське!" від руху "Відсіч" стартувала 31 серпня. За кілька місяців листівки з зображенням зубатої матрьошки та переліком російських товарів облетіли вже 50 українських міст, зокрема й Франківськ. Їх поширюють не лише активісти руху, а й звичайні українці, які заповнили анкету на сайті руху і виявили бажання долучитися до бойкотування.

 

"Ми розпочали бойкотувати російські товари через ворожу політику Росії щодо України, - розповів Сергій Оснач, один з координаторів руху. - Треба сказати, що Росія й раніше регулярно вчиняла проти України недружні кроки. Тож чимало українців, які стежать за проявами «братерства» з боку нашого північно-східного сусіда, вже давно не купують російського, зокрема я. Але цьогоріч у зв’язку з намірами України підписати Угоду про асоціацію з ЄС тиск Кремля значно посилився — Росія заборонила ледь не всі українські товари, російські прикордонники нізащо вбили українських рибалок, автоматники ЧФ РФ захопили будівлю в Севастополі, до того всього у російських ЗМІ на Україну ллють все більше бруду, а кремлівські владці казяться й обіцяють зробити Україні ще гірше. Тому сьогодні багатьом українцям стало очевидно: Росія нам ніякий не брат і не партнер".

 

Крім волонтерів та активістів руху, відзначає Сергій Оснач, завдяки кампанії "Не купуй російське!" навіть аполітичні громадяни стали звертати увагу на штрих-коди товарів. "Ми знаємо це напевне, бо в кожного з нас широке коло знайомих, крім того, ми спілкуємося з людьми під час поширення листівок і регулярно отримуємо схвальні відгуки у соцмережах. А ще завдяки кампанії «Не купуй російське!» багато українців довідалося, що в них є однодумці, які також не купують російського".

 

На листівках майже 1500 найменувань російських товарів, які можна придбати в українських крамницях. Якби не моніторинг "Відсічі", більшість українців, можливо, ніколи б і не дізналися, що каву "Ambassador", пиво "Pilsner", чай "Lipton", "Grienfield", побутову хімію "Silan", "Lenor", "Vanish", "Fairy", "Calgonit", "Gala", "Comet", "Ariel", "Tide" для українських споживачів виробляють у Росії. Розрекламовані батончики "Milky Way", "Snickers", "Picnic", "Twix", шампуні та фарби для волосся від "Gliss Kur", "Garnier", "Dove", "Syoss", "Loreal", "Recital" в Україну також переважно не везуть з-за кордону. Як пояснює Сергій Оснач, на українському ринку одночасно присутні аналогічні товари певних брендів, які можуть бути вироблені на заводах, що розташовані як на території Російської Федерації, так і на території України або країн Європи чи США. "Тому навпроти продукції певних фірм ми зазначали, що також наявні аналогічні товари неросійського виробництва і покупці мають зважати на штрих-код".

 

Підприємець Руслан Руско не купує російських товарів уже багато років. "Я і до акції не купував нічого російського. Просто дивлюсь на упаковку і не купляю товарів з кодом, що починається на 46. Це, зокрема, багато шоколадок, батончиків, майже вся продукція "Несквік". Деякі молочні продукти. Багато побутової техніки, пиво тощо. Моя відмова від російського суто ідеологічна, якість цих товарів я навіть не вивчав". З ідеологічних міркувань бойкотує усе російське також Іван Куриляк: "Це принципово, і це в крові... ще з часів Помаранчевої революції. Обирати, що не купувати, просто - країна-виробник всюди на товарах зазначена".

 

Як розповіла Наталя Сербин, громадська діячка, російські товари ніколи не були їй симпатичними, тож вона максимально намагається купувати продукцію місцевих виробників, а одяг - європейських брендів. Журналіст Руслан Коцаба роздрукував собі листівку "Не купуй російське" і намагається не брати зазначені там товари: "Не беру продукцію "Vici", дитячі продукти, крім "Чупа-чупс" і "Несквік". Перестав брати миючі засоби і побутову хімію з кодом 46. Жінка бойкотує якісь креми".

 

Плакати, наліпки та листівки з закликом не купувати російське поширюються не лише у великих містах, а також у малих містечках та селах. Активістам вдалося охопити майже цілу Україну, тож не дивно, що про бойкот російських товарів свідомими українцями, за підрахунками "Відсічі", написали вже у 19 країнах світу. Сергій Оснач зауважує, що бойкот російських товарів триватиме доти, "доки Росія не відмовиться від імперських зазіхань на Україну, від ворожої до України політики й не почне ставитися до України та українців із повагою".


11.11.2013 649 4
Коментарі (4)

Сергій Чирва 2013.11.11, 07:53
:) Я також не їм чорну ікру... :(
KRIS 2013.11.11, 08:58
До бойкоту треба додати НЕ СЛУХАЙ, НЕ ДИВИСЬ!!!!
лікар 2013.11.11, 10:14
Це діагноз. Ці товари роблять наші заробітчани теж.
Софія 2013.11.11, 20:36
А фільми в росіян прекрасні. За пресою ,журналами до цих пір сумую. Косметика нікудишня і т. д. Але потрібно чимось замінити цей товар на іншого виробника бо українська косметика така сама як і російська і білоруська.
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

523
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

559
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5481
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1459
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1451
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901