Як підготуватися до гастроскопії?

Гастроскопія – це ендоскопічне дослідження шлунка, яке виконується з метою оцінити стан слизової оболонки та виявити можливі патології.

Процедура - швидка та інформативна, але вимагає правильної підготовки. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, гастроскопія у Львові пройде максимально комфортно.

Чому важливо правильно підготуватися до гастроскопії?

Насамперед тому, що підготовка до гастроскопії впливає на точність діагностики. Їжа, слиз або гази у шлунку можуть ускладнити огляд та спотворити результати. Крім того, правильна підготовка допоможе уникнути неприємних відчуттів під час процедури.

За 2-3 дні до процедури: зміна раціону

Щоб зменшити навантаження на травну систему, варто скоригувати харчування. Виключіть:

  • Жирну, смажену та гостру їжу.
  • Продукти, які викликають газоутворення (бобові, капусту, газовані напої).
  • Каву, алкоголь, шоколад.
  • Насіння, горіхи, випічку.

Рекомендується легка, нежирна їжа: каші, відварене м’ясо чи риба, овочеві супи.

Останній прийом їжі – за 8-10 годин

Гастроскопія проводиться натщесерце. Це означає, що останній прийом їжі повинен бути не пізніше ніж за 8-10 годин до процедури. Найкращий варіант – легка вечеря з нежирних продуктів.

Вода та рідини – за 2-4 години

Якщо гастроскопія призначена на ранок, уникайте пиття після пробудження. Якщо на другу половину дня – можна випити трохи чистої води за 2-4 години до дослідження.

Ліки: що можна приймати?

Якщо ви регулярно приймаєте ліки, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. У більшості випадків:

  • Життєво важливі препарати (наприклад, для серця) можна прийняти мінімум за 2 години до процедури.
  • Ліки у формі таблеток або капсул, які можуть залишитися в шлунку, краще не приймати.
  • Антациди та препарати, що знижують кислотність, слід тимчасово припинити (якщо лікар не сказав інакше).

Що робити в день гастроскопії?

В день обстеження дотримуйтеся наступних нескладних рекомендацій:

  • Гігієна порожнини рота. Чистити зуби можна, але без проковтування води. Ополіскувачі краще не використовувати.
  • Обирайте правильний одяг. Одяг повинен бути зручним, без тиску на живіт і горло. Краще уникати тісних комірців та краваток.
  • Психологічна підготовка Багато людей хвилюються перед гастроскопією. Варто пам’ятати, що процедура триває лише 5-10 хвилин, а лікарі роблять усе можливе, щоб знизити дискомфорт. Якщо є сильний страх, можна обговорити з лікарем можливість місцевої анестезії чи седації.

Гастроскопія – це важливий метод діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту. Правильна підготовка забезпечує точність дослідження та допомагає уникнути дискомфорту. Дотримуючись простих рекомендацій, ви зробите процедуру максимально легкою та ефективною!

Реклама


23.04.2025 243
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

513
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2432
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2364 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2189 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2940
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2728 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

561

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1238

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1307

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2118
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

734
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

459
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

825
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43633
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3216
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1144
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2134
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35362 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

320
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

446
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

665
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

802