Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука?

Як вибрати оперативну пам’ять для ноутбука?

Оперативна пам’ять - це незаслужений герой комп’ютерного світу. Виробники комп’ютерів та ноутбуків люблять похвалитися потужністю процесора, розміром і роздільною здатністю дисплея, а ще частіше у випадку з ноутбуками, наскільки тонкий ноутбук. Не зрозумійте нас неправильно, це все важливі специфікації, але підковані покупці ноутбуків знають, що вони також повинні звернути увагу на специфіку, яка менш популяризується: скільки оперативної пам’яті має машина.

Якщо ви хочете дізнатися модель ОЗУ для вашого ноутбука, ви можете вибрати модель ноутбука на Zeto.ua, а сайт сам підбере потрібну оперативну пам'ять.

Що таке оперативна пам'ять і для чого вона потрібна?

На самому базовому рівні ноутбук складається з трьох основних компонентів.

  1. Процесор: ЦП - це частина, яка насправді виконує обчислення.
  2. Жорсткий диск: жорсткий диск містить все, що потрібно процесору для виконання своєї роботи, включаючи операційну систему, програми та файли.
  3. Оперативна пам'ять: оперативна пам'ять, пам'ять, зберігає лише ту частину даних з жорсткого диска, яка потрібна центральному процесору в будь - який момент.

ОЗУ проти жорсткого диска

У чомусь оперативна пам’ять і жорсткий диск схожі, оскільки оперативна пам’ять і жорсткий диск зберігають інформацію. Якщо жорсткий диск призначений для читання та запису великих шматків інформації з повільною, але постійною швидкістю, оперативна пам'ять працює в тисячі разів швидше. Оперативна пам’ять є важливим компонентом вашого ноутбука. Без цього вся ваша інформація буде зберігатися в недоступному для доступу місці, що зробить ваш ноутбук повільним.

Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше інформації може бути збережено у цій надшвидкій пам’яті замість набагато повільнішого жорсткого диска. Іншими словами, саме ваша оперативна пам'ять - більше, ніж практично будь -який інший компонент визначає, наскільки швидко "відчувається" ваш ноутбук. Чим більше програм ви відкриєте одразу, або чим більш вимогливі ці програми до обчислювальної потужності, тим більше ви помітите різницю в швидкості, коли справа доходить до того, скільки у вас оперативної пам’яті. Наприклад, якщо ви намагаєтесь пограти у ресурсоємну відеогру або скористатися Illustrator або Photoshop, чим менше у вас оперативної пам’яті, тим повільніше буде працювати ваш ноутбук, коли ви намагатиметесь грати чи редагувати цю фотографію.

Існує також залежність між обсягом пам’яті, який у вас є, і кількістю вільного місця на жорсткому диску. Якщо ваш ноутбук має невелику кількість оперативної пам’яті - скажімо, 2 ГБ - він буде змушений читати та записувати на жорсткий диск набагато регулярніше, що сповільнює роботу. Якщо на вашому жорсткому диску дуже мало вільного місця, читання та запис стануть повільнішими, оскільки процесору доводиться витрачати більше часу на жонглювання файлами, щоб потрапити до них.

Скільки вам дійсно потрібно оперативної пам’яті?

Для базових повсякденних обчислень достатньо 8 ГБ пам’яті. Це дає вам достатньо місця для повного завантаження Windows, а також кількох додатків для підвищення продуктивності та веб -браузера. Поки ви не відкриваєте десятки вкладок у своєму веб -переглядачі або забуваєте закрити програми, які вам більше не потрібно запускати, ви не повинні зіткнутися з проблемами продуктивності. Якщо ви добросовісно закриваєте невикористовувані програми, то виявите, що 8 ГБ також достатньо оперативної пам’яті для більшості ігор (деяким вистачає лише 4 ГБ), якщо ви не запускаєте їх на максимальних налаштуваннях.

Після того, як вам буде потрібно відкривати відразу кілька програм, наприклад, поштовий клієнт, веб-переглядач, Adobe Acrobat, кілька програм Microsoft Office і, можливо, такий клієнт для спілкування, як Slack, ці 8 ГБ оперативної пам’яті будуть швидко перевантажені. Якщо ви великий спеціаліст із кількох завдань, то виявите, що 16 ГБ оперативної пам’яті дасть вам додатковий простір, необхідний для безперебійної роботи всіх цих програм. Навряд чи ви знайдете гру, яка не може працювати дуже гладко з 8 ГБ оперативної пам’яті, хоча вам, можливо, доведеться бути обережним щодо того, які інші програми працюють одночасно. Crysis 3 може бути вмістом, що поділяє сцену з Microsoft Word і Outlook, але вам потрібно триматися подалі від більш серйозних вимог, таких як веб-сайти з великою кількістю реклами та відео з автоматичним відтворенням.

Більшості людей, ймовірно, більше 16 ГБ непотрібні. Майте на увазі: оперативна пам’ять - це як місця в літаку. Немає сенсу використовувати 747 для перельотів між двома містами, коли літак напівпорожній майже для всіх рейсів - він коштує набагато дорожче, ніж менший літак, і ви просто не використовуєте його весь потенціал. Збільшення обсягу оперативної пам’яті вигідно лише тоді, коли ваші потреби будуть використовувати цей додатковий простір. Для геймерів найкращим посібником є перегляд рекомендованих (не мінімальних) характеристик улюблених ігор. У них будуть перераховані вимоги до процесора, графічного процесора та оперативної пам’яті, необхідні для чудового ігрового досвіду.

Тим не менш, є люди, яким вигідно більше, і 16 ГБ оперативної пам’яті ідеально підходить для тих, хто любить тримати десятки вкладок відкритими у веб-переглядачі, одночасно працюючи над великими документами, або професіоналам у галузі відео та графіки, яким регулярно доводиться працювати з дуже великими файлами. Геймери, які хочуть працювати більше, ніж просто грати в свою гру, також можуть отримати вигоду від 16 ГБ, але якщо ви шукаєте кращу ігрову продуктивність, коли у вас є 16 ГБ оперативної пам’яті, вам краще подивитися на оновлення процесора або відеокарта. Ігровий ноутбук дасть вам найбільшу кількість варіантів.

Для більш ресурсоємних операцій може знадобитися ще більше оперативної пам’яті, 32 ГБ або більше. Такий обсяг пам’яті є обов’язковим елементом для роботи електростанцій. Це добре підходить для типів робіт, які потребують великих обчислювальних потужностей, як правило, у професійних умовах.

Як купити більше оперативної пам’яті

Модулі оперативної пам’яті займають дорогоцінний простір, тому ноутбуки, як правило, розроблені лише з двома слотами оперативної пам’яті, і обидва зазвичай займаються наявною пам’яттю, коли ви її купуєте. Це означає, що на ноутбуці, який поставляється із заводу з 4 ГБ пам’яті, ймовірно, встановлено два модулі пам’яті по 2 ГБ. Для оновлення до 8 ГБ не можна просто купити 4 ГБ оперативної пам’яті. Вам потрібно буде видалити існуючі два модулі по 2 ГБ і замінити їх двома модулями по 4 ГБ, що змушує вас відмовитися або спробувати продати непридатні зараз модулі 2 ГБ.

Настільні комп’ютери часто мають три або більше слотів, з яких зазвичай лише два використовуються, коли комп’ютер поставляється, що робить його простішим та менш витратним при оновленні. Ось чому ми загалом радимо вам купувати ноутбук, у якого вже є обсяг оперативної пам’яті, який вам знадобиться, замість того, щоб покладатися на можливість оновлення пізніше.

Придбайте необхідну оперативну пам'ять

Купити ноутбук з належною кількістю оперативної пам’яті - це все одно що купити будинок або квартиру, ви повинні спробувати знайти той, який відповідає вашим потребам у найближчому майбутньому, а не лише вашим негайним вимогам. Це тому, що подібно до зміни дому - це може бути клопотом і незапланованими витратами, якщо ви виявите, що вам потрібно більше ОЗУ, ніж у вас є.

Але в той же час, купуючи набагато більше, ніж потрібно, можна не так багато отримати. Різниця між 8 ГБ і 16 ГБ значна, і дуже мало людей вважають, що їм потрібна така додаткова пам'ять. Пам’ятайте: більше оперативної пам’яті зробить ваш ноутбук швидшим, якщо ви дійсно використаєте додатковий простір.

Нарешті, якщо вам здається, що у вас достатньо оперативної пам’яті, але ноутбук відчуває, що він працює повільно, перевірте свій жорсткий диск. Жорсткий диск, заповнений більш ніж на 75 відсотків, почне гальмувати роботу. Позбутися від невикористаних файлів або перенести їх на зовнішній диск, щоб звільнити місце, може бути найпростішим оновленням.

Партнерський матеріал


03.09.2021 1450
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

723
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1678
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3265
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2203 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4394
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6136

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

561

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

510

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

498

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

565
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10128
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

969
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

909
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

703
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2548
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

957
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1274
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34225 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

425
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

494
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

836 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1028