Місія спостерігачів на виборах у Верховну Раду Міжнародного експертного центра виборчих систем (ICES) вважає, що виборче законодавство України здатне забезпечити вільне голосування й чесний підрахунок голосів.
Про це на прес-конференції сказав президент ICES Олександр Цинкер (Ізраїль), передають "Українські новини".
ICES вказує на спокійне ставлення українців до передвиборної кампанії "Законодавча база про вибори відповідає міжнародним демократичним стандартам. Новий закон про вибори депутатів України містить базові елементи, необхідні для демократичного проведення виборчого процесу й назагал дозволяє організувати вільне голосування й чесний підрахунок голосів", - повідомив він. При цьому, зі слів Цинкера, спостережна місія вказує на низку недоопрацювань і зауважень щодо закону про вибори, зокрема відсутність чітких критеріїв і термінів визначення меж виборчих округів і процедури заперечування результатів виборів. Він також повідомив, що Центральна виборча комісія, на думку спостережної місії ICES, проводить незалежну політику, дотримується графіків і етапів виборного процесу відповідно до законодавства.
Також, на думку президента організації, боротьба між партійними штабами додає виборчій кампанії змагального характеру, а виборам у Раду - інтриги. У свою чергу представник спостережної місії ICES, радник угорської Соціалістичної партії Ласло Кемень вважає, що в цілому підготовка до виборів проводиться демократично. До складу спостережної місії ICES в Україні входять експерти, що представляють 7 країн Європейського Союзу, США й Ізраїлю.
Як повідомлялось, раніше ЦВК зареєструвала 55 спостерігачів від цієї організації на виборах Ради, які відбудуться 28 жовтня. ICES вказує на спокійне ставлення українців до передвиборної кампанії ICES також вказує на спокійне ставлення населення України до передвиборної кампанії, сказав президент ICES Олександр Цинкер.
"На відміну від самих учасників виборчого процесу, населення України на цьому етапі переважно спокійно ставиться до виборів. Більшість виборців готові не тільки брати участь у виборах, але вже й визначилися зі своїми симпатіями", - повідомив він. При цьому, зі слів президента організації, спостерігачі місії фіксують в Україні політичне напруження. Крім того, Цинкер зазначив, що, за результатами моніторингу електронних засобів масової інформації, місія виявила низку негативних тенденцій, зокрема високий ступінь ангажованості ЗМІ, зростання кількості порушень прав журналістів і судових позовів до медіа, факти тиску на журналістів, особливо на місцевому рівні.
Також, на думку спостережної місії, багато українських ЗМІ у процесі відображення виборчої кампанії часто дискредитують діяльність певних партій і кандидатів і ведуть пропаганду певних політичних партій або кандидатів у депутати. У цілому ж місія вважає, що в ЗМІ представлені різні погляди на учасників виборчого процесу, і населення має можливість одержувати повний спектр думок і оцінок щодо всіх партій і кандидатів.