І ще раз про Футбольний клуб "Прикарпаття" та стадіон "РУХ"

 

Історія співпраці з ФК «Прикарпаття» почалась ще в 2010 році, коли ми, на прохання влади почали фінансово допомагати клубу.

В 2011, коли ситуація в клубі стала критичною, мер міста звернувся до нас з пропозицією стати співвласниками клубу та розвивати його. Ми погодилися. Міська влада запропонувала ТК «Буковель» 61% в новоствореному підприємстві, а 39% - це була часта громади міста Івано-Франківська в особі міської ради. Дуже правильний нібито підхід до партнерства влади, вболівальників та бізнесу – можна навіть сказати «європейський» підхід. Але проголошені гасла, нажаль, залишилися лише гаслами.

Ми, ТК «Буковель», повинні були інвестувати кошти в розвиток клубу та добудову стадіону, міська рада мала передати у спільну власність сам стадіон та земельну ділянку під стадіоном. Зауважу, - передати землю та стадіон не у власність «Буковеля», а саме новоствореному підприємству, фактично за участю вболівальницької громади міста Івано-Франківська! В нас було комплексне бачення розвитку цього проекту, ми готові були інвестувати сотні мільйонів гривень та ставили стратегічне завдання щодо виходу за кілька років до вищої ліги Чемпіонату України з футболу.

Але потім почалися проблеми. Вже після створення спільного підприємства виявилось, що земельна ділянка, на якій розташований стадіон, була передана міській раді з порушеннями ще в 1994р. Управління земельних ресурсів області відмовило спільному з громадою підприємству у наданні акту власності на землю, а міська рада відмовилась вирішити це питання. Тобто міська влада не виконала своїх зобов’язань. І тоді взагалі склалося враженння, що влада і не збиралася їх виконувати.

Тоді ж, Професійною Футбольною Лігою футбольному клубу «Прикарпаття» був виставлений борг у 20 мільйонів гривень, які попередні керівники клубу (а попереднім власником клубу була міська рада) накопичили за роки свого правління. Ми, як новий власник, згідно умов договору не брали на себе зобов’язання з погашення попередніх боргів. Тому, у погашенні цього боргу нами було відмовлено.

Незважаючи на поточне фінансування, влітку 2012, через попередні борги, згідно рішення ПФЛ, ФК «Прикарпаття» втратило статус професійного. Але ми були й надалі готові продовжувати фінансувати цей проект, проте мер та міська рада вже виступили з вимогою повернути стадіон у власність міста, мотивуючи це, тим, що для клубу та стадіону є «багато зацікавлених інвесторів».

Не зважаючи на те, що за весь час ми інвестували близько 10 мільйонів гривень, ми погодились віддати стадіон «Рух» назад у власність громади. Як бачимо, розмови про «зацікавлених інвесторів» виявились черговою брехнею.

Стадіон і далі розвалюється, професійний футбол відсутній, а мер і далі шукає «інвесторів». Але який інвестор погодиться працювати з владою, яка не виконує своїх зобов’язань?


02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

730
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

741
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1243
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2608
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1415
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2119 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

742

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

793

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1693

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1688
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

408
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

487
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18399
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7523
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3693
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1088
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10811
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

465
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

350
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

534
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

480
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

720