
Статеві інфекції — це хвороби, які передаються під час статевого контакту та можуть викликати різні ускладнення для здоров’я.
Чи завжди потрібно лікувати партнера, якщо в когось одного виявили інфекцію, журналістка Фіртки поспілкувалася з акушер-гінекологинею, онкогінекологинею Оленою Бартловською.
"Потрібно лікувати обидвох партнерів.
Якщо взяти накази МОЗ, то в них прописано, що лікуванню підлягає пара у разі виявлення статевої інфекції у хоча б одного із партнерів.
Але це, на мою думку, не стосується різного роду грибкових захворювань.
Бо чоловіки грибками зазвичай не хворіють (іноді ними хворіють, але тоді чоловік також має скарги)", — каже Олена Бартловська.
Гінекологиня наголошує, грибками хворіють люди, у яких дуже низький імунітет.
"Тому що, наприклад, грибкові інфекції — це виключно жіночі захворювання, через те, що гриби ростуть там, де мокро і тепло.
У чоловіків статеві органи зовнішні, вони, відповідно, дуже-дуже рідко хворіють грибками. А все, що стосується цих інфекцій з групи, що передаються статевим шляхом: хламідії, гонорея, трихомонада, мікоплазма, тобто ці захворювання обов'язково треба лікувати.
Ми повинні лікувати пару сумісно з урологом. Єдине, чому взагалі ставлять такі запитання, бо у чоловіків ці інфекції діагностують значно рідше, ніж у жінок.
В чому суть? Ми жінкам мазки для діагностики статевих інфекцій беремо безпосередньо з шийки матки, з цервікального каналу, тобто з того місця, де інфекція і розміщується, розмножується там, де вона перебуває", — ділиться Олена Бартловська.
Олена Бартловська додає, у чоловіків мазки зазвичай беруться з уретри.
"А статева інфекція в основному перебуває у простаті. І відповідно, між простатою й уретрою є канал.
І відповідно, якщо захворювання в латентній формі, невираженій, то, ці бактерії можуть не потрапити просто у виділення. В аналізі їх не завжди можна побачити.
А також дуже важливо, щоб чоловіки не спорожнювали сечовий міхур хоча б за 4 години до взяття мазка. Тому що тоді всі бактерії гарно змиваються, береться мазочок, і чоловіки відповідно по аналізу, по діагностиці, здорові.
Проте ми все одно рекомендуємо лікувати та рекомендуємо ще після лікування перездавати контрольний аналіз", — підкреслює Бартловська.
Більше читайте у матеріалі: Вплив стресу на жіноче здоров'я, статеві інфекції та вагітність після сорока: інтерв'ю з гінекологинею Оленою Бартловською
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Часто розвиваються безсимптомно: івано-франківська гінекологиня про важливість обстеження інфекцій
«Гігієна — без надмірностей, а гоління — необов’язкове»: як підготуватись до огляду у гінеколога
Прикарпатцям пояснили, чому варто обстежуватись перед плануванням вагітності
Сильний біль під час менструації: прикарпаткам розповіли, чому потрібно звертатися до лікаря