Губернатор Прикарпаття: Люди повинні знати, які є програми, скільки на них використано коштів і хто отримав житло

30 березня на засіданні колегії облдержадміністрації йшлося про покращення інвестиційного клімату на Прикарпатті, стан справ у будівництві житла, благоустрій території - підготовку до Великодніх свят - та щодо ініціативи Михайла Вишиванюка про створення в області екологічної поліції.

За словами начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв'язків та інвестицій ОДА Віталія Семківа, обсяг інвестицій в економіку області за 2010 рік зріс більш ніж на 22%. За темпами інвестиційного зростання Прикарпаття посідає 5 місце в Україні. Загалом, приріст капіталовкладень спостерігався у 14 районах області у переробній, енергетичній та добувній галузях.

На початок 2011 року в економіку Прикарпаття вже вкладено понад 542 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. Найбільше інвестицій залучено з Королівства Нідерланди, Польщі, Сербії та Данії.

«Що ми повинні зробити, аби залучити якомога більше інвесторів, в першу чергу, своїх власних? Що нового ми готові побудувати в області? Куди інвестувати кошти?» - риторично запитував і доповідача, і учасників колегії голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. Голова обласної державної адміністрації порадив ретельно вивчити досвід, представлений у книзі «Інтелектуальний продукт вчених, винахідників і раціоналізаторів Прикарпаття».

«У цій книзі є конкретні пропозиції, навіть по нанотехнологіях, - зазначив Михайло Вишиванюк. – Тут про інвестиційні проекти написано на 131 сторінці. Є інформація по всіх галузях. І це не просто наукові розробки, а відкриття, які потрібні для області». Голова ОДА запропонував продовжити обговорення важливого інвестиційного питання - про шляхи надходження в область нових інвестицій, залучивши до цього прикарпатських винахідників, раціоналізаторів, науковців та бізнесменів з тим, «аби скоротити шлях від накового відкриття до виробництва».

Водночас Михайло Вишиванюк дав доручення галузевим управлінням надати громадськості області вичерпну інформацію про державні програми житлового будівництва. Наразі в Україні діють і підкріплені фінансуванням програми з розвитку будівництва молодіжного, власного та доступного житла. «Потрібно забезпечити повну прозорість у цьому питанні, - наголосив Михайло Вишиванюк. – Люди повинні знати, які є програми, скільки на них використано коштів і хто отримав таке житло».

На засіданні колегії обговорено ініціативу голови ОДА створити на Прикарпатті екологічну поліцію. Ідею про започаткування в області такої структури, яка буде існувати на засадах самофінансування і підпорядковуватиметься територіальним громадам, підтримали в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. За словами ректора цього вишу Євстахія Крижанівського, у вузі готують фахівців з екології, які можуть організувати і провадити роботу екологічної поліції. Коломийський міський голова Ігор Слюзар сказав, що у них питанням «наведення порядку зі сміттям» опікується комунальне підприємство «Муніципальна дружина», а тому створювати екологічну поліцію недоречно.

Своєю чергою Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус поділився досвідом роботи муніципальної інспекції, яка також працює як комунальне підприємство, наповнюючи штрафами міську казну. На важливості цього питання наголошував і заступник голови-керівник апарату ОДА Роман Струтинський.

«Рішення про створення екологічної поліції радикальне, але воно потрібне, - наголосив у обговоренні перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк. – Потрібне, в першу чергу, для того, щоб навести порядок на місцях. На теренах нашої області створити таку екологічну поліцію ми можемо як пілотний проект».

 

13


31.03.2011 2366 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

462
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

828
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1154 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2610
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1944
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2195

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

262

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

391

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1338

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1317
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1054
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

866
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14728
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

753
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10531
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6244
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

770
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

860
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3012
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

723
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

785
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

688