Яку їжу варто давати дитині в школу, щоб вона добре себе почувала

Щоб організм дитини витримував темп шкільного життя, необхідне якісне та адекватне харчування.

Починається новий навчальний рік. А разом з ним насичене шкільне життя з більшими розумовими, емоційними і фізичними навантаженнями. Завдання батьків: допомагати дітям не тільки морально. Для того, щоб організм дитини витримував темп шкільного життя необхідне якісне та адекватне харчування.

Тому, дорогі батьки, бабусі і дідусі, починаємо продумувати меню... 

На що слід звернути увагу?

1. Дитина обов'язково повинна снідати. Бажано, щоб сніданок давав ситість хоча б години на 2,5-3. Тому бутерброд з чаєм не підходить. Такий сніданок не забезпечить її енергією на тривалий час.

Правильний сніданок – запорука вдалого дня
Правильний сніданок – запорука вдалого дня

2. Треба дати дитині в школу перекус. Не дивлячись на шкільний обід, до кінця уроків діти, як правило, встигають зголодніти. Адже не завжди вони відразу йдуть додому. Тому ланчбокс – гарне рішення. Можна в нього покласти нарізані овочі, фрукти, корисний хліб з сиром або запеченим м'ясом, можна все це загорнути в лаваш. І тут необхідно обов'язково враховувати вподобання дитини. А я часто чую на консультаціях, що батьки не сильно на це звертають увагу. Тому незаймана їжа повертається додому. А замість цього в хід йдуть чіпси, солодка вода, соки, булочки, круасани і так далі. На жаль, такі нездорові продукти можуть бути доступні в торгових автоматах в школі чи біля неї.

3. Якщо в школі немає кулера з водою, обов'язково потрібно давати з собою воду. Я знаю, що багато дітей не люблять її пити. Тому дайте не солодкий компот, трав'яний чай або напій за смаком. Зводьте до мінімуму або виключайте напої з додаванням цукру.

Вода –важливий елемент для нормального функціонування дитини в школі
Вода – важливий елемент для нормального функціонування дитини в школі

Нестача води приводить до більшої стомлюваності, труднощам у засвоєнні матеріалу, до поганої успішності.

4. Також особливо важливо вживати фрукти та овочів в підлітковому віці. Це позитивно впливає на здоров'я школяра, дає можливість підвищити прийом основних мікроелементів, включаючи залізо, кальцій та вітаміни C, B і D та клітковини. Рекомендовано вживати п'ять порцій (більше 400 грам) фруктів і овочів на день. Хоча дуже часто підлітки вживають набагато менше.

Пам'ятайте, що харчування дітей повинно бути повноцінним і покривати всі енергетичні витрати організму. І ще потрібно враховувати, що діти ростуть, а на це теж потрібна енергія. Тому обов'язково 4 повноцінних прийомів їжі та один перекус.

Харчування має бути також регулярним. Якщо між прийомами їжі проходить багато часу це відображається на стані системи травлення: сприяє розвитку гастриту, коліту, дискінезії жовчовивідних шляхів. Адже ми розуміємо, що це основна система організму, яка відповідає за засвоєння всього корисного.

А діти, які погано їдять у школі, потім багато їжі з'їдають у другій половині дня чи ближче до вечора, мають ризики набрати зайву вагу. Це діє на роботу ендокринної системи, призводить до ускладнень – ожиріння, діабету.

Ожиріння призводить до купи непотрібних проблем
Ожиріння призводить до купи непотрібних проблем

На харчові звички дітей впливають ще інші чинники: можливості широкого доступу до цифрового світу (комп'ютерні ігри, інтернет, соціальні мережі), також вплив на звички мають однолітки.

Так що дорогі батьки, бабусі й дідусі, бережіть здоров'я дітей, привчайте їх правильно харчуватися в сім'ї  та в школі.

Блог Соцмережі


24.09.2018 2643
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

987 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495