І дорожче борошно на полицях не затримується...

Із крамниць у Городенці люди «вимітають» не лише борошно, а й печиво та макаронні вироби. Якщо ще минулого тижня 50-кілограмовий мішок борошна вищого ратунку на одній з місцевих гуртових баз можна було придбати за 155 гривень, то вже у п’ятницю цього важливого товару взагалі не було в продажу. Продавці розповідають, що напередодні борошно таки було завезли. Але вже за новою, вищою ціною. І вони практично всю партію тут же продали по 185 гривень за мішок. Нині на вітрині — там, де зазвичай стояло борошно різного фасування, — порожньо. Малий вибір макаронних виробів, зник широкий асортимент печива, хоча тут його пропонували іноді до 20 видів!

 

На початку тижня не було борошна й на місцевій пекарні. Її власниця Світлана Ємельянова спочатку «списала» дефіцит на проблеми з доставкою, адже на Хмельниччині, де беруть цей товар, замело. Та опісля була прикро здивована тим, що за 50-кілограмовий мішок треба віддати вже на 17 гривень дорожче. Це потягнуло й підвищення ціни на хлібобулочні вироби, тож відпускають їх тепер уже на десять копійок дорожче: «Прикарпатський», приміром, — по 3,1 грн., за «соціальний» житній треба викласти на пекарні три гривні. Цікаво, що чимало споживачів саме тут їх і купують: буханці завжди свіжі й трохи дешевші, без торговельної надбавки. Беруть навіть некондиційні, бо пекарі реалізують їх зі знижкою.

 


В районному управлінні економіки такий ажіотаж вважають необррунтованим. Хоч і визнають, що подорожчання зерна загалом у країні вплинуло на ціну борошна. Та поки урядовці доскіпуються до причин підняття цін на хліб, прості люди думають, як виживати. Приміром, Ганна Соколюк нагадала собі, що в селі Поточищі можна придбати борошно місцевого помелу. і наразі, поки її ще не підтискають сільськогосподарські роботи, вирішила, що сама випікатиме хліб.

 

* * *

Тенденція до масового скуповування борошна спостерігалася цими днями і в інших районах області. Траплялися випадки, що покупці замалим не вкліп ока «розмітали» цілі вантажівки з борошном, беручи в одні руки його й по два-три великі мішки.

 


— Ажіотаж викликано штучно, — коментує ситуацію на ринку борошна заступник голови ОДА Василь БРУС. — Борошна в Україні, в тому числі й на Прикарпатті, вдосталь. І питання забезпечення ним нашого регіону — на щоденному контролі в голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка. інша річ, що зросла його вартість. Але й подорожчала сама переробка зерна через підвищення тарифів на електроенергію та природний газ, зросли витрати на транспортування товару.

 


Втім, загалом і стрибок цін не такий уже й великий. Ось, приміром, який, за інформацією наших служб, прейскурант на борошно діяв учора в торговельній мережі обласного центру. Скажімо, у «Вопаку» його продавали по 3,21 грн./кг, в «Метро» — по 3,65 — 3,68, у «Велесі» — по 3,44, у «Маневрі» — по 3,50 грн. У дрібніших торговельних точках реалізовували борошно й дорожче.

 


Наразі амплітуда коливання ціни — в межах від 3,2 до 5,03 грн./кг — залежно від виробника борошна (регіону його виготовлення), ратунку, розфасовки й т. д. Але це реалії ринкової економіки. Ми ж, зі свого боку, робимо все, щоби стабілізувати ціни на борошно. Організували, зокрема, інтервенцію з Держрезерву 10 000 тонн зерна для переробки й забезпечення борошном пекарських підприємств області. А, приміром, у суботу вже вдруге провели в Івано-Франківську сільськогосподарський ярмарок. Розпродали товар, який привезли з усіх районів на 39 вантажних автомобілях. У тому числі реалізували в різних мікрорайонах міста й більше десятка вантажівок з борошном. Його продавали і по 2,9 грн., і по три гривні за кілограм.

 


До речі, такі ж низькі ціни панували на цих торгах і на інші продукти.
А те, що масово скуповують як не гречку, то борошно... Самі розумієте, кому це вигідно і хто створює той ажіотаж. Але, ще раз повторюю, немає жодних економічних причин для того, аби піддаватися на різні спекуляції.

 

Людмила СТРАЖНИК, Василь МОРОЗ

"Галичина"


25.02.2011 2555 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

717
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1502 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2240
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2135 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7487
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15207 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

253

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

984

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1056

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1845
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

240
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

614
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

861
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

871
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1913
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

957
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35102 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

192
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

442
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

584
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

912