Хто є хто на мажоритарній ниві. Виборчий округ №88

 

 

88-ий виборчий округ вже традиційно є одним з найцікавіших на Прикарпатті, як стосовно висунутих кандидатів, так стосовно ходу виборчої кампанії загалом. Від виборів до виборів майже ті самі кандидати, які час від часу змінюють свою партійність та гасла.

 

 

Обирати доведеться з-поміж старих політиків на новий лад, проте є і декілька цікавих нових облич. Коломийсько-Городенківський округ відзначається дуже великою національною свідомістю виборців, які гроші можуть брати, проте обирають того, хто має патріотичність та націоналізм в серці. Саме так сталось минулого разу, коли виборці довірили свої голоси Олександрові Донію.

 

Як виявилось, патріотизм в голосі реальної роботи не передбачає, адже ставши народним депутатом, Олесь на округ з’являвся не так вже й часто і особливим чимось, окрім кількох фестивальних дійств, не відзначився. Що ж до своєї діяльності в стінах Верховної Ради, то тут навпаки, «відзначився», не з кращого боку, голосуванням за бюджет 2014 року разом з регіоналами та комуністами, а також тим, що замість патріотичних коаліцій обрав для себе депутатську групу Єремеєва «Суверенна європейська Україна», яку аж переповнюють представники «Партії регіонів».

 

Зупинитись на його діяльності як депутата коротко неможливо, оскільки він вирішив спробувати свої сили на виборах і цього разу. Планує йти як самовисуванець і вже почав зустрічі з виборцями, проте, як повідомляють інтернет-видання, люди йдуть на зустрічі неохоче. Олександр Доній в політиці все своє свідоме життя, тому говорити вміє правильні речі, чого не скажеш про конкретну роботу. Ніби й в усьому він перший, а толку мало. До виборців йде з критикою діючого Президента та влади, загалом, як і завжди.

 

За крісло нардепа-мажоритарника змагатимуться і два мера Коломиї. Один з них діючий Ігор Слюзар, інший – колишній Юрій Овчаренко. Для них вибори – річ звична, проте обидва вперше зазіхнули на таку висоту. Якщо розглядати кандидатуру Ігоря Слюзара, то складається враження, що він просто хоче втекти від відповідальності, адже його головування для міста нічим особливим не відзначилось: проблеми в усіх галузях, гучні скандали з хабарництвом в стінах міської ради, неможливість консолідації депутатського корпусу та й до того всього минуле «великого забудовника» ніяк не полишає. Афери з квартирами, дружба з регіоналами та неспроможність вирішення міських проблем аж ніяк не додають балів у виборчих перегонах.

 

Юрій Овчаренко у більш виграшному становищі, ніж «колега». Йде під знаменами Блоку Петра Порошенка, а отже отримає додаткові відсотки за рахунок бренду та й кампанію йому вести буде значно легше, ніж іншим, адже основні меседжи та гасла йтимуть в унісон з усією Україною. Що виступило мотивацією – сказати важко, адже свідомо пішов з політики 2 роки тому, відмовившись брати участь у виборах до місцевих рад. Загалом майже всі особи, які планують вступити у виборчі перегони, – це стара гвардія політикуму Прикарпаття. Хтось з них– депутат обласної ради, хтось – міської, а хтось просто бере участь у кожних виборах.

 

Наприклад, кандидатом від ВО «Батьківщина» став депутат обласної ради, знаний в районі фермер Петро Книшук, який ще не так давно відмовився очолити районну раду, мотивуючи це поганим станом здоров’я, але, схоже, трохи підлікувався і тепер націлився на Верховну Раду.

 

Вчергове спробує свої сили і Юрій Романюк, депутат обласної ради, який демонстративно влітку покинув лави «Батьківщини» та йде самовисуванцем. Варто наголосити, що він один з тих, хто активно допомагає армії та виступає за вступ України в НАТО. Та знову ж варто наголосити, що це аж ніяк не свіжа кров, якої потребує ВР.

 

До компанії багатопроходців політичного поля додаються активіст та громадський діяч, в минулому депутат коломийської міської ради Любомир Грицак від партії «Воля» та директор Коломийського хлібокомбінату, депутат міської ради Іван Гуменюк, ще один колишній бютівець, від Громадянської позиції Анатолія Гриценка.

 

Доволі свіжою особистістю на фоні інших постає маловідомий коломиянин, громадський активіст Юрій Тимошенко, що можливо йтиме від «Народного фронту». В політиці людина ніби й ненова, але участі у виборах раніше не брала. Активіст Майдану, боєць Коломийської сотні самооборони Майдану, доброволець Національної гвардії, мотивує свій свідомий вибір потребою оновлення влади. Стояв за Україну в найлютіші морози та під кулями на Майдані, служив у найгарячіших точках Сходу під Слов’янськом і під Дебальцево, а сьогодні готовий боротись з корупцією та хабарництвом. У Верховну Раду планує йти, аби продовжити справу Майдану. Хоч у політиці й новачок, проте має шанси реально позмагатись за перемогу, адже одне з головних завдань, яке стоїть перед українцями, – це недопущення у владу «старих політиків», причому тут йдеться не скільки про вік, як про їхню історію політичної діяльності.

 

Ще четверо кандидатів взагалі майже невідомі виборцям 88-го округу. Найбільш знаний в Коломиї – Йосип Тодорів, голова ветеранської організації воїнів афганців Коломийщини, балотуватиметься самовисуванцем так само, як і Тарас Мар’янський, помічник начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Київській області. Радикальна партія Ляшка висунула майже невідомого на Коломийщині Руслана Гурака, проректора Європейського університету у Києві, а «Сила людей» висунула голову Українського Інституту Міжнародної політики Ростислава Томенчука.

 

Партійні прапори хоч і не відіграють визначальної ролі під час виборчої кампанії, проте мають вплив на людей, але скоріш за все виборці будуть обирати когось із нових облич, які пройшли люстрацію Майданом та готові до безкомпромісної боротьби.

 

Аналітична група тижневика «Дзеркало Коломиї»


29.09.2014 1122 1
Коментарі (1)

Гість Ваш 2014.10.18, 15:12
Є ще один дуже цікавий "кандидат"...Людина з "великої букви" Священник,голова сільської ради с . Чортовець...який одночасно править Богослужіння в церкві і відкриває борделі...також вчить людей як правильно по Божому жити і дає шлюби,а сам живе у громадянських шлюбах та має позашлюбних дітей...незнає напевно ще "СВОБОДА" яку біля себе "змію" пригріла...
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

422
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

679
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1193
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2530
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1377
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2038 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

707

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

767

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1669

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1657
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

361
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

467
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18374
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7492
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3667
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1056
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10787
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

304
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

301
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

496
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

457
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

693