Як вибрати найкращі вітаміни для волосся і чому вони так важливі

Волосся – це не тільки прикраса, але й показник здоров’я. Якщо воно стає тьмяним, ламким, посіченим або випадає, це може свідчити про дефіцит поживних речовин в організмі. Щоб зберегти красу і силу волосся, потрібно дбати про його живлення зсередини і ззовні. Один із найважливіших компонентів догляду – це вітаміни.

Як впливають вітаміни на волосся

Волосся складається з білка кератину, який утворюється в волосяних фолікулах – маленьких мішечках під шкірою. Вони отримують кисень і поживні речовини через кровоносну систему. Якщо кров не доставляє достатньо вітамінів до фолікулів, це може призвести до порушення росту і структури волосся.

Вітаміни – органічні речовини, які необхідні для нормального функціонування всіх клітин організму. Вони беруть участь у багатьох біохімічних процесах, таких як обмін речовин, синтез гормонів, захист від стресу і запалення. Вітаміни сприяють росту, зміцненню, захисту, зволоженню та збереженню кольору волосся.

Як отримати достатньо вітамінів

Найкращий спосіб отримати вітаміни для волосся – це комплексні добавки, які можна придбати в аптеці. Поряд з цим допоможе збалансована дієта, яка містить різноманітні продукти харчування. Особливо корисними є:

  • Цілозернові хлібобулочні вироби, крупи, горіхи, насіння – джерела вітаміну B, який покращує метаболізм у фолікулах і зміцнює волосся.
  • Морква, батат, гарбуз, шпинат, капуста – насичені вітаміном A, що стимулює ріст волосся і зволожує шкіру голови.
  • Цитрусові, чорна смородина, ківі, перець, броколі – багаті на вітамін C, який сприяє синтезу колагену і захищає волосся від окислювального стресу.
  • Риба, морепродукти, яйця, молочні продукти – джерела вітаміну D, що регулює роботу сальних залоз і попереджає запалення шкіри голови.
  • Рослинні олії, горіхи, насіння, авокадо – мають вітамін E, який покращує кровообіг у шкірі голови і живить фолікули.
  • М’ясо, печінка, бобові, зелень – джерела заліза, яке необхідне для перенесення кисню до фолікул і запобігання анемії.
  • Морська капуста, морепродукти, горіхи – містять йод, який регулює роботу щитовидної залози і впливає на гормональний баланс.
  • Риба жирних сортів (лосось, сардина, скумбрія), лляне насіння, горіхи – джерела жирних кислот, які зменшують запалення, поліпшують стан шкіри голови і надають блиск волоссю. Також Омега-3 постачається у вигляді готових препаратів, що дозволяє раціонально дозувати добавку.

Якщо у вашому харчуванні недостатньо продуктів, що містять необхідні поживні речовини, або є певні протипоказання для їх споживання, ви можете скористатися спеціальними вітамінами для волосся у формі таблеток і капсул.

Як вибрати кращий комплекс

Будь-яка звичайна або інтернет-аптека пропонує різноманітні комплекси вітамінів для волосся. При виборі такого продукту слід керуватися наступними критеріями:

  • Склад. Комплекс повинен містити вітаміни, мінерали, амінокислоти, рослинні екстракти. Звертайте увагу на біотин, цинк, селен, кремній.
  • Дозування. Приймайте одну таблетку або капсулу за інструкцією. Не перевищуйте добову норму вітамінів.
  • Виробник. Обирайте сертифіковані і якісні продукти перевірених брендів.

Комплекс вітамінів для волосся треба приймати згідно з інструкцією, яка додається до упаковки. Зазвичай рекомендується приймати одну таблетку або капсулу на день після їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Курс може тривати від 1 до 3 місяців, залежно від стану вашого волосся і рекомендацій лікаря. Перед початком прийому комплексу слід проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас є хронічні захворювання або алергія.

Партнерський матеріал


24.07.2023 781
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

229
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2892
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21049
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1958
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1338 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2345

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

670

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2125

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

809

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1395
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

123
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

458
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

124
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8201
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

798 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2150 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

808