Гроші, які отримала за загибель сина, віддала на ЗСУ. Мати прикарпатського пілота Степана Тарабалки стала волонтеркою (ФОТО/ВІДЕО)

Після смерті пілота Степана Тарабалки у російсько-українській війні його мати Наталія почала волонтерити.

Спогадами про сина та що надихнуло її зайнятися волонтерством Наталія Тарабалка поділилася з кореспонденткою Суспільного, передає Фіртка.

Гроші, які отримала від держави за загибель сина, жінка віддала на купівлю автомобіля для військових. Зараз збирає допомогу для ЗСУ та працює над створенням оздоровчого центру для українських бійців.

Стати пілотом було мрією Степана Тарабалки, каже його мама Наталія. До своєї мети хлопець йшов поступово: спочатку закінчив Прикарпатський військово-спортивний ліцей, пізніше — Харківський національний університет Повітряних сил.

«Я написала вірш.

Перший рядочок: "Ти вирішив Героєм стати, а маму спитати?», — читає Наталія.

Степан Тарабалка загинув у 29 років, десять із них пілот провів у польотах.

«Коли ми розмовляли, він ділився: "Настільки там, мамо, красиво, настільки відчуваєш простір, цю висоту, просто там відчуваєш себе, як вдома". Я спілкувалася з людьми тепер у частині.

Там кажуть, що він настільки те все детально робив — підготовку до польотів, потім — розбір польотів. Він докладно намагався кожну дрібницю розібрати», — говорить Наталія Тарабалка.

Після початку повномасштабної війни мама із сином спілкувалися рідко. Наталія Тарабалка каже, усе — через зайнятість Степана. Найбільше їй запам'яталася розмова із сином по відеозв’язку через тиждень після вторгнення РФ в Україну.

«Знаєте, мені не треба було слів. І йому не треба було слів. Він просто подивився на мене, я подивилася на нього і в очах побачила цей відблиск війни, це жахіття, яке відображали його очі.

Я вже не питала, ні як, ні що. Я розуміла, наскільки все серйозно», — пригадує жінка.

Степан Тарабалка загинув у повітряному бою з окупантами 13 березня.

Зараз Наталія Тарабалка займається волонтерством — збирає запити від військових, а потім з іншими місцевими жителями формують для них допомогу.

«Те, що я зараз роблю, дає мені шанс та можливість далі жити, відчувати себе потрібною. І якщо так склалося, то хочеться бути потрібною для інших дітей, синів, батьків.

Ти займаєшся тими речами, якими маєш займатися. Це, з одного боку, надихає, з іншого — ти сам проходиш якийсь такий період, що ти — не один, є багато однодумців, які підтримують та розділяють твій біль», — ділиться Наталія Тарабалка.

Виконувач обов'язків керівника «Народної самооборони Коломийщини» Юрій Долинський возить гуманітарну допомогу на передову. З його слів, із Наталею познайомився тоді, коли жінка принесла гроші для купівлі автомобіля для військових.

Він не знав, що вона — мама загиблого пілота, а гроші, які жертвує, — виплати з держбюджету за смерть сина.

Зараз Наталія Тарабалка також займається створенням на Коломийщині центру оздоровлення для військових та їхніх сімей.

«Я багато спілкуюся з хлопцями, які ще у 2015 році воювали. І наскільки їм важко адаптуватися було у цьому середовищі, бо там — війна, а тут — мир.

І цей перехід на підсвідомому рівні, на рівні душі — настільки важкий без підтримки, що людина в собі замикається», — говорить жінка.

За словами Наталії, вона вже знайшла приміщення для центру в одній із громад Коломийського району та розробляє концепцію закладу.

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Більшість мешканців західних областей не готові віддавати Крим та Донбас

День перемоги 9 травня для 44% мешканців західних областей є пережитком минулого

Право володіти вогнепальною зброєю підтримують 62% мешканців західних областей


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2837
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1248
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1167
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2359
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3792
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2802 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

77

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1026

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

866

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

817
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

101
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10502
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

98
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

423
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5504
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1217
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

609
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

451 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

881
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

766
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

818