"Як рятували країну Мережину": в Івано-Франківському ляльковому театрі презентували виставу (ФОТО)

У четвер, 10 лютого, в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки відбувся допрем’єрний показ вистави "Як рятували країну Мережину" для сімейного перегляду.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Ігор Прокоп’як режисер-постановник Івано-Франківського академічного театру ляльок розповідає - це п’єса сучасної авторки Світлани Конощук, яка видає свої твори під псевдонімом "Лана ра".

"Коли цей твір потрапив мені у руки та після прочитання мені сподобалися певні ідеї і я зрозумів, що він може бути актуальним і потрібним сучасному глядачу", - додає режисер.

Країна Мережина – це країна, яка реально існує і за неї потрібно боротися.

"Не можна діткам казати про абстрактне поняття, тому що вони повинні в це вірити та залишитися із цією вірою. Ця країна повинна бути дорога для нас, тому що якщо вона не буде потрібна і цінна нам, то не потрібна нікому. У країні відбувається все те, що відбувається у країнах, які приваблюють хороших і в яких все весело і чудово.

Проте, у кожній країні,  де все гарно завжди знайдеться злий сусід, якому ця краса не подобається. Те саме відбувається у нашій виставі й цій країні, де мешканців бере у полон злий павук. І цю країну потрібно рятувати", - повідомляє Ігор Прокоп’як.

Основне показати контраст кольорового та яскравого і контраст похмурого, темного і холодного, зізнається художниця-постановниця Любава Бай. 

"Робота над кожною постановкою індивідуальна і після довгих обговорень з режисером та командою ми передавали дещо на пряму, дещо алегорією та метафорами. Усіма своїм силами ми намагалися передати яскравість та кольоровість країни Мережини, яку в один момент захопив поганець", - каже Любава.

За словами художниці-постановниці, основна мета вистави - показати важливість повернення до кольорового.

Актор театру ляльок Тарас Винник зізнається - його герой дещо боягуз.

"По виставі мій герой трішки боягуз, але коли постає вибір тікати з країни чи боротися до кінця, то він вирішує йти до перемоги. І у фіналі щасливий кінець і вони перемагають. Та добрі герої залишаються надалі жити в цій країні", - радіє актор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

«Намолене небо»: в Івано-Франківську презентували унікальний мистецький проєкт (ФОТО)

Дітям – про вічні людські цінності: актори-франківці покажуть власне бачення «Попелюшки» (ФОТО) 

Культурні підсумки року на Івано-Франківщині: як прикарпатців та гостей області в умовах пандемії долучали до мистецтва (ФОТО) 

З комунальної в державну власність: які зміни чекають Івано-Франківський драматичний театр 

«Значно краще, ніж у 2020-му»: як театри Прикарпаття функціонували в умовах пандемії цього року 

Фотогалерея


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1191
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2919
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1020
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1085 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3210 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

965

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

816

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1111
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

191
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2381
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

477
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7403
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1134