У Калуській районній лікарні - 116 пацієнтів із пневмоніями. 70 % з них - кисневозалежні, один - на апараті ШВЛ. Серед хворих - четверо дітей.
Про це Суспільному повідомив медичний директор медзакладу Валерій Паляниця, пише Фіртка.
У Калуську райлікарню протягом дня з підозрою на COVID-19 звертаються близько 20 людей, майже половина з них потребують госпіталізації. У закладі розгорнули 135 ліжок для пацієнтів з COVID-19.
За словами Валерія Паляниці, поки що цього, як і ліків та засобів захисту, в медзакладі вистачає.
"На даний час в принципі справляємося, хоча ми готові, тобто, готуємося до того, щоб розширити чи збільшити кількість ліжок для цієї категорії хворих. Щодо забезпеченості киснем і підведення кисню до цих ліжок, на даний момент розгорнуто 102 точки. Плюс, реанімація, звичайно, що апарати підведені до кисню", - каже Валерій Паляниця.
Через пандемію наразі планової госпіталізації у лікарні немає, є тільки невідкладна. У приймальному відділенні зустрічаємо калушанина Сергія Солодкого. Чоловік забирає із медзакладу маму, якій зробили операцію на апендицит.
"Два місяці тому я перехворів на COVID-19, переніс нормально, без жодних симптомів", - розповів Сергій Солодкий.
Завідувачка пульмонологічного відділення Мар’яна Гаврилко показує, де лежать хворі з COVID-19.
"Є перелік антибіотиків, які ми використовуємо. Також кисень зволожений, дезагреганти і антикоагулянти. Це фактично таке лікування їхнє. Це не є болячка, як звичайний грип, і не перебігає, як грип. Хворі не мають лежати в ліжку – рухатися. Ми широко застосовуємо дихальну гімнастику для хворих", - розповідає Мар’яна Гаврилко.
Заходити до хворих відвідувачам не можна, але вони можуть передати їжу чи інші речі. Передає їх санітарка.
Марія Хемич - одна з двох санітарок, які працюють на цій зміні. Їй 63 роки. Каже, що пенсії не вистачає, тому продовжує працювати.
"В основному приносять води багато, кефір, йогурти, ну та щось з їжі, фрукти", - розповідає жінка.
У Калуській райлікарні двоє лікарів та п'ятеро медсестер хворих на COVID-19 потребують стаціонарного лікування. Є і ті, які лікуються вдома. При цьому, за словами Валерія Паляниці, робочого персоналу у лікарні не бракує. Створено 13 бригад, по 12 людей в кожній.
Нагадаємо, на Прикарпатті рекордна кількість хворих на коронавірус за добу.
Читайте також:
На Прикарпатті більше тисячі медпрацівників захворіли на COVID-19
Там, де лікують інфікованих COVID-19: репортаж з реанімації франківської лікарні (ВІДЕО)
Чому Івано-Франківськ має бути схожим на Італію, - Зеленський звинувачує мерів-бунтарів у популізмі
Як лікують пацієнтів з COVID-19 у Франківську і чи достатньо місць для хворих (ВІДЕО)