Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк про те, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані. Окрім того, що там немає жодних бізнес-пропозицій, сайти лише українською, тобто не орієнтовані на іноземних інвесторів.
Ми вважаємо, що інвестиції — це надзвичайно важливо, і залучати їх в регіон мали б люди, у котрих є відповідні компетенції та безпосередні обов’язки.
Саме тому, запитали про це у пості у фейсбуці, де вказали (тегнули) голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталія Федоріва та його заступника Дмитра Романюка. Описали ситуацію, поставили запитання.
Проте відповіді так і не отримали...
Я не була б журналісткою, якби не почала активно шукати відповіді.
Почала із того, що разом з Олегом Саїком підготували запитання Дмитру Романюку, було там про місцеві сайти, пріоритетні сфери щодо залучення інвестицій, про позиціонування Івано-Франківського регіону на карті Європи та комунікацію зі ЗМІ.
Розробили стратегію:
- зустрітись із заступником голови ОДА;
- озвучити питання;
- записати відповіді;
- опублікувати матеріал.
І все би вдалося, якби з самого початку все йшло так, як і планували. Але так не сталось.
Бо виявилося, що Дмитро Романюк надто зайнятий для нашого інтерв’ю, та й взагалі журналістів уникає.
Для початку я вирішила написати особисто у фейсбуці для того, щоб домовитись про інтерв'ю, але отримала тільки відписки про те, що домовлятися варто через відділ комунікацій.
Чому не можна домовитись тут і зараз я так і не зрозуміла.
Але легко здаватись ніхто не планував і я пішла у приймальню заступника голови ОДА, щоб домовитись про інтерв’ю. Показала помічникам редакційне завдання, щоб було зрозуміло, що у мене справді є повноваження.
Помічник пана Дмитра був дуже привітним, приємно посміхався, пообіцяв все зробити, а потім … перенаправив до Володимира Джигіти. Так, того самого, котрий керівник відділу комунікацій. Того самого, до котрого відправляв пан Дмитро.
Звісно, відповіді мені потрібні, тому я зателефонувала тепер вже до пана Володимира, але так нічого конкретного й не отримала.
Увесь час я дзвонила, щоб запитати, як там справи з інтерв’ю і коли можна буде прийти, на що отримувала “передзвоніть пізніше”, “це не я вирішую” і “керівник поки не погодив”.
Я з усіх сил намагалася донести, що ніхто не ставить собі за мету представити пана Дмитра у поганому світлі, нам лише потрібні відповіді.
Під час останньої розмови, Володимир Джигіта сказав передзвонити на наступному тижні і ще раз перепитати. Та так може продовжуватись вічно: я можу дзвонити, просити про інтерв’ю, а мені казатимуть — “пізніше”, нічого конкретного не кажучи та не обіцяючи.
Робота влади полягає в тому, щоб працювати для людей, робота керівників відділів комунікації в тому, щоб забезпечувати гідну комунікацію, а журналістів — висвітлювати те, що робить влада для людей за допомогою керівників відділів комунікацій, або без них.
В цьому ж випадку ніхто не виконав свою роботу добре. Через небажання чи обставини — вирішуйте самі.
Чи відкрита влада до журналістів та народу — робіть висновки самі. Ми свої висновки зробили.
Та ми й на цьому не зупинились — взяли інтерв"ю в представника урядового офісу з питань залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західному регіоні та запитати що таке інвестицій, чому вони важливі, хто їх залучає та як відбувається процес.
Цей матеріал вийде в другій частині пізніше, а поки публікуємо запитання до заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дмитра Романюка, які так і залишились без відповідей.
Чому він не йде з нами на контакт ми досі не розуміємо.
— Як ви оцінюєте роботу ОДА Івано-Франківської області до початку своєї каденції?
— Які були плани щодо залучення інвестицій, коли ви заступали на посаду? — Що вдалося втілити за цей час?
— Розкажіть, які заходи вживаються владою області, щодо залучення інвестицій в регіон?
— Які інвестори “зайшли” в область протягом останнього року? Яка була сума інвестицій?
— Як ці інвестори дізнались про наш регіон та чому обрали саме Франківщину?
— Хто веде переговори від ОДА з зовнішніми та внутрішніми інвесторами в регіон?
— Які галузі для ОДА є пріоритетними в залученні інвестицій? Чому саме ці галузі чи сфери економіки?
— Які плани в ОДА, щодо покращення діяльності у сфері залучення іноземних інвестицій?
— Як відбувається комунікація та взаємодія з Офісом з залучення та підтримки інвестицій?
— Чи планує ОДА покращити комунікацію зі ЗМІ для ширшого висвітлення проблематики залучення інвестицій в регіон? Чи готове керівництво ОДА залучати ЗМІ, як один з каналів комунікації з інвестором?
— Як ОДА бачить позиціонування нашого регіону на карті Європи?
— Який регіон чи місто найкраще, на вашу думку, працює в напрямку залучення інвестицій? Ваш топ-5?