Гуцул Микола Ребенчук їздить на авто вже 62 роки (фотофакт)

 

/data/blog/119300/787143c5a10b11625d8c0d0f747b86c2.jpg

 

Часто свіжонавчені водії намагаються обігнати життя, через що дорога стає своєрідним полем щоденного ризику і для автомобілістів, і для пішоходів.

 

Тому мова сьогодні піде не про недосвідчених та "гарячих" водіїв, а про тих, хто розміняв більше як піввіку за кермом, а до дороги ставиться з повагою. До таких належить і Микола Ребенчук із Верховини.

 

Микола Іванович, у свої 83 роки, зрання до смерку заклопотаний невідкладними справами: чи у господарстві, чи комусь привезти щось потрібно. У цьому переконався, коли завітав до нього у гості. Знайшов господаря на городі, де він копав грядку. А от щодо транспортних послуг, то знайомі чи друзі часто просять Миколу Івановича поїхати у справах, бо знають його як досвідченого водія. І не дивно, адже за кермом із 1954 року. За 62 роки водійського стажу проїхав сотні тисяч кілометрів.

 

За своє життя пережив чимало. Народився 8 листопада 1933 року в с. Соколівка на Косівщині. Тривожними і болючими видались для Миколи Ребенчука перші повоєнні роки.

 

– Після війни залишилися із братом сиротами, – згадує Микола Іванович. – Щоби заробити собі на хліб, пішов у Бистрець, на полонину Ґаджина, пастухом. Не раз довелося звідти йти пішки додому, хіба пощастить – хтось підвезе фірою. Тоді автомобілів у районі можна було порахувати на пальцях, бо були тільки в користуванні в районного керівництва. Прийдеш додому знесилений, але треба ще братися до домашньої роботи. А тепер дивишся, люди можуть у центрі міста стояти півдня, аби доїхати, наприклад, на Слупійку. Люди дуже розніжилися і стали ліниві.

 

Підлітком довелося відбудовувати вугільні шахти у Дніпропетровській області. Здурили, що набирають на навчання водіїв. Коли прибули до Косова, нас усіх відправили відновлювати копальні, знищені під час війни. Шахтні стволи були майже повністю зруйновані. Правда, нас, малоліток, у шахти не взяли, а направили готувати фундаменти для зведення фінських будиночків для шахтарів. Але мені вдалося втекти та повернутися додому.

 

На водія пішов учитися у професійну водійську школу в Коломиї. Тоді майбутніх водіїв навчали достеменно знати не тільки правила дорожнього руху, а й будову автомобіля, щоби можна було самотужки її поремонтувати. А сьогодні тільки навчають, як кермувати. Це якщо ще навчаєшся. Але є багато таких, що мама чи тато на заробітках, та купить своєму чаду і права, і автомобіль – хай тішиться. Саме такі водії найчастіше і створюють аварії на дорогах. Буває, їдеш, а тебе обганяють перед "зеброю" і ще кулаком погрожують, мовляв, чому це пригальмовую, бо вони ж, бачте, поспішають.

 

Вперше мені дали скласти "полуторку" у культвідділі. Пам’ятаю ще трактори та автомобілі, котрі працювали у лісі на дровах. Зважаючи на дороге паливо, такий транспорт і тепер би не був зайвим і сьогодні (сміється).
Потім мене направили у колгосп у с. Яблуниця, де вже їздив на новому авто, який пригнав особисто з Горького. Звідси мене восени взяли до армії. Служив в Улан-Уде (Бурятська АРСР), був водієм командира дивізії, а служили тоді три роки.

 

Працював на будівництві у Пістині під керівництвом Вороновича із Соколівки, котрий збудував багато об’єктів на Верховинщині, у тому числі і клуб, який згорів, і кінотеатр в Івано-Франківську, і в Одесі. Воронович мене порекомендував водієм у райвиконком. Попереднього водія, Федуку, звільнили, бо поїхав до Ворохти службовим "бобиком" за братом, котрий був виселений. Сім років там пропрацював, два роки – на "швидкій", сім років, за сумісництвом, возив прокурора і працював у пожежній. В останній установі маю загального стажу тридцять три роки, звідки й вийшов на заслужений відпочинок. 

   

Життя Миколи Ребенчука перепліталося і радощами, і прикростями, але ніколи він не впадав у відчай. Завдяки загартованому характеру, працелюбності та винахідливості досягав мети. Засукував рукави і наполегливо йшов до неї: створив сім’ю, збудував власний дім. Ну, і, звичайно, як же обійтися без вірного "залізного коня". Ще й досі їздить за кермом старенької "копійки".

   

Іван Зеленчук, "Верховинські вісті"


02.11.2016 546 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1648
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

828
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

933
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2015
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3521
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2419 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

756

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

661

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10296
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1145
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5214
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

959
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2753
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1142
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

349
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

669
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

576
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

624
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

979 2