Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука?

Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука?

Оперативна пам’ять - це незаслужений герой комп’ютерного світу. Виробники комп’ютерів та ноутбуків люблять похвалитися потужністю процесора, розміром і роздільною здатністю дисплея, а ще частіше у випадку з ноутбуками, наскільки тонкий ноутбук. Не зрозумійте нас неправильно, це все важливі специфікації, але підковані покупці ноутбуків знають, що вони також повинні звернути увагу на специфіку, яка менш популяризується: скільки оперативної пам’яті має машина.

Якщо ви хочете дізнатися модель ОЗУ для вашого ноутбука, ви можете вибрати модель ноутбука на Zeto.ua, а сайт сам підбере потрібну оперативну пам'ять.

Що таке оперативна пам'ять і для чого вона потрібна?

На самому базовому рівні ноутбук складається з трьох основних компонентів.

  1. Процесор: ЦП - це частина, яка насправді виконує обчислення.
  2. Жорсткий диск: жорсткий диск містить все, що потрібно процесору для виконання своєї роботи, включаючи операційну систему, програми та файли.
  3. Оперативна пам'ять: оперативна пам'ять, пам'ять, зберігає лише ту частину даних з жорсткого диска, яка потрібна центральному процесору в будь - який момент.

ОЗУ проти жорсткого диска

У чомусь оперативна пам’ять і жорсткий диск схожі, оскільки оперативна пам’ять і жорсткий диск зберігають інформацію. Якщо жорсткий диск призначений для читання та запису великих шматків інформації з повільною, але постійною швидкістю, оперативна пам'ять працює в тисячі разів швидше. Оперативна пам’ять є важливим компонентом вашого ноутбука. Без цього вся ваша інформація буде зберігатися в недоступному для доступу місці, що зробить ваш ноутбук повільним.

Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше інформації може бути збережено у цій надшвидкій пам’яті замість набагато повільнішого жорсткого диска. Іншими словами, саме ваша оперативна пам'ять - більше, ніж практично будь -який інший компонент визначає, наскільки швидко "відчувається" ваш ноутбук. Чим більше програм ви відкриєте одразу, або чим більш вимогливі ці програми до обчислювальної потужності, тим більше ви помітите різницю в швидкості, коли справа доходить до того, скільки у вас оперативної пам’яті. Наприклад, якщо ви намагаєтесь пограти у ресурсоємну відеогру або скористатися Illustrator або Photoshop, чим менше у вас оперативної пам’яті, тим повільніше буде працювати ваш ноутбук, коли ви намагатиметесь грати чи редагувати цю фотографію.

Існує також залежність між обсягом пам’яті, який у вас є, і кількістю вільного місця на жорсткому диску. Якщо ваш ноутбук має невелику кількість оперативної пам’яті - скажімо, 2 ГБ - він буде змушений читати та записувати на жорсткий диск набагато регулярніше, що сповільнює роботу. Якщо на вашому жорсткому диску дуже мало вільного місця, читання та запис стануть повільнішими, оскільки процесору доводиться витрачати більше часу на жонглювання файлами, щоб потрапити до них.

Скільки вам дійсно потрібно оперативної пам’яті?

Для базових повсякденних обчислень достатньо 8 ГБ пам’яті. Це дає вам достатньо місця для повного завантаження Windows, а також кількох додатків для підвищення продуктивності та веб -браузера. Поки ви не відкриваєте десятки вкладок у своєму веб -переглядачі або забуваєте закрити програми, які вам більше не потрібно запускати, ви не повинні зіткнутися з проблемами продуктивності. Якщо ви добросовісно закриваєте невикористовувані програми, то виявите, що 8 ГБ також достатньо оперативної пам’яті для більшості ігор (деяким вистачає лише 4 ГБ), якщо ви не запускаєте їх на максимальних налаштуваннях.

Після того, як вам буде потрібно відкривати відразу кілька програм, наприклад, поштовий клієнт, веб-переглядач, Adobe Acrobat, кілька програм Microsoft Office і, можливо, такий клієнт для спілкування, як Slack, ці 8 ГБ оперативної пам’яті будуть швидко перевантажені. Якщо ви великий спеціаліст із кількох завдань, то виявите, що 16 ГБ оперативної пам’яті дасть вам додатковий простір, необхідний для безперебійної роботи всіх цих програм. Навряд чи ви знайдете гру, яка не може працювати дуже гладко з 8 ГБ оперативної пам’яті, хоча вам, можливо, доведеться бути обережним щодо того, які інші програми працюють одночасно. Crysis 3 може бути вмістом, що поділяє сцену з Microsoft Word і Outlook, але вам потрібно триматися подалі від більш серйозних вимог, таких як веб-сайти з великою кількістю реклами та відео з автоматичним відтворенням.

Більшості людей, ймовірно, більше 16 ГБ непотрібні. Майте на увазі: оперативна пам’ять - це як місця в літаку. Немає сенсу використовувати 747 для перельотів між двома містами, коли літак напівпорожній майже для всіх рейсів - він коштує набагато дорожче, ніж менший літак, і ви просто не використовуєте його весь потенціал. Збільшення обсягу оперативної пам’яті вигідно лише тоді, коли ваші потреби будуть використовувати цей додатковий простір. Для геймерів найкращим посібником є перегляд рекомендованих (не мінімальних) характеристик улюблених ігор. У них будуть перераховані вимоги до процесора, графічного процесора та оперативної пам’яті, необхідні для чудового ігрового досвіду.

Тим не менш, є люди, яким вигідно більше, і 16 ГБ оперативної пам’яті ідеально підходить для тих, хто любить тримати десятки вкладок відкритими у веб-переглядачі, одночасно працюючи над великими документами, або професіоналам у галузі відео та графіки, яким регулярно доводиться працювати з дуже великими файлами. Геймери, які хочуть працювати більше, ніж просто грати в свою гру, також можуть отримати вигоду від 16 ГБ, але якщо ви шукаєте кращу ігрову продуктивність, коли у вас є 16 ГБ оперативної пам’яті, вам краще подивитися на оновлення процесора або відеокарта. Ігровий ноутбук дасть вам найбільшу кількість варіантів.

Для більш ресурсоємних операцій може знадобитися ще більше оперативної пам’яті, 32 ГБ або більше. Такий обсяг пам’яті є обов’язковим елементом для роботи електростанцій. Це добре підходить для типів робіт, які потребують великих обчислювальних потужностей, як правило, у професійних умовах.

Як купити більше оперативної пам’яті

Модулі оперативної пам’яті займають дорогоцінний простір, тому ноутбуки, як правило, розроблені лише з двома слотами оперативної пам’яті, і обидва зазвичай займаються наявною пам’яттю, коли ви її купуєте. Це означає, що на ноутбуці, який поставляється із заводу з 4 ГБ пам’яті, ймовірно, встановлено два модулі пам’яті по 2 ГБ. Для оновлення до 8 ГБ не можна просто купити 4 ГБ оперативної пам’яті. Вам потрібно буде видалити існуючі два модулі по 2 ГБ і замінити їх двома модулями по 4 ГБ, що змушує вас відмовитися або спробувати продати непридатні зараз модулі 2 ГБ.

Настільні комп’ютери часто мають три або більше слотів, з яких зазвичай лише два використовуються, коли комп’ютер поставляється, що робить його простішим та менш витратним при оновленні. Ось чому ми загалом радимо вам купувати ноутбук, у якого вже є обсяг оперативної пам’яті, який вам знадобиться, замість того, щоб покладатися на можливість оновлення пізніше.

Придбайте необхідну оперативну пам'ять

Купити ноутбук з належною кількістю оперативної пам’яті - це все одно що купити будинок або квартиру, ви повинні спробувати знайти той, який відповідає вашим потребам у найближчому майбутньому, а не лише вашим негайним вимогам. Це тому, що подібно до зміни дому - це може бути клопотом і незапланованими витратами, якщо ви виявите, що вам потрібно більше ОЗУ, ніж у вас є.

Але в той же час, купуючи набагато більше, ніж потрібно, можна не так багато отримати. Різниця між 8 ГБ і 16 ГБ значна, і дуже мало людей вважають, що їм потрібна така додаткова пам'ять. Пам’ятайте: більше оперативної пам’яті зробить ваш ноутбук швидшим, якщо ви дійсно використаєте додатковий простір.

Нарешті, якщо вам здається, що у вас достатньо оперативної пам’яті, але ноутбук відчуває, що він працює повільно, перевірте свій жорсткий диск. Жорсткий диск, заповнений більш ніж на 75 відсотків, почне гальмувати роботу. Позбутися від невикористаних файлів або перенести їх на зовнішній диск, щоб звільнити місце, може бути найпростішим оновленням.

Партнерський матеріал


03.09.2021 1514
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1311
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2039
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1317
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1304

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1623

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24235
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

484
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2645
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

586
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

551
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1356 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512