В івано-франківському арт-кафе «Мармуляда» з 5 травня по 2 червня відбудеться виставка Івано-Франківського художника Романа Бончука під назвою «ДНК української ментальності».
Концепт виставки за словами її автора є наступним:
«Найбільш невибагливим у будь-якій ситуації в момент її позитивістського вирішення або ж концептуального обґрунтування чи навіть подеколи повсякденного виправдання є чарівні чотири відсотки правди чи брехні; загалом бачимо ми всього чотири, чуємо та думаємо – 4%. Чотири елементи складають базову основу молекули ДНК і ось з цього моменту вищезгадана «невибаглива ситуація» потребує пояснень… За часів Олександра його вавилонські жерці винайшли випромінення Землі (десь-якось 4 Гц), кінець циклу еволюції складатиметься з чотирьох серій, суцільне християнство базується на магічній 4-ці (терпіння-почуття-знання-жертва) тощо.
Мистецтво в наш час настільки багатогранне та складне, що конкретної дефініції та визначення «що воно таке» — немає, як і змістовного значення терміну ДНК, окрім латинобомбіномовного розтлумачення вищезгаданої абревіатури. Джон Кітс за допомогою молитви вишукував «ДНК Бога», Дін Хаммер винайшов «ген гомосексуальності», Стівен Хокінг висидів «ген віри», «днк часу», «днк Адама», «ген особистості» і ще багато різних генів та ДНКів, хоча все одно все це залишатиметься певною науковою шпалерою якоїсь занаукової інтернет-кімнати… Отже, ДНК української ментальності.
Ретроспектива: Спіноза (Бенедикт) вважав геном Бога – Віру, Ейнштейн вбачав в Вірі – гармонію природи, той же самий Хокінг (Стівен) виправдав гармонію природи – долею людини, а геномом долі – особистість, отже особистість і є прикладом ДНК Бога… Висновок: магію 4-ки в структурі днк української ментальності складають: Віра-Надія-Любов-Мистецтво».