Християни західного обряду по всьому світу сьогодні, 25 грудня, святкують Різдво Христове.
Різдво Христове — велике християнське свято, день народження Ісуса Христа, Спасителя світу. Згідно з біблійною історією, Ісус Христос – Божий син – народився понад дві тисячі років тому в Єрусалимі. У дорослому віці він мандрував разом із дванадцятьма учнями-апостолами та проповідував християнство, основним законом якого є любов до ближнього. У 33 роки Ісус прийняв смерть на хресті, взявши на себе всі гріхи людства. Згідно з біблійною оповіддю, син Божий воскрес на третій день і вознісся на небо.
Римо-Католицька Церква, більшість протестантських церков, а також більшість православних, включаючи Константинопольську, Антіохійську, Александрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й Грецьку церкви, святкують Різдво в ніч із 24 на 25 грудня.
Натомість Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська православні церкви, усі Українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкують Різдво в ніч із 6 січня на 7 січня.
На Різдво в усьому світі прийнято збиратися у родинному колі, дарувати подарунки, співати колядок та згадувати історію Ісуса Христа. Традиційною різдвяною стравою в Америці, Англії та Франції вважається індичка під журавлинним соусом, а от китайські християни подають качку запечену по-пекінськи, у східній Європі, Німеччині та Австрії частують запеченим карпом. Незмінним атрибутом Різдва є ялинка, прикрашена іграшками, цукерками, фруктами та святковою ілюмінацією.
Довідка:
Різні дати святкування Різдва у християн західного і східного обряду пов'язані з розбіжностями календарів. 25 грудня за сучасним Григоріанським календарем відповідає даті 7 січня за старим Юліанським. Григоріа́нський календа́р був уведений у вжиток 4 жовтня 1582 року Папою Римським Григорієм XIII, з метою ліквідувати помилку в обчисленні реальних дат порівняно з астрономічною датою.